Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту Вінницького району на 2014 рік, проведено штабне тренування органів управління Вінницької районної ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за темою: „Дії органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в складних умовах осінньо-зимового періоду”.
Керівник тренування - заступник голови районної державної адміністрації, голова районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Джига М.М.
Штабне тренування проводилось з метою удосконалення навичок керівного складу органів управління цивільного захисту району з організації управління при виникненні надзвичайних ситуацій і подій, характерних для осінньо-зимового періоду на території району, перевірка готовності сил і засобів цивільного захисту району до дій, практичне відпрацювання питань оповіщення, зв’язку, створення та організація роботи штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, розробка необхідних документів, визначення проблемних питань та шляхів їх вирішення.
Відпрацювання порядку взаємодії служб цивільного захисту та відомчих диспетчерських служб на випадок спільних дій на об’єктах життєзабезпечення, аварій у системах електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, порушення автомобільного руху на дорогах державного та обласного значення, транспортного сполучення з населеними пунктами.
В ході тренування відпрацьовувалась взаємодія всіх органів управління та сил цивільного захисту району щодо попередження та реагування на можливі загрози осінньо-зимового періоду.
Відповідно до аналізу надзвичайних подій та ситуацій за минулі роки основними загрозами, які виникають в осінньо-зимовий період на території району є:
- підвищення рівня води у водоймах та часткове підтоплення територій і домогосподарств в наслідок сильних злив та різкого танення великої кількості снігу;
- пожежі, які виникають під час опалювального сезону, від несправного пічного опалення та перегріву електрообладнання;
- ожеледиця та снігові замети на автошляхах;
- випадання великої кількості снігу;
- велике снігове навантаження на дахи будинків та споруд;
- переохолодження від впливу низьких температур повітря.
До штабного тренування залучались:
- керівний склад цивільного захисту району;
- районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
- керівники спеціалізованих служб цивільного захисту району;
- керівний склад комунальних та енергопостачальних підприємств, які надають послуги на території району.