Щороку український народ відзначає одне з найсвітліших християнських свят країни – день воскресіння Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.
Це свято традиційно пов’язане не тільки з посвяченням пасхальних страв, а й з масовим використанням відкритого вогню, зокрема свічок та лампадок, адже Пасхальний вогонь відіграє велику роль в богослужінні.
Щоб не трапилось біди в першу чергу настоятелям церков слід пам’ятати:
-Настоятелі культових споруд призначають відповідальних за дотримання протипожежного режиму осіб;
-молитовні зали культових споруд повинні бути обладнані вогнегасниками;
-Підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь, необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 0,5 м.
- приміщення культових споруд повинні своєчасно очищатися від горючого сміття і постійно утримуватися в чистоті.
Прихожани повинні чітко уявляти, які можуть бути наслідки від необережного поводження з вогнем. Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Після служби більшість людей несуть лампадки та запалені свічки додому. Залишені без нагляду церковні атрибути – є однією з найпоширеніших причин виникнення пожеж під час святкування Великодня.
Тож, аби свята пройшли без надзвичайних пригод, Вінницький районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертається до священнослужителів і вірян дотримуватись правил пожежної безпеки! Інспекція звертає увагу саме на обережність під час богослужінь і просить із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження займань.
Вінницький районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області