Українське село колоритне і яскраве, в кожного свої традиції, свої звичаї, свої улюблені свята. Але особливе свято - День села, яке у кожній громаді чекають з нетерпінням, адже це чудова нагода згадати свою історію, вшанувати поважних людей та відзначити здобутки за рік.
03 листопада відбулося престольне свято - День села Лука-Мелешківська. В урочистостях взяли участь голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, начальник відділу культури і туризму Альона Романенко та голова Лука-Мелешківської ОТГ Володимир Сич.
Історія села сягає глибокої давнини. Назва Лука-Мелешківська походить від території біля річки Чаплі «луки» і від прізвища першого власника – Ярмоли Мелешка, що володів цією земельною ділянкою наприкінці XVIII століття. Територія на якій виникло село– Залісся. Назване так через те, що з усіх боків оточувалось лісами: з півночі, сходу і заходу - "Великим Вінницьким лісом” ; з півдня лісом на березі річки Чаплі. Назва Лука вперше згадується в документі 1569 року.
Голова районної державної адміністрації у своєму вітальному слові зазначив: «Після об’єднання Лука-Мелешківської громади помітні перші успіхи реформи децентралізації. Громада стрімко рухається в правильному напрямку - розвивається соціальна сфера та відновлюється інфраструктура,- наголосив керівник району. - Нехай живе ваше рідне село Лука-Мелешківська, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. Дякую усім небайдужим жителям громади, які активно приймають участь у розбудові свого села. Міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, радості і миру вам та вашим близьким. Нехай щастя, любов та достаток живуть у кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині».
Слова шани та подяки звучали на адресу довгожителів, чия мудрість та життєвий досвід, нині допомагають молодому поколінню відроджувати рідне село та підтримувати славетні традиції свого народу.
Урочистості продовжились святковим концертом, на якому народними піснями, запальними хореографічними постановками, інструментальними номерами та жартами створювали гарний святковий настрій художні та аматорські колективи.
Також було організовано виставку робіт місцевих умільців: роботи художника Анатолія Задворного, вишиті картини, картини з бісеру, розписи на дощечках та роботи писанкарства.
Завершенням концертної програми стали розіграш безкоштовної лотереї та дискотека.