Мета запровадженої Урядом реформи освіти – розбудова системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи задля виховання поколінь компетентних і конкурентних людей і фахівців своєї справи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти. Цей дорадчий орган створено з метою підняти на новий рівень координацію дій всіх рівнів влади в контексті змін, що відбуваються по різних напрямках.
У вінницькій студії Укртелекому в засіданні, яке проходило в селекторному режимі, взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, заступник вінницького міського голови Галина Якубович, керівники обласного і міського департаментів освіти та їх заступники.
Ключовою темою засідання Координаційної ради, яке відбулось у Дніпрі, став розвиток професійно-технічної освіти. Наразі в Україні підготовку професійних кадрів здійснюють 745 ПТУ. І цей показник знижується з різних причин, включаючи недостатнє фінансування, застарілість оснащення та значний розрив навчальних програм із реальними потребами сучасного технологічного виробництва. В результаті – дефіцит саме виробничих кадрів стає дедалі відчутнішим для зростаючої української промисловості. І на Дніпропетровщині, у промислово розвинутому регіоні, де сконцентровані високотехнологічні виробництва, це особливо помітно.
Виходячи з цього, розвиток професійно-технічної освіти став пріоритетом Уряду в рамках комплексної реформи освіти. Так, за останні два роки по всій країні створені 100 навчально-практичних центрів з 6 галузевих спрямувань і 17 професій. Загальний обсяг бюджетного фінансування на оснащення центрів та оновлення навчальних програм склав близько 200 млн. грн.
Щодо ситуації на Вінниччині, то за словами заступника голови ОДА Ігоря Івасюка, у 2018 році на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти області створено 9 навчально-практичних центрів:
- 3 навчально-практичних центри створено за кошти державного бюджету (5430,0 тис. грн.), із залученням коштів обласного бюджету (338,0 тис. грн.), спеціальних фондів (1370,0 тис. грн.) та інвесторів (297,0 тис. грн.);
- 1 навально-практичний центр створено за кошти Державного Фонду регіонального розвитку (2800,0 тис. грн.), із залученням коштів обласного бюджету (375,0 тис.грн.) та коштів спеціального фонду навчального закладу (279,0 тис. грн.). За дані кошти придбано: два трактори Нью Холланд, два оборотних плуга та дискову борону, трактор МТЗ-320.4.
- 5 навчально-практичних центрів - за кошти спеціальних фондів навчальних закладів (понад 8 млн. грн.). Усього їх діє 15.
Викладачам спецдисциплін та майстрам виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, які фінансуються з обласного бюджету, за погодженням з Департаментом освіти і науки Вінницької ОДА та у межах фонду заробітної плати в 2019 році встановлено щомісячні премії в розмірі посадового окладу. Крім того, премії в розмірі посадового окладу протягом року отримуватимуть ті керівники закладів профтехосвіти, які демонструватимуть високі досягнення в праці.