Україна та Ізраїль готуються до підписання Угоди про зону вільної торгівлі, яка суттєво розширить торгові відносини між країнами та дозволить наростити товарообіг, який наразі становить 1 млрд дол. на рік. Документ може бути підписаний вже наприкінці листопада. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль Джоелом Ліоном. Дипломат приступив до виконання обов’язків наприкінці жовтня. І зустріч з Главою Уряду стала для нього однією з перших на посаді.
Коментуючи поточний рівень відносин між Ізраїлем та Україною, Володимир Гройсман відзначив, що обидві країни інтенсифікували діалог понад рік тому і мають немалі здобутки.
«У нас є ефективний політичний діалог. І беззаперечно треба відзначити здобутки в економіці. Ми трохи більше року інтенсифікували роботу над підготовкою та підписанням Угоди про вільну торгівлю. І я радий, що наприкінці листопада Угода буде підписана. Вона відкриє нові можливості для торгівлі між нашими країнами», - сказав Володимир Гройсман.
Він звернув увагу, що Угода буде вигідною обом країнам, адже переговорний процес дозволив знайти найбільш прийнятну формулу розвитку.
У свою чергу Джоел Ліон зазначив, що економіка насправді має велике значення у відносинах двох країн, а Угода про вільну торгівлю допоможе кінцевому споживачу, адже сприятиме посиленню конкуренції.
«Я буду радий підписанню Угоди в найближчий час, - сказав дипломат. - І я радий тому, що у нас є ще точки розвитку стосунків. Серед них - сфера інновацій та підприємництва».
Джоел Ліон повідомив, що у 20-х числах листопада у Києві пройде українсько-ізраїльський інноваційний саміт, який об’єднає десятки підприємств та підприємців, які працюють у сфері інновацій.
Довідково
Відповідно до Експортної стратегії України, зокрема Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017-2021 України, Ізраїль входить до ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції, а також є одним з головних торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу.
Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв’язку, медицини, енергоефективності та екології.