РОЗПОРЯДЖЕННЯ
23.11.2018 року м. Вінниця № 814
Про проект Програми економічного і соціального розвитку Вінницького району на 2019 рік
Відповідно до статей 2, 6, 17, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»:
1.Схвалити проект Програми економічного і соціального розвитку Вінницького району на 2019 рік згідно з додатком.
2.Управлінню економіки районної державної адміністрації подати проект Програми економічного і соціального розвитку Вінницького району на 2019 рік на затвердження сесії районної ради.
3.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Бегуса О.М.
Голова районної державної
адміністрації М.ДЕМЧЕНКО
ДОДАТОК
до розпорядження голови районної державної адміністрації
від 23.11.2018 року № 814
Проект Програми економічного і соціального розвитку
Вінницького району на 2019 рік
Вступ
Програма економічного і соціального розвитку Вінницького району на 2019 рік (далі - Програма) підготовлена на основі поглибленого аналізу показників розвитку району за попередній період, визначає цілі, пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку Вінницького району на 2019 рік, а також заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на підвищення якості життя громадян.
Програма розроблена управлінням економіки Вінницької райдержадміністрації спільно з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, з урахуванням пропозицій виконавчих комітетів сільських та селищних рад, відповідно до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» (зі змінами).
Програму було розроблено з урахуванням:
- Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385;
- Стратегії розвитку Стратегії розвитку Вінницької області на період до 2020 року, затвердженої рішенням 38 сесії 6 скликання Вінницької обласної Ради від 24.06.2015 №893;
- Стратегії розвитку Вінницького району на період до 2020 року, затвердженого рішенням 12 сесії Вінницької районної ради 7 скликання від 26 липня 2016 року № 236 (зі змінами);
- постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 546 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019 - 2021 роки».
Метою Програми є зростання добробуту та підвищення якості життя населення Вінницького району за рахунок забезпечення достатнього рівня стабільності її соціально-економічного розвитку шляхом відновлення темпів економічного зростання основних галузей економіки, продовження роботи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату та забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери.
Програма визначає цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку та прогнозні показники на 2019 рік, а також заходи, спрямовані на забезпечення необхідних умов для стабілізації економіки та запобігання економічному спаду, якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення.
Виконання запланованих заходів та досягнення прогнозних показників передбачається здійснювати через економічні важелі державного регулювання та шляхом виконання районних програм. Фінансування заходів цих програм здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей місцевих бюджетів, цільових коштів з державного бюджету та інших джерел незаборонених чинним законодавством України.
Прогнозні розрахунки Програми розроблені на підставі статистичних даних Головного управління статистики у Вінницькій області та сформовано за розрахунками структурних підрозділів Вінницької районної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Основні показники Програми можуть уточнюватись з урахуванням можливих змін цінової, податкової політики, тощо.
Організацію виконання заходів Програми здійснює Вінницька районна державна адміністрація, її структурні підрозділи спільно з органами місцевого самоврядування, районні установи та організації, які брали участь у розробці відповідних розділів Програми.
Програмою передбачено реалізацію затверджених галузевих програм, враховано пропозиції постійних комісій районної ради, структурних підрозділів районної державної адміністрації.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються рішенням сесії районної ради за поданням Вінницької районної державної адміністрації.
Звітування про виконання запланованих завдань Програми здійснюватиметься за підсумками року.
І. ОЦІНКА СОЦІАЛЬНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ РАЙОНУ
Протягом січня-вересня 2018 року райдержадміністрацією спільно із органами місцевого самоврядування проводилася цілеспрямована робота для забезпечення розвитку економіки Вінницького району та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району.
Основні показники, що характеризують економічний та соціальний розвиток району за 9 місяців 2018 року (до відповідного періоду минулого року):
- зростання надходжень до зведеного бюджету на 28,6%, в тому числі до місцевого бюджету – на 27,7%;
- надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва збільшилися на 44,4%;
- збільшення обсягів промислового виробництва - на 16,8%;
- збільшення обсягів капітальних інвестицій на 38,8%;
- збільшення роздрібного товарообороту району у порівнянних цінах - на 32% (оперативні дані);
- зростання середньомісячної заробітної плати за січень-червень 2018 року - на 24,2 %;
- І місце за кількістю наданих адміністративних послуг у Вінницькій області (17,9 % від загальної кількості послуг) (без врахування м. Вінниця);
- І місце серед районів Вінницької області за кількістю проведених тендерних електронних закупівель за результатами моніторингу сайту ProZorro – станом на 10.2018 р. економія коштів склала 7,5 млн. грн.;
- ІІ місце у Вінницькій області по впровадженню молодіжної, сімейної та гендерної політики.
Реалізація державної політики в сферах обороноздатності та правопорядку
Протягом 9 місяців 2018 року успішно виконані завдання щодо комплектування Збройних сил України та інших військових формувань сектору оборони з числа призовників та військовозобов’язаних району.
План призову громадян України на строкову військову службу у звітному періоді 2018 року виконано на 100%. При плані - 35 чоловік, фактично призвано з району 35 юнаків.
План відбору громадян України на військову службу за контрактом у звітному періоді 2018 виконано на 102%. При плані - 45 чоловік, фактично відібрано 46 осіб.
Станом на 01.10.2018 року було призвано на строкову службу 3 особи з числа офіцерів запасу (план – 2 чоловіки, що складає 150%).
Проводились заходи всебічного забезпечення функціонування пунктів управління територіальною обороною. Пункти управління, основний і запасний, готові до роботи.
Практична підготовка підрозділів та штабу територіальної оборони здійснювалась під час 2-х командно-штабних тренувань, 9-ти занять за окремим планом бойової підготовки та 7-ми командно-штабних навчань та тренувань.
Завдяки спільній роботі правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості у Вінницькому районі було досягнуто стабільного позитивного стану публічної безпеки населення.
У звітному періоді 2018 року на території району загальний рівень злочинності зменшився на 4,7 % порівняно з аналогічним періодом 2017 року.
На території району було проведено 178 заходів, в яких прийняло участь 10424 громадян. Публічну безпеку і порядок забезпечували 282 працівника поліції. На території району протягом року розкрито 213 злочинів, що становить відсоток розкриття (33,9%).
Протягом звітного періоду зареєстровано - 8341 заяв повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.
За заявами і повідомленнями про події некримінального характеру було розглянуто - 6424 матеріала, які відповідно до Закону України «Про звернення громадян» списано до справи. Внесено до ЄРДР - кримінальних правопорушень, без врахування закритих – 545.
