Первинна медико-санітарна допомога є основним видом медичної допомоги та передбачає надання пацієнтам універсальних, комплексних послуг, спрямованих на реалізацію більшості потреб людини у сфері охорони здоров’я. Її можуть отримати усі громадяни України за рахунок бюджетних коштів згідно з відповідною бюджетною програмою та законодавством. Фінансування діагностичних заходів та лабораторних досліджень у межах ПМСД також здійснюється за рахунок держави. Реформа медичної галузі відбувається в період проведення децентралізації,отож влада на місцях відіграє важливу роль у реалізації якісних змін в охороні здоров’я. Як триває укладання декларацій пацієнтів з лікарями у Вінницькому районі розповідає Михайло Демченко голова райдержадміністрації.
- Яка мережа в районі надання первинної медичної допомоги населенню?
- До складу Комунального неприбуткового підприємства «Вінницький районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги» входить 15 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Тут працюють висококваліфіковані медичні працівники: лікарі, середній, молодший персонал. Вони готові надавати належну медичну допомогу мешканцям району в нових умовах, що вимагає час.
- Наскільки первинні медичні заклади забезпечені автоматизованими робочими місцями для проведення роботи по реєстрації декларацій пацієнтів в системі « Електронне здоров’я»?
- Хочу наголосити, що всі амбулаторії КНП «ВРЦПМСД» забезпечені автоматизованими робочими місцями для проведення роботи по реєстрації декларацій пацієнтів в системі «Електронне здоров’я».Це дає можливість якісно і швидко складати та оформляти декларації. Медики працюють за відповідними комп’ютерними програмами.
- Як іде процес підписання декларацій з лікарями? Кількість лікарів, які працюють в цій системі?
- Хочу відзначити, що позитивно. Наразі зареєстровано 35 лікарів, які працюють в системі «Електронне здоров’я» і підписують декларації з пацієнтами. Це медики загальної сімейної практики, які мають високу професійну кваліфікацію та досвід. Станом на 21.05.2018 року зареєстровано 9322 декларації пацієнтів які виявили бажання заключити співпрацю з лікарями наших амбулаторій, з них 2151 діти. Декларацій для людей старших за 65 років зареєстровано 1459. Серед лідерів по підписанню декларацій можна виділити Стрижавську АЗПСМ та Вінницьку (сільську) АЗПСМ, де зареєстровано 3661 та 2501 декларацій відповідно.
- Як організовано робочі місця для персоналу?
- В цьому напрямі всі спрацювали ефективно і вчасно. Підписання декларацій розпочато у визначені терміни. Автоматизовані робочі місця обладнані за кошти бюджетів: районного - 162,9 тис.грн., сільських, селищних - 90тис.грн., та ОТГ- 108 тис.грн.
На завершення, хочеться побажати всім міцного здоров’я і нагадати, що хворобу краще попередити ніж лікувати. А це реально лише тоді, коли звернення до лікаря буде вчасним.