У травні 2021 року молодіжні ради територіальних громад об‘єднаються у Молодіжний Конгрес Вінниччини – консультативно-дорадчий орган при Вінницькій ОДА. Про це повідомив голова ОДА Сергій Борзов на офіційній сторінці у мережі «Фейсбук».
«З перешкодами, викликами часу, але рухаємося до зразкової моделі взаємодії влади та молоді. Іллінецька молодіжна рада - 17-а у Молодіжному Конгресі Вінниччини», – зазначив Сергій Борзов.
За його словами, сьогодні майже 30 % громад вже розвивають молодіжну політику у Вінницькій області. Серед них є новачки, як от Іллінці, а є молодіжні ради, які вже твердо «стоять» на землі. До прикладу, Брацлавська, Немирівська та Жмеринська молодіжні ради вже дослідили потреби та проблеми молоді. Вони написали програми розвитку молоді в громаді та успішно затвердили їх на сесіях міських/селищних рад.
Представники молодіжної ради Тульчинської громади готуються до захисту напрацьованої цільової програми на найближчій сесії міської ради, а інші вже утворені молодіжні ради – це Вапнярська, Війтівецька, Дашівська, Калинівська, Краснопільська, Літинська, Студенянська, Тростянецька, Томашпільська та Якушинецька працюють над її розробкою.
Як повідомив голова ОДА, на етапі затвердження положень та набору кандидатів й інші громади. Ініціативні групи вже працюють над підготовкою установчих зборів у Гніванській, Городківській, Райгородській, Козятинській, Луці-Мелешківській, Оратівській, Бершадській та Северинівській громадах.
Працівники відділу молоді Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА проводять консультування та онлайн-зустрічі з приводу поетапного утворення, налагодження діяльності, написання програм, питань взаємодії влади, громади та молоді з представниками консультативно-дорадчих органів.
«Чому більшість громад області знаходяться на початковому етапі? Причин є кілька. По-перше, утворення нових відділів. По-друге, відсутність молодіжного працівника або кандидатів на посаду за умовами відкритого конкурсу. По-третє, недостатня поінформованість щодо ведення молодіжної політики в громаді. Найпоширеніша - відсутність розуміння, що зовсім скоро новими дорогами, встановленими водогонами, освітленими вулицями, молоді люди користуватися не будуть. На щастя, в сучасному світі існує безліч перспектив поза межами рідної домівки. Хтось шукає можливостей деінде, і це абсолютно природньо. А хтось використовує максимум із того, що має», – наголосив Сергій Борзов.
Керівник регіону закликав керівництво громад Вінниччини дати молоді ефективний інструмент їх залучення у процеси ухвалення рішень та впливу на молодіжну політику в територіальній громаді, передбачений в Європейській хартії про участь молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні.
«Україна – це європейська держава. Працюймо! Ми потрібні молоді, а вона – нам. Бо саме молодь є драйвером змін – свіжі думки і зухвалі ідеї. Треба разом змінювати правила – на користь усім», – резюмував голова ОДА