За 2018 рік всього оголошено підозру по 213 кримінальним правопорушенням, що на 4,7% менше минулорічного показника. Протягом 2018 року закінчено досудове слідство у 851 кримінальному провадженню, 214 проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, згідно ст. 291 КПК України, з яких 2 - кримінальне провадження направлено до суду за угодою про примирення між потерпілим та підозрюваним, 0 провадження направлено до суду з угодою про визнання винуватості, 3 провадження направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, з яких 1 провадження направлено з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру та 2 провадження направлено з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру.
Протягом звітного періоду 2018 року слідчим підрозділом Вінницького РВП ВВП ГУНП у Вінницькій області, закінчено без волокіти у кримінальних провадженнях, тобто без порушення строків досудового розслідування.
Усього закрито на підставі ст. 284 КПК України 634 кримінальних проваджень.
У 2018 році з районного бюджету було надано субвенцію державному бюджету на виконання заходів по Комплексної Єдиної правоохоронної Програми Вінницького району на 2015-2018 роки в сумі 245,0 тис. грн :
- для Вінницького районного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Вінницької області на здійснення додаткових рейдів: придбання паливо-мастильних матеріалів профінансовано на суму 70,0 тис. грн.;
- для УСБУ у Вінницькій області на виконання завдань щодо розкриття злочинів проти безпеки громадян, корупції, організованої злочинності - придбання паливно-мастильних матеріалів – 115,0 тис. грн.;
- для створення комплексу системи захисту інформації на автоматизовану систему (АС) класу «1» - ІІІ категорії на пункті управління в районній державній адміністрації та обладнання приміщення режимно-секретного органу районної державної адміністрації, в якому розміщена зазначена АС класу «1», автоматичною пожежною сигналізацією – 60,0 тис. грн..
Вінницькому районному сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області по Програмі поліпшення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів та об'єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в Вінницькому районі на 2016-2020 роки профінансовано 99,0 тис. грн. на придбання спецодягу для підрозділу ДПРЧ-17смт.Вороновиця та 100,0 тис. грн. на завершення будівництва навчально-тренувального комплексу Вороновицької ДПРЧ-17 .
Вінницькому районному військовому комісаріату по Програмі військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України та інших формуваннях на 2018-2020 роки виділено 16,0 тис. грн. на придбання канцелярських товарів для ведення документації призовів та приписки; придбання картриджів та витратних матеріалів, печаток та штампів.
Бюджетна політика
До Зведеного бюджету за січень-вересень 2018 року надійшло 383,7 млн. грн. податків та обов'язкових платежів (в т.ч. ОТГ), що на 85,3 млн. грн., або на 28,6% більше січня-вересня 2017 року, з них до Державного бюджету надійшло 170,2 млн. грн. У порівнянні з показниками січня-вересня 2017 року надходження збільшились на 39,0 млн. грн. або на 29,7%. Розрахункова база по місцевому бюджету за січень-вересень 2018 року складає 213,5 млн. грн., що на 46,4 млн. грн., або на 27,7% більше показника відповідного періоду минулого року.
В структурі надходжень до зведеного бюджету по Вінницькому району за 9 місяців 2018 року найбільшу питому вагу займають: податок з доходів фізичних осіб – 34,8% (його сума становила 133,7 млн. грн.), податок на додану вартість (сальдо) – 24,6% (94,4 млн. грн.), єдиний податок – 9,0% (34,6 млн. грн.), плата за землю – 6,2% (23,6 млн. грн.), податок на прибуток – 4,1% (15,9 млн. грн.), військовий збір – 3,4 % (12,9 млн. грн.), акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1,7% (6,4 млн. грн.) та інші.
До загального фонду місцевих бюджетів району (без бюджетів ОТГ) за 9 місяців 2018 року надійшло власних доходів в сумі 119,1млн.грн, що становить 110,0% до планового розпису 9-ти місяців (108,3млн грн.) та 81,8% до річного плану (заплановано 145,6млн.грн), понад план надійшло 10,8млн.грн. Перевиконання планових показників відбулось за рахунок понадпланових надходжень по податку на доходи фізичних осіб – 4,2млн.грн, платі за землю в сумі 2,9млн.грн, акцизному податку в сумі 1,6млн.грн. та єдиному податку в сумі 0,7млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2017 року надходження збільшились на 27,1млн.грн, в тому числі по податку на доходи фізичних осіб на 13,1млн.грн, єдиному податку на 4,6млн.грн, платі за землю на 4,0млн.грн, акцизному податку на 3,7млн.грн.
Планові показники за 9 місяців 2018 року виконали 24 із 25 місцевих бюджетів району. Невиконання відбулося тільки по Стадницькій с/р на 2572грн, або на 0,2%.
Найвищий рівень виконання до планових показників помісячного розпису мають Побережненська сільська рада – 147,7%, Широкогребельська сільська рада – 137,3%, Гуменська сільська рада – 134,8%.
Стрижавська селищна рада та Гуменська, Побережненська і Широкогребельська сільські ради виконали річні планові показники по доходах.
Разом з тим, найнижчий відсоток виконання до річних показників мають сільські ради: Стадницька – 57,3%, Бохоницька – 61,1%, Лаврівська – 73,2% Жабелівська – 74,9% та Деснянська селищна рада – 71,4%.
Крім власних доходів до бюджету району надійшла базова дотація з державного бюджету в сумі 13,1млн.грн та додаткова дотація з обласного і бюджетів ОТГ в сумі 16,4млн.грн, що становить 100,0% до плану на 9 місяців та субвенції з державного, обласного і місцевих бюджетів в сумі 428,0млн.грн, що становить 98,3% планових показників.
По спеціальному фонду за 9 місяців 2018 року надійшло 17,3млн.грн, з яких 14,4млн.грн – це власні надходження бюджетних установ, 0,8 млн. грн. – екологічний податок, 0,5млн.грн – надходження коштів від продажу землі, 1,0млн.грн – надходження до цільових фондів. Також до спеціального фонду надійшло 17,1млн.грн. іншої субвенції з місцевих бюджетів та 1,5млн.грн субвенції на дороги.
Протягом 9 місяців 2018 року по зведеному бюджету району проведено видатків загального фонду в сумі 530,6млн.грн (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що становить 77,4% планових призначень до уточненого плану на рік (план – 686,0млн.грн)
Кошти місцевих бюджетів в першу чергу спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери. Так, на зазначені цілі використано 465,3млн.грн, або 87,7% всіх видатків загального фонду, в тому числі на:
- освіту – 133,7млн.грн;
- охорону здоров’я – 58,1млн.грн;
- соціальний захист населення та соціальне забезпечення – 260,6млн.грн;
- культуру і мистецтво – 10,7млн.грн;
- фізичну культуру і спорт – 2,1млн.грн.
