У середу, 18 грудня, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький відвідав Гавришівську сільську ОТГ, де зустрівся із жителями громади для обговорення актуальних питань розвитку території, викликів та перспектив процесу об’єднання.
Гавришівська сільська ОТГ – одна з новостворених громад Вінниччини, де, відповідно до Постанови ЦВК, невдовзі відбудуться перші вибори депутатів Гавришівської сільської ради та Гарвишівського голови ОТГ.
У зустрічі з громадою також взяли участь голова Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов, радник голови ОДА Олег Левченко, керівники Вінницького району, голови сільських рад, які йдуть на добровільне об’єднання, а також голова Брацлавської ОТГ Віталій Мазур.
На початку зустрічі Олег Левченко коротко окреслив етапи подальшого становлення та розвитку новоствореної громади, пріоритетні питання та зміни, які чекають на громаду в подальшому, а також зобов’язання, які постануть перед ОТГ. Не оминув експерт і викликів, які матиме громада у наступному році, зокрема, у перехідний період одразу після виборів.
«Має бути розуміння, що отримати право на об’єднання – це лише половина справи. Найголовніше – це отримати від держави повноваження, функції і їх виконувати. Тому одразу після першої сесії новоствореної ради необхідно обрати виконавчий комітет, адже потрібно буде вирішувати питання освіти, медицини, закупівель, розвитку інфраструктури і т.д. І це все буде зона лише вашої відповідальності. Тому серед депутатів мають бути дійсні фахівці, які матимуть уявлення про всі ці питання», - зауважив Олег Левченко.
В свою чергу, звертаючись до представників громади Сергій Здітовецький окреслив пріоритетні завдання Президента України та Уряду, які, в першу чергу, стосуються розвитку інфраструктури регіонів, зокрема, доріг, будівництва нових закладів соціальної інфраструктури – шкіл, дитячих садочків та лікарень. Не оминув увагою посадовець і реформу децентралізації, розглянувши перспективний план формування територіальних громад Вінницької області. Наразі в області створено 46 ОТГ, які об’єднали 155 місцевих рад. Відповідно до проєкту нового перспективного плану Вінницька область включатиме 61 ОТГ із 100% покриттям території області.
Окреслюючи перспективи для новоствореної громади Сергій Здітовецький зазначив, що головним ризиком є наявність лише одного бюджетоутворюючого підприємства, яке формує 90% бюджету. З огляду на це, перший заступник голови акцентував увагу присутніх на необхідності плідної співпраці з підприємцями, які здійснюють свою діяльність на території громади, а також залученні інвестицій задля розвитку своїх територій і збільшення надходжень до бюджету. Але це залежить, в першу чергу, від активності та професіоналізму тих людей, яких обере громада на майбутніх виборах.
«Бюджету будь-якої об’єднаної територіальної громади формується з трьох основних податків – ПДФО, земля і податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Крім того, важливу роль відіграють інвестиції, завдяки чому є можливість розвивати сміттєпереробну галузь, будувати водогони, покращувати оснащення лікарень, а також сприяти відкриттю нових підприємств, що дає можливість створювати нові робочі місця і наповнювати бюджети», - підкреслив Сергій Здітовецький.
За підсумками зібрання учасники зустрічі дали вичерпні відповіді на всі запитання, яких у членів громади накопичилось чимало.
За матеріалами Вінницької ОДА