Саме такого принципу дотримуються в ГУ ДПС у Вінницькій області. Відтак перебувають на «прямому зв’язку» з громадськістю та бізнесом регіону. Приміром, на нещодавньому засіданні «круглого столу» обговорювали питання щодо функціонування системи блокування податкових накладних. В.о. заступника начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Микола Суржиков поінформував присутніх про критерії, які враховуються в процедурі блокування податкових накладних, та про дії платників із подальшого їх розблокування. Він зауважив, що згідно Критеріїв ризиковості платника податку, за період з 03.02.2020р. до 23.11.2020, до Журналу ризикових платників внесено 375 суб‘єктів господарювання. Разом із тим виключено – 138.
За цей час до «Журналу розгляду Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по зупинених ПН/РК» подано 19144 повідомлення на загальну суму ПДВ – 272,5 млн грн. Після відповідного розгляду комісією ГУ ДПС у Вінницькій області прийнято рішення про реєстрацію 17716 ПН/РК на загальну суму ПДВ – 215,7 млн. грн., що становить 92,6 відсотка від загальної кількості надісланих повідомлень.
Присутні представники громадськості висловили свої пропозиції щодо запровадження автоматичного механізму розблокування податкових накладних та виключення платника з категорії ризикових. Зокрема, керівник «Вінницького обласного клубу бухгалтерів» Лариса Гусар запропонувала передбачити обов’язкову присутність на засіданні робочої групи представника суб’єкта господарювання, податкова накладна якого блокується системою. Свої пропозиції щодо покращення роботи системи озвучили також практикуючі бухгалтери Світлана Моспанко та Тетяна Черніга.
Підсумовуючи засідання, Микола Суржиков зазначив: «Ми завжди готові вислухати позицію бізнесу та підтримати конструктивні пропозиції, які допоможуть зробити процес адміністрування податків легшим та прозорішим, збільшивши надходження до бюджетів». Тож в подальшому такі зустрічі заплановано проводити частіше.