Із загальної суми видатків загального фонду на захищенні статті використано 473,5млн.грн, або 89,2%, в тому числі: на оплату праці працівників бюджетних установ з нарахуваннями – 193,1млн.грн, трансферти населенню – 257,7млн.грн, медикаменти – 1,8млн.грн, продукти харчування – 5,2млн.грн, оплату енергоносіїв – 15,7млн.грн.
По спеціальному фонду за 9 місяців 2018 року проведено видатки в сумі 71,6млн.грн (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що становить 68,1% до уточненого плану на рік (105,1млн.грн), зокрема на:
- придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 5,2млн.грн;
- капітальне будівництво – 19,2млн.грн;
- капітальний ремонт – 20,1млн.грн;
- реконструкцію – 4,0млн.грн;
Промисловий комплекс
Промисловість району представлена всіма основними видами діяльності, провідними з яких є виробництво харчових продуктів, переробна, добувна промисловість, на які припадає 69,1% обсягів реалізації промисловості району.
Структура промисловості району, %
У районі 29 промислових підприємств основного кола.
Формування обсягу реалізації на районному рівні значною мірою залежить від діяльності досить обмеженого кола підприємств, серед яких з них: ТОВ «Птахофабрика Поділля», ПП «Михалич і Ко», ТОВ «Ковінько Ковбаси», ТОВ «Торговий дім ТВМ», ТОВ «Бріз- Т».
Обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за січень-вересень 2018 року становить 1,6 млрд.грн., що на 16,8 % більше рівня відповідного періоду 2017 року, та у відсотках до всієї реалізованої продукції по області становить 2,8%.
Обсяг реалізованої промислової продукції, млн.грн.
Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу за січень-вересень 2018 року склав 19,5 тис.грн.
Протягом 2018 року продовжувались заходи щодо пошуку ринків постачання сировинних ресурсів та збуту готової промислової продукції, покращення фінансового стану підприємств, виконання заходів інноваційного розвитку, утримання та підвищення рівня інвестиційної привабливості промислового комплексу.
За 9 місяців 2018 року, за оперативними даними, промисловими підприємствами району збільшено обсяг виробництва продукції порівняно з відповідним періодом 2017 року: м’ясні та ковбасні вироби на 36,8%; продукти готові та консервовані з оселедця на 15,3%; молоко та молоковмісні продукти на 14,7 %; яєць на 4,5 %, чіпсів картопляних на 5,3 %.
Скоротилось виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, фруктово-ягідного повидла та джемів, соняшникової олії та кормів для тварин, канцтоварів.
Спад виробництва на окремих промислових підприємствах спричинений впливом об’єктивних факторів: нестачею сировини та її високою вартістю, нестачею обігових коштів, низькою платоспроможністю населення, високою ціною на газ та енергоносії, високим податковим навантаженням, розірванням договорів з основними замовниками, необхідністю переорієнтації та пошуку нових ринків збуту.
Агропромисловий комплекс
Сільськогосподарські підприємства району спеціалізуються в рослинництві, на вирощуванні зернових культур (пшениця, ячмінь, кукурудза, гречка), технічних культур (ріпак, соняшник, соя) плодово-ягідних культур, в тваринництві- на вирощуванні м’яса, молока, яєць.
Сільськогосподарською діяльністю на території району займаються 140 сільськогосподарських підприємств різних форм власності. В тому числі 10 приватних підприємств, 33 господарських товариств , 93 фермерських господарств та 4 інших суб’єктів господарювання.
Рослинництво
Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 66.6 тис.га, з них 56.5 тис.га ріллі. У власність та користування надано 54.2 тис.га ріллі.
Під урожай 2018 року посіяно зернові культури на площі 16613га, в тому числі 8439га зернових ранньої групи, з яких 7000га займали посіви озимої пшениці. Кукурудзу на зерно посіяно на площі 7751га.
Ріпак посіяно на площі 2013га, соняшник на 7836 га, сою 2943га. Середня урожайність зернових складає 70,5ц/га, ріпаку 29,0 ц/га. Урожайність озимої пшениці склала 50.0ц/га, озимого ячменю 50,7ц/га, ярого ячменю 33,9ц/га.
Урожайність соняшнику склала 31,8ц/га, сої 27,0 ц/га урожайність кукурудзи на зерно склала 96ц/га.
Господарства завершили посів озимих культур під урожай 2019 року. Посіяно 2,2 тис.га озимого ріпаку, 8,2 тис.га озимої пшениці та 200га озимого ячменю. Посіви знаходяться в доброму та задовільному стані.
Виробництво валової продукції в порівняльних цінах 2010 року,за останні два роки зросло на 2.4% і складає по всіх категоріях 1035 млн.грн.
Ріст валового виробництва сільськогосподарської продукції склався завдяки застосуванню сучасних науково обґрунтованих технологій обробітку ґрунту, якості посіву та догляду за посівами. Посів сільськогосподарських культур проводять насінням елітних сортів, 1-ї та 2-ї репродукції.
У 2018 році 14110 власників земельних паїв передали свої земельні наділи в оренду. Їм нараховано орендної плати на суму 56,6 млн.грн, або 8,3% від розрахункової вартості землі. Вже завершується виплата. Виплочено 12.7 млн.грн. коштами, решта- зерном. Видано в рахунок орендної плати 11.0 тис.тонн зерна.
Тваринництво
В сільськогосподарських підприємствах району утримується 1608 голів великої рогатої худоби, в тому числі 724 голови корів молочного напрямку, 8041 голів свиней, 945 тис.гол. птиці. В районі збережено поголів’я ВРХ в тому числі корови молочного стада.
В поточному році планується збільшення вирощування м’яса на 31,0%,молока на рівні минулого року. Реалізація м’яса зменшилась на 8,3%. Надій молока від корови за 9 місяців поточного року склав 4220кг, за рік очікується 5626 кг.
Зовнішньоекономічна діяльність
Зовнішній торговий оборот за 9 місяців 2018 році склав 30,0 млн. дол. США та зменшився, проти 2017 р. на 71,0 млн. дол. або на 70,3 %.
Обсяги експорту становили 21,3 млн. дол. США, імпорту – 8,7 млн. дол. США. В порівнянні до 2017 року експорт зменшився на 81,8%, імпорт збільшився на 91,2%.
