Сьогодні, 24 листопада, під головуванням першого заступника Голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної відбулось засідання регіональної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.У вступному слові Наталя Заболотна наголосила на необхідності посилення міжвідомчої координації дій для досягнення цілей і виконання завдань Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
Окрім того, посадовиця зазначила, що дане питання розглянуто і на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення. На комісії були прийняті відповідні висновки.
Головним стратегічним завданням в контексті охорони дитинства - не залишити жодну дитину поза сімейним оточенням. Існує також нагальна потреба у забезпеченні дітей, їх батьків відповідними послугами, а відтак і збереження дитини в сім’ї.
У ході засідання було розглянуто низку питань, що стосувалися стану соціальної підтримки населення (дітей та сімей з дітьми) в області, роботи закладів освіти з пансіоном в осінньо-зимовий період. Поставлені завдання з проведення перевірок стану утримання дітей влаштованих на цілодобове перебування до відповідних закладів.
Під час засідання Наталя Заболотна повідомила: «На сьогодні в регіоні функціонує 27 закладів з цілодобовим перебуванням дітей різних типів та форм власності, у які влаштовано 3011 дітей. Це, зокрема, санаторна школа,12 спеціальних шкіл,5 навчально-реабілітаційних центрів,3 заклади загальної середньої освіти, в яких передбачено цілодобове перебування дітей, у тому числі спеціалізовані, 2 спеціалізовані будинки дитини, 2 дитячі будинки-інтернати,2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей». Вона також зауважила, що станом на вересень 2021 року, із загальної кількості дітей, влаштованих до вищезазначених закладів - 2063 дитини перебувають у закладах цілодобово, 543-з інвалідністю та 117 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
За результатами розгляду та обговорення ухвалено рішення щодо організації роботи по наданню базових соціальних послуг дітям, влаштованим до закладів різних форм підпорядкування на пансіон та сім’ям з такими дітьми в громадах області.
А також завдання, які стоятимуть перед закладами у разі зарахування дитини на цілодобове перебування; міжвідомчої координації з питань захисту прав дітей влаштованих до закладів з пансіоном.