Вінницьке управління ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує підприємцям-фізичним особам, що відповідно до вимог Закону України від 8 липня 2010 року
№ 2464-VI ˮПро збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняˮ, з 1 січня 2017 року самозайняті особи всіх систем оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від того чи отримувався дохід від підприємницької діяльності чи ні.
У разі, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний сплатити суму єдиного внеску в розмірі не менше мінімального страхового внеску (у 2017 році - 704 грн., у 2018 році – 819,06 грн., у 2019 році – 918,06 грн., у 2020 році- 1039, 06 грн.).
За порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність: штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум та нарахування пені з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Важливо пам’ятати, що нарахування та зобов’язання щодо сплати єдиного внеску зупиняється тільки у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи у державного реєстратора.
При цьому, термін давності щодо стягнення сум недоїмки з цього платежу, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
До речі, приватним підприємцям – боржникам варто пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно такої особи, а це ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Крім цього, до такого боржника можуть застосовуватись заходи тимчасових обмежень у праві виїзду за межі країни.
Необхідно зауважити, що чинним законодавством України встановлено: ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати цього платежу виконуються першочергово і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім виплати заробітної плати.
Нагадаємо, що сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Це – виплати для кожного на випадок безробіття, компенсація від нещасних випадків чи професійних захворювань та пенсійне забезпечення.