Коефіцієнт покриття у експортом імпорту складає 2,43, тобто, експортовано у 2,4 раз більше, ніж імпортовано.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,5 млн. грн.
Інвестиційна діяльність
Станом на 01.07.2018 року з початку інвестування в економіку району залучено 7454,3 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій, що на 176,5 тис. дол. США більше (102,4%), ніж було на 01.01.2018 року.
Обсяг прямих іноземних інвестицій на одиницю населення станом на 01.07.2018 року становить 93,2 дол. США.
Іноземні інвестиції вкладені в такі галузі економіки: сільське господарство – 4270,8 тис. дол. США (57,3%), промисловість –1132,8 тис. дол. США (15,2%), торгівля та послуги – 79,0 тис. дол. США (1,1%), транспорт, складське господарство - 1236,8 тис. дол. США (16,6%), будівництво, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, операції з нерухомим майном – 734,9 тис. дол. США (9,9%).
В березні 2018 року введено в експлуатацію ПП "ПУЛТАГРО-РИТМ" побудований зерносклад та зерносушку в с. Пултівці, потожністю 100 тонн на добу.
У 2018 році товариством «ЮНИКА ПРОДЖЕТ 2017» планується розміщення нової мобільної асфальтозмішувальної установки ECO (ЕКО) 4000 фірми Bennigghoven (Беніггхофен) в селі Комарів. Заплановано створення 40 нових робочих місць. Прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації щодо надання дозволу на розроблення детального плану територій, відповідно до якого планується розроблятися проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
З метою виробництва, передачі, розподілення та реалізації електроенергії товариством «БЕСТЕНЕРГО» планується будівництво сонячної електростанції в селі Сосонка. Розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджено детальний план території та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, призначення якої змінюється з ведення особистого селянського господарства на призначення – для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій.
Забезпечення населення житлом
На території Вінницького району розпочаті та тривають роботи по будівництву:
- 9-ти 5-ти поверхових житлових будинків (4-х 40 квартирних, 72-х, 10-ти, 30-ти, 35-ти та 32-х квартирних) по вул. Одеській в с. Зарванці ЖБК «Барський»,
- багатоквартирного житлового будинку в с. Агрономічне по вул. Грушевського, 6а ПП «Виробничо-торгова фірма «Укрновінвест»,
- 28-ми квартирного житлового будинку в с. Агрономічне по вул. Мічуріна Вінницьке регіональне управління «Молодіжний житловий комплекс»,
- трьохсекційного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями в с. Агрономічне по вул. Мічуріна, 30 житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-7»,
- багатоквартирного житлового будинку з прибудовано-вбудованими приміщеннями в смт Стрижавка по вул. Алеї житлово-будівельний кооператив «Затишна Фазенда-2»,
- 3-х 8-ми поверхових житлових будинків (2-х 24-х квартирних та 48-ми квартирних) в с. Агрономічне ЖБК «Агрономічне-1»,
- комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дитячим садочком відповідно виданих містобудівних умов і обмежень виданих відділом містобудування та архітектури на підставі містобудівного розрахунку на 19-ть 10-х житлових будинків: 12-ти 70-х, 5-ти 50-х, 64-х та 72-х квартирних) по вул. Немирівське шосе, 94 А в с. Вінницькі Хутори ТОВ «Адвайс Плюс»,
- 13-ти 5-ти поверхових житлових будинків (2-х 40 квартирних, 2-х 35 квартирних, 3-х 50 квартирних, 3-х 22 квартирних, 33-х, 48-ми та 46-ти квартирних) в с. Агрономічне по вул. Мічуріна ОК ЖБК «Укржитлобуд»,
- 3-х 6, 7, 8-ми поверхових житлових будинків з вбудованими приміщеннями та житлові будинки чотири та двосекційні по вул. Одеській в с. Зарванці ТОВ «Родинний маєток-2»,
- 6-ти 5-х житлових будинків (2-х 43-х квартирних, 60-ти, 75-ти, 73-х та 46-ти квартирних).
У січні-вересні 2018 року підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 297,2 млн. грн., що становить 10,8% до загального обсягу по області (січень-вересень 2017 року – 169,0 млн. грн.).
За січень-червень 2018 року в районі прийнято в експлуатацію житла загальною площею 15,5 тис.м2, що складає 63,2 % до минулого року (становить 16,3% до загального обсягу по області).
Розвиток малого та середнього бізнесу
Відповідно до даних Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, станом на 01.10.2018 року в районі 4207 діючих суб’єктів малого і середнього підприємництва, які об’єднують 5898 працюючих.
Надходження до місцевого бюджету від діяльності суб᾿єктів малого і середнього підприємництва з початку 2018 року в районі становлять 118,9 млн. грн., а його частка в надходженнях до місцевого бюджету становить 54,6%.
За даними моніторингу за 9 місяців 2018 року в районі започаткували діяльність 504 новостворених суб’єктів господарювання (67- юридичних та 437 фізичних осіб-підприємців).
Одночасно припинили господарську діяльність (з наростаючим підсумком з початку року) 343 суб’єкти господарської діяльності (10 – юридичних та 333 фізичних осіб-підприємців).
Розвиток ринку внутрішньої торгівлі
Мережа підприємств роздрібної торгівлі Вінницького району представлена 148 діючими об’єктами торгівлі, які здійснюють реалізацію продовольчих товарів та товарів змішаної групи на території сіл та селищ району та 86 – на території об’єднаних територіальних громадах.
У галузі ресторанного господарства району працює 66 об’єктів: 31- на території сіл та селищ району, 35- на території об’єднаних територіальних громадах.
На території району розташовано 11 аптек, 26 АЗС.
Вінницькою райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування забезпечується проведення ярмарків на ринках району.
На території району працює 3 ринки, для здійснення торгівельної діяльності підприємцями району, де товаровиробники мають можливість реалізовувати вироблену сільськогосподарську продукцію.
В березні 2018 року організовано Великодній ярмарок в м. Вінниця, участь в якому приймали суб'єкти підприємницької діяльності Вінницького району.
У вересні-жовтні 2018 року на осінніх ярмарках свою продукцію представили підприємства переробної промисловості з виробництва м’ясних та ковбасних виробів, молокопродуктів, кондитерських, борошна, круп, яєць, а також фермерські господарства і сільськогосподарські товаровиробники м’яса, риби, фруктів, овочів, меду та інших продовольчих товарів. Протягом п’яти ярмаркових субот безпосередньо у Вінниці реалізовано продукції на загальну суму біля 1,6 мільйонів гривень, де взяло участь понад 100 суб’єктів господарювання.
