Минулого року Начальник ОВА Сергій Борзов підписав наказ, яким в області започатковано систему соціальної підтримки та допомоги сім’ям захисників і захисниць Вінницької області.
Ключовою складовою системи стала психологічна підтримка цих родин.
Як підкреслила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, з перших днів війни кожна громада здобула колосальний досвід роботи, спрямованої на соціальну підтримку тих, хто найбільше постраждав – внутрішньо переміщених осіб.
«Сьогодні підтримки потребують не лише внутрішньо переміщені сім’ї та особи, а й населення нашої області - родини захисників та захисниць України, ветеранів, учасників бойових дій!» - зазначила посадовиця.
Наразі на рівні держави ведеться активна робота щодо створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Відповідна робота повинна бути і на рівні територіальних громад.
Від утворення неформального об‘єднання психологів до впровадження заходів психосоціальної підтримки населення.
«На жаль, у майже 50% громад досі не введена посада психолога, - наголосила Наталя Заболотна. - Голови громад та їх заступники відіграють тут ключову роль: не лише керівну, але й координаційну! Тому саме від вас залежить, чи надаватимуться якісні соціально-психологічні послуги місцевим жителям».
За її словами, відбудовувати систему психосоціальної підтримки тоді, коли захисники та захисниці повернуться в громаду після перемоги – запізно. Потрібно, щоб до того моменту кожен фахівець усвідомив свою роль в цьому та розумів як правильно надавати послуги.
«Психосоціальна підтримка населення має бути доступна кожному і кожній, хто її потребує!» - підсумувала Перший заступник Начальника ОВА.
Очільниця служби підкреслила, що від 24 лютого 2022 року вінницькі митники передали на потреби держави майна на суму майже 3 мільйона гривень. Силам оборони було передано 27 автівок.
Також митниця здійснила пропуск 500 транспортних засобів з вантажами гуманітарної допомоги загальною вагою понад 1 000 тонн.
«Завдяки вашій професійності протягом усього періоду війни до державного бюджету було перераховано понад 6,5 млрд. грн.»,- підкреслила Тетяна Дудорова.
Незважаючи на виклики воєнного часу, українська митниця не зупинялась ні на хвилину. Переформатовуючи свою роботу, вдосконалюючи законодавство, здійснюючи перерозподіл особового складу, митники Вінниччини сьогодні докладають усіх зусиль для ефективної роботи митниці в умовах війни.