Головне управління ДПС у Вінницькій області інформує, що про це повідомив в.о. начальника управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Вінницькій області Ігор Зоря під час інтерв’ю журналістам регіональних телеканалів «ВІТА» і «Правда тут».
Він, зокрема, акцентував увагу присутніх на тому, що у 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за попередній 2019 рік. Ставки податку встановлюються за рішенням місцевих громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Інформацію щодо об’єктів нерухомості контролюючі орган мають на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Ігор Зоря нагадав, що квартири чи житлові будинки незалежно від їх кількості, — на 60 кв. м та на 120 кв. м відповідно, різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх частки — на 180 кв. м – пільгуються. Базою оподаткування є всі метри, що перевищують пільгові. А от для квартири чи будинку площа якої/го перевищує 300 кв.м або 500 кв.м відповідно, сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен об’єкт житла.
На питання пільг Ігор Зоря відповів, що органи місцевого самоврядування не тільки встановлюють власний розмір податку на нерухомість, а й можуть затверджувати власні пільги щодо сплати податку. Наприклад, у м. Вінниці за рішенням міськради отримувачі субсидій на час її нарахування звільняються від сплати податку на нерухоме майно.
Згідно з законодавством податкові повідомлення-рішення до 01 липня надсилаються платникам замовним листом із повідомленням про вручення. Після чого, упродовж 60 днів з моменту його отримання, власник нерухомості має здійснити перерахування податку до бюджету.
Тим, хто таке повідомлення-рішення не отримав, Ігор Зоря радить «не розслаблятись». Адже від сплати належного – це не спасає. Краще “виявити свідомість” й самостійно звернутися до податкових органів з документами, що засвідчують право власності на житло та інші об’єкти нерухомості. Або сплатити розраховані самостійно суми через особистий електронний кабінет платника податків, щоб уникнути ймовірних штрафних санкцій у майбутньому.
У випадку прострочення сплати узгодженого податкового зобов’язання, передбачена відповідальність: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Підсумовуючи зустріч посадовець порадив платникам з’ясувати для себе з яких причин вони не отримали повідомлення-рішення. Можливо після того, як вперше відбулось отримання власного податкового номеру, сталась зміна місця проживання чи прописки, а повідомити контролюючі органи про це платник «забув». Тож варто завітати до податкової і внести відповідні зміни.