Загальний обсяг роздрібного товарообороту по району у січні-червні 2018 року склав 883,3 млн. грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 121,2 млн. грн. або на 15,9%.
Побутові послуги здійснюють близько 69 суб’єктів господарювання району, із них 7 лазень, 17 перукарень, 6 об’єктів з ремонту та пошиття одягу, 3 - з ремонту та пошиття взуття, 1- з ремонту складної побутової техніки, 18 - з ремонту транспортних засобів, 3 – з ремонту та виготовлення металовиробів, 1- з ремонту та виготовленню ювелірних виробів, 2 - з ремонту та виготовлення меблів, 3- з фотопослуг, 8- з ритуальних послуг.
У І півріччі 2018 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг району, становив 132,5 млн. грн. Населенню району було реалізовано послуг на 17,2 млн. грн. Частка послуг, реалізованих населенню – 22 %.
Центри надання адміністративних послуг
З метою підвищення якості та прозорості надання адміністративних послуг рішеннями сесії сільських та селищних рад в районі створено Центри надання адміністративних послуг при виконкомі Якушинецької, Агрономічної сільських рад та Вороновицької селищної ради.
За січень-вересень 2018 року Центрами надання адміністративних послуг у Вінницькому районі надано понад 12 тисяч різноманітних адміністративних послуг суб’єктам звернення.
До основних адміністративних послуг, які надаються в територіальних громадах можна віднести послуги з реєстрації місця проживання, державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнесу, земельні відносини, соціальні послуги.
З ІІ півріччя 2018 року в Центрах надання адміністративних послуг с. Агрономічне та с. Якушинці розпочалося надання адміністративних послуг – видача ІD – карток та закордонних паспортів.
Відповідно до узгодженого рішення між Вінницькою районною державною адміністрацією та виконавчим комітетом Вінницької міської ради про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг від 15.07.2013 року, з 22.07.2013 року населення Вінницького району отримує адміністративні послуги через Центр надання адміністративних послуг м. Вінниці «Прозорий офіс». З 05.05.2014 року адміністративні послуги надаються через відділення «Замостя» по вул. Замостянська, 7.
Через Центр надання адміністративних послуг м. Вінниці «Прозорий офіс» 53,9 тисяч, що на 8 % більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.
Кількість наданих адміністративних послуг структурними підрозділами районної державної адміністрації через Центр надання адміністративних послуг м. Вінниці «Прозорий офіс» та Центрами надання адміністративних послуг сіл та селищ Вінницького району посідає І місце у Вінницькій області (без врахування м. Вінниці).
Робота в системи „Prozorro”.
За результатами моніторингу 9 місяців 2018 року сайту Prozorro, Вінницька районна державна адміністрація займає І місце серед районів Вінницької області за кількістю проведених тендерних електронних закупівель та отриманої економії.
За січень-вересень 2018 року структурними підрозділами районної державної адміністрації, закладами, установами та організаціями, які утримуються за рахунок районного бюджету проведено 273 електронна закупівля та укладено відповідні договори. Надпорогових процедур оголошено 43, з них відкриті торги – 33, переговорна процедура - 10. Проведено 110 допорогових процедур, оприлюднено 120 звітів про укладання договорів.
З початку 2018 року загальна економія за завершеними закупівлями бюджетними закладами району, що здійснювались через систему електронних закупівель ProZorro, перевищила 8,2 млн. грн., що складає 10,8% від очікуваної вартості закупівлі. На допорогових закупівлях зекономлено 740,7 тис. грн., на відкритих торгах – 7,5 млн. грн.
Забезпечення населення питною водою
Задоволення попиту на воду в селищах та селах здійснюється шляхом влаштування централізованих систем водопостачання. Сучасний водопровід є системою складних споруд для видобування її очищення, зберігання відповідних запасів і транспортування до споживача. Стан джерел водопостачання та якість питної води безпосередньо вливає на споживання здоров’я населення. Таким чином в населених пунктах району продовжується робота з будівництва водопровідних мереж для забезпечення якісною питною водою населення.
У 2018 році проведено будівництво десяти кілометрів водогону на загальну суму 1361,1 тис.грн. с.Жабелівка та сімнадцяти кілометрів розподільчих мереж господарчо-питного водогону вулиць Молодіжна, Котляревського, Першотравнева, Лялі Ратушна, Перемоги. Берегова, Незалежності, Коцюбинського, Набережна, Жовтнева, частково вулиці Приозерна с.Малі Крушлинці на загальну суму 2883,5 тис.грн. з будівництвом розвідувально-експлуатаційної свердловин на суму 537,4 тис.грн.
Проводиться нове будівництво мереж водопостачання по вул.З.Космодем'янської, 9 Травня, Молодіжна, Шевченка, Гагаріна в селі Олександрівка та в селі Оленівка по вул. Слобідська, Мічуріна, Соборна, Першотравнева.
Грошові доходи населення та заробітна плата
Політика у сфері оплати праці здійснювалась у відповідності та на засадах повного дотримання державних соціальних гарантій.
За 6 місяців 2018р. середньомісячна заробітна плата штатного працівника (розрахунково) становила 7155 грн., що в 1,9 раз вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн.). Порівняно з січнем-червнем 2017 р. розмір заробітної плати збільшився на 24,2%.
Відповідно переліку суб’єктів господарювання, які підлягають статистичному спостереженню, заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.10.2018 року відсутня.
Пенсійне забезпечення
В районі на обліку перебуває 21323 пенсіонерів. Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера станом на 01.10.2018 року склав 2044,66 грн., що 21,5% більше, ніж у 2017 році.
За січень-вересень 2018 року власні надходження Пенсійного фонду склали 4173,3 тис. грн.
Станом на 01.10.2018 року виплачено пенсій на 378,5 млн. грн. Заборгованості з виплати пенсій немає.
Разом з тим, ряд підприємств мають значну заборгованість перед Пенсійним фондом, загальна сума боргу на 01.10.2018 року склала 131,6 тис. грн. З початку року борг зменшився на 174,0 тис. грн., що складає 56,9%.
Зайнятість населення та ринок праці
Чисельність незайнятого населення на обліку в службі зайнятості протягом 9 місяців 2018 року становить 3190 осіб. З числа облікового населення, які здійснювали пошук роботи статус безробітного мали 1265 осіб.
Працевлаштовано незайнятих громадян протягом 9 місяців 2018 року – 853 осіб. З числа незайнятого населення, які працевлаштовані, статус безробітного мали 524 особи.
Проведено 70 семінарів з безробітними із роз’ясненням законодавства та стану ринку праці,в т.ч. значимості оформлення трудових відносин.
Також протягом 9 місяців 2018 року проведено системну профорієнтаційну роботу, спрямовану на посилення мотивації до праці, проведено профорієнтаційні заходи різного напрямку з них:
- 88 семінарів з техніки самостійного пошуку роботи, в яких взяли участь 1224 безробітних;
- 2 семінари з питань підприємницької діяльності; в яких взяли участь 13 безробітних;
- 70 семінари із загальних питань зайнятості населення; в яких взяли участь 694 безробітних;
- 2 семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України, в яких взяло участь 53 безробітних.
Проводиться профорієнтаційна робота з молоддю з метою мотивації до вибору робітничих професій, необхідних у реальному секторі економіки, індивідуальна робота з питань працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Протягом звітного періоду проведено 6 профорієнтаційних заходів з молоддю з метою орієнтації на вибір професій, актуальних на ринку праці, в тому числі з використанням дистанційних методик взяло участь 293 осіб,з числа учнівської молоді, що становить 42 відсотки.
Центр зайнятості активно співпрацює з роботодавцями Вінницького району та м. Вінниці з метою внесення в базу даних про вакансії пропозицій щодо роботи з особливими умовами організації праці та інших форм зайнятості. Протягом звітного періоду роботодавцями подано 15 вакансій для осіб з інвалідністю.
Працівниками центру зайнятості надаються інформаційні та консультаційні послуги сільському населенню, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах, з питань організації підприємницької діяльності. Всього за звітний період послуги надавались у Сокиринецькій ОТГ 51 послуга , Вороновицька ОТГ -87 послуг, Якушинецька ОТГ -33 послуги та Лука-Мелешківська ОТГ- 33 послуг.
В районному центрі зайнятості проводиться індивідуальна робота з питань працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Протягом 9 місяців 2018 року проходили профнавчання 233 безробітних, у громадських та тимчасових роботах взяло участь 205 безробітних.
У звітному періоді центром зайнятості виплачена одноразова допомога по безробіттю для розвитку підприємницької діяльності 2 безробітним, з числа учасників АТО.
В січні-вересні 2018 року у Вінницькому районі створено 669 робочих місць. З них:
- для найманих працівників у юридичних осіб - 477 робочих місць;
- для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців - 192 робочих місць.
Охорона здоров'я
Головним завданням є забезпечення доступності медичних послуг, профілактика та раннє виявлення захворювань.
За 9 місяців 2018 року у Вінницькому районі зареєстровано сталу динаміку народжуваності (на рівні 6,54 на 1000 населення) та загальної смертності (в межах 10,12 на 1000 населення). Відбулось зменшення рівня малюкової смертності з 11,3% до 3,6%, за 9 місяців 2018 року по Вінницькому району народилось на 72 дитини менше ніж за 9 місяців 2017 року. На першому місці в її структурі знаходяться перинатальні стани (44,4%), на другому - вроджені вади розвитку (33,3%) . Перинатальна смертність за 9 місяців 2018 року склала 4,68%о проти 12,71%о у 2017 році.
Аналіз показників захворюваності населення Вінницького району свідчить про її зменшення. За 9 місяців 2018 року порівняно з 2017 роком рівень загальної захворюваності склав 13450,8 проти 15224,6 на 10 тис. населення.
Первинна захворюваність населення реєструється на рівні 3836,9 на 10 тис. населення, що загалом також нижче в порівнянні з 2017 роком – 5241,4 на 10 тис. населення. Структура захворюваності упродовж останніх років залишається стабільною.
Вінницька центральна районна клінічна лікарня.
Вінницька центральна районна клінічна лікарня надає амбулаторну та стаціонарну допомогу населенню Вінницького району (79830 чол. за даними центрального статистичного управління). Розвинена мережа допоміжних лікувально-діагностичних підрозділів: кабінет функціональної діагностики, УЗД, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет ЛФК, клініко-діагностична лабораторія, серологічна лабораторія, рентгенологічний кабінет. Населення Вінницького району забезпечене стоматологічною допомогою: лікар-стоматолог-хірург, лікар-стоматолог-терапевт, госпрозрахункове зубопротезне відділення.
Приміщення поліклініки розраховане на 415 відвідувань в зміну.
Лікарський прийом ведеться в поліклінічному відділенні №1, яке розміщене в головному корпусі лікарні та поліклінічному відділенню №2 в смт Вороновиця.
Станом на 01.10.2018 року ліжковий фонд складає – 300 стаціонарних ліжок. Забезпеченість стаціонарними ліжками становить 37,6 на 10 тис. населення. У складі лікарні функціонує 14 відділень (в т.ч. 1 хірургічне відділення та 4 терапевтичних відділення на 41 ліжко у сільській місцевості в с. Писарівка, Міз.Хутора, Лука – Мелешківська та смт. Вороновиця).
За 2018р. проведені заходи по оптимізації мережі Вінницької ЦРКЛ.
Станом на 01.01.2018 р. ліжковий фонд складав – 306 стаціонарних ліжок. Станом на 01 листопада 2018 року була проведена оптимізація ліжкового фонду, скорочено 6 ліжок.
В подальшому буде також здійснюватись аналіз завантаження стаціонарних відділень, ефективність їх роботи та аналізуватись функція посади лікарів поліклінічного відділення з прийняттям рішень щодо оптимізації неефективного ліжкового фонду. Особлива увага буде приділятися аналізуванню роботи терапевтичних відділень в с. Лука Мелешківська, с. Писарівка та с. Мізяківські Хутора з подальшим перетворенням їх в заклади хоспісної допомоги.
Проводиться робота щодо покращення матеріально-технічної бази лікарні.
В цьому році було капітально відремонтовано відділення екстреної (невідкладної медичної допомоги) на суму 199,9 тис. грн. та завершено ремонт фойє на суму 116,4 тис. грн. Проведено поточний ремонт пральні на суму 15,2 тис. грн.
Завершено капітальний ремонт отоларингологічного відділення на суму 1,931 млн. грн.. Розпочато роботи по встановленню зовнішнього ліфта для підйому лежачих хворих.
За 2018 рік було придбано:
- 2 кардіомонітора “Біомед” ВМ800D;
- два 6-канальних електрокардіографа ВЕ600;
- три промислові пральні машини 10 кг ;
- аналізатор для вимірювання концентрації глюкози-1шт-55000грн.;
- лічильник медичного кисню-1шт.-30000грн;
- діагностична система ЕКГ навантаження з велоергометром -194805грн. (допомога);
- для роботи закладу в єдиному медичному просторі було побудовано структуровану кабельну мережу в цілому по закладу та придбано ліцензію на комп`ютерні програми “Мед Ейр”, “Криптос Гейт Пласт” та послуги з впровадження програми на 59 робочих місць. Також придбано 48 шт. багатофункціональних пристроїв та 60 шт. UPS. Розпочато процедуру по закупівлі 47 комп`ютерів.
Утримується лікарня за рахунок субвенцій державного та районного бюджетів.
Бюджет Вінницької центральної клінічної лікарні на 2018 рік складає – 54206,2 тис. грн., в тому числі на заробітну плату – 32896,4 тис. грн., нарахування на оплату праці – 7115,2 тис. грн., медикаменти – 1693,3 тис. грн., харчування – 1543,0 млн. грн., енергоносії – 5100,8 тис. грн..
Станом на 01.11.2018 року заклад профінансовано на 80%, отримали власних надходжень до спеціального фонду в сумі – 2950,1 тис. грн.
Вінницька ЦРКЛ має ліцензію на медичну практику. В 2017 році заклад пройшов акредитацію та отримав підтвердження вищої акредитаційної категорії. Акредитація проводиться відповідно наказу МОЗ України від 20.12.2013 р. № 1116, згідно якого заклад перед проведенням акредитації отримав сертифікат про відповідність системи управління якістю, впровадженої у закладі,яка відповідає вимогам національного стандарту ДСТУ ISO серії 9000. В 2015 та 2016 роках було проведено наглядові аудити представниками ДП «Вінницястандартметрологія» та зроблено висновки, що заклад продовжує відповідати ДСТУ ISO 9001:2009 Системи управління якістю. В 2017 році заклад сертифікований за новою версією ДСТУ ISO 9001:2015 Системи управління якістю.
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»:
До складу районного центру первинної медико-санітарної допомоги увійшли структурні підрозділи:
- 15 амбулаторій ЗПСМ;
- 37 ФАПів.
За ІІІ квартали 2018 року видатки ЦПМСД на наркотичні засоби становлять 40973,69 грн.
Медичним центром було укладено угоду з ПАТ «ВІННИЦЯГАЗ» на ІV квартал 2018 року на технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання у всіх підпорядкованих закладах охорони здоров’я. ДП «Альтернативна теплова енергія» було проведено гідравлічне випробування внутрішньо будинкової системи опалення адміністративного корпусу Вінницького районного медичного центру ПМСД, та розпочато опалювальний сезон 2018-2019 років. Проведено торги у системі ProZoro на вугілля і дрова згідно потреби на опалювальний сезон 2018-2019 років. За результатами торгів було закуплено дров на суму 56160 грн., вугілля на суму 63000 грн.
Продовжується капітальний ремонт І поверху адміністративного корпусу Вінницького районного медичного центру ПМСД, на який було виділено кошти у сумі 730 564, 81 грн.
Також до кінця 2018 року планується ремонт фельдшерського пункту села Побережне на загальну суму 75 тис.грн. На Стрижавську АЗПСМ планується закупівля лабораторного обладнання на суму 30 тис.грн.
Опалення закладів:
Із 15 амбулаторій ЗПСМ: на газу – 9
на вугіллі – 5
централізовано - 1
Із 37 ФАПів: на газу – 19
на вугіллі, дрова – 10
на електроопалені – 8
Освіта
У Вінницькому районі функціонує 25 закладів загальної середньої освіти.
11 ЗДО та 8 ДНЗ у складі НВК: смт. Десна, с. Медвідка, с. Вінницькі Хутори, с. Побережне, с. Степанівка, с. Оленівка, с. Мізяківські Хутори, с. Великі Крушлинці.
Всіма видами харчування у загальноосвітніх навчальних закладах Вінницького району охоплено 4058 учнів, що становить 82% від загальної кількості учнів району.
За рахунок коштів районного бюджету забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням учні 1-4 класів – 2224 чоловік та 342 учня 5-11 класів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів із малозабезпечених сімей, переселенців та учасників АТО. Середня вартість шкільних обідів на 1 учня складає 11 грн. в день.
У 10-ти навчальних закладах району організована додаткова буфетна форма харчування, якою охоплено 1069 учнів.
За кошти батьків організовано щоденне одноразове гаряче харчування 1252 учням 5-11 класів, які не входять до пільгових категорій.
У 6 дошкільних відділеннях НВК харчуються 195 дітей, вартість харчування в день складає 40 грн.
На забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у стаціонарних дитячих таборах було придбано 136 путівок за рахунок коштів районного бюджету та субвенції з м. Вінниця.
За рахунок капітальних видатків виконано наступні роботи у повному обсязі:
- капітальний ремонт даху Лаврівської СЗШ I—II ст. на суму 245,725 тис. грн.;
- капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Гавришівської СЗШ I—III ст. на суму 159,354 тис. грн.;
- капітальний ремонт по заміні вікон Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 34,501 тис. грн.;
- капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) Переорської СЗШ I—II ст. на суму 92,700 тис. грн.
- капітальний ремонт даху Малокрушлинецької СЗШ І-ІІІ ст. на суму 701,911 тис. грн.;
- капітальний ремонт приміщень Степанівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ (договір заключено на суму 591,949 тис. грн.), виконано роботи на суму 381,009 тис.грн.;
- реконструкція приміщення КЗ «Великокрушлинецький НВК: ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ» (договір заключено на суму 3 761,940 тис.грн.), виконано роботи на суму 428,946 тис.грн.;
- капітальний ремонт даху Агрономічнянської СЗШ І-ІІІ ст. (договір заключено на суму 5 699,999 тис.грн.), передбачено фінансування 1 900 тис.грн.;
- реконструкція учбового приміщення КЗ «Мізяківсьоко-Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» договір заключено на суму 392 645 тис.грн.;
- реконструкція будівель навчально-виховного закладу: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей смт. Стрижавка» вартість робіт складає 28 500,000 тис.грн. виконано роботи на суму 5 469,054 тис.грн.;
- реконструкція покрівлі з влаштуванням скатного даху будівлі Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ договір заключено на суму 5 005,615 тис.грн.
Для завершення будівництва Ільківської ЗОШ І-ІІ ст. проведено тендерну процедуру, вартість робіт складає 31,0 млн. грн.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію:
- капітальний ремонт фасаду Лаврівської СЗШ I—II ст. на суму 59,292 тис. грн.;
- утеплення будівлі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 48,300 тис. грн.;
- капітальний ремонт даху Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 49,945 тис. грн.;
- капітальний ремонт даху та укріплення фундаменту Стадницької ЗОШ І-ІІ ст. на суму 57,910 тис. грн. (договір заключено на суму 3 296,408 тис. грн.);
- реконструкцію зовнішних мереж каналізації з влаштуванням малих очисних споруд Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 39,420 тис. грн.;
- реконструкцію спортивної зали та приміщень Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ на суму 18,000 тис. грн.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку для навчальних закладів району придбано інтерактивні дошки, мультимедійні проектори та комп’ютери для навчальних закладів Вінницького району на суму 886,000 тис. грн.
За рахунок освітньої субвенції придбано комп’ютерне обладнання для забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на суму 289,705 тис. грн.
За рахунок коштів державного бюджету для Нової української школи придбано парти на суму 475,760 тис.грн. (договір заключено на суму 581,360 тис.грн.) та дидактичний матеріал на суму 475,760 тис. грн. (договір заключено на суму 498,998 тис.грн.).
За рахунок коштів з державного, районного бюджету та коштів селищних рад закуплено меблі для навчальних закладів Вінницького району на суму 506,700 тис.грн.
Для організації навчальної, фізкультурно-оздоровчої, спортивної роботи використовується існуючий потенціал фізкультурних кадрів. У 23 загальноосвітніх навчальних закладах району працює 29 учителів фізичної культури.
Для організації спортивно-масової роботи в районі використовується 12 спортивних залів, 7 спортивних кімнат, 23 футбольних поля, 2 майданчики зі стандартним тренажерним обладнанням та 23 - з гімнастичним обладнанням, один стрілецький тир.
У поточному році придбано спортивного інвентарю за рахунок бюджетних коштів на суму 35,9 тис. грн., за рахунок позабюджетних надходжень на суму 40 тис. грн. Витрати на оплату послуг становлять 10,616 тис. грн.
Найкраще підготовлені спортивні зали в Агрономічнеській СЗШ І-ІІІ ст., Некрасовській ЗОШ І-ІІІ ст., Бохоницькій СЗШ І-ІІІ ст. та Степанівському НВК: ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ, спортивні майданчики – в Некрасовській ЗОШ І-ІІІ ст. та Лаврівській СЗШ І-ІІ ст.
В районі вироблена система організації спортивно-масових заходів серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Згідно Положення про Спартакіаду серед учнів закладів загальної середньої освіти відбулося 17 змагань (окремо для СЗШ І-ІІст. та СЗШ І-ІІІст.) з різних видів спорту та дитячих спортивних ігор : футболу, міні-футболу, баскетболу, волейболу (окремо серед юнаків та дівчат), настільного тенісу, легкої атлетики, спортивного туризму, футзалу, стрітболу (серед юнаків та дівчат), змагань за програмою Всеукраїнських дитячих спортивних ігор «Старти надій».
Загальна кількість учасників становила 1935 учнів. 108 спортсменів району були учасниками ІІІ етапу Спортивних ігор школярів.
За підсумками результатів Спартакіади переможцями в загальнокомандному заліку визнані:
Серед СЗШ І-ІІІст.
І місце – Вороновицька СЗШ І-ІІІст.№1;
ІІ місце – Некрасовська ЗОШ І-ІІІст;
ІІІ місце –НВЗ «ЗОШ І-ІІІст.-ліцей смт Стрижавка».
Серед СЗШ І-ІІст.
І місце – Ільківська ЗОШ І-ІІст.;
ІІ місце – КЗ «Прибузький НВК: ЗОШ І-ІІст.;
ІІІ місце – Комарівський НВК: ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ.
Значну увагу приділено розвитку військово-прикладних спортивних ігор. Серед них Спартакіада допризивної молоді, що охопила 60 учнів старших класів, які вивчають предмет «Захист Вітчизни» та військово-патріотична гра «Сокіл»(«Джура»), учасниками якої стало 360 учнів закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ст. та І-ІІ ст.
В рамках позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи в навчальних закладах пройшли такі заходи як: «Дні здоров’я», «Козацькі ігри», заходи присвячені олімпійській тематиці: «Дні олімпійського бігу», «Олімпійські тижні», «Малі олімпійські ігри». В ряді шкіл популярними стали заходи: «Тато, мама, я – спортивна сім¢я», «Богатирські ігри», «Нумо хлопці» туристичні подорожі тощо.
Підтримка дітей та молоді
Фінансування заходів у сфері молодіжної політики у 2018 році здійснюється у рамках виконання Комплексної програми реалізації державної молодіжної, сімейної дитячої та гендерної політики у Вінницькому районі на період 2016-2020 роки , затвердженої рішенням 5 сесії Вінницької районної ради 7 скликання від 29 січня 2016 року № 4 (зі змінами).
Станом на 08.11 2018 року проведено 31 захід на суму 93,9 тис. грн. з реалізації молодіжної, сімейної та гендерної політики, якими охоплено 4 тис. молодих осіб. Серед основних: відновлення сімейних цінностей, збереження морального здоров’я сім’ї, підвищення свідомого батьківства та запобігання соціальному сирітству. Попередження вживання наркотичних та психотропних засобів серед молоді; проведення фестивалів та конкурсів «Країна дитячої творчості», «Колискова пісня», «Створи мрію», «Молода людина року», «Тато, мама і я – спортивна сім’я», «Діамантове намисто», «Творча комора», «Молодь обирає здоров’я»; відзначення Дня Визволення України, дня закінчення Другої світової війни, дня матері, дня батька, дня Незалежності України, дня Захисника Вітчизни, дня Конституції та Дня молоді, Міжнародного Дня Захисту дітей, урочистих проводів призовників; проведення семінарів, тренінгів, круглих столів з питань працевлаштування, навчання та перенавчання безробітної молоді, надання послуг з профорієнтації та індивідуального консультування, надання системної організаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам, діяльність яких спрямована на профілактику негативних проявів в молодіжному середовищі, просвітницька діяльність серед населення з проблем жіночих прав і запобігання торгівлі жінками та дітьми, покращення роботи інформаційних куточків державних та приватних закладів щодо роботи постійно діючих "гарячих ліній", "телефонів довіри", служб "пошта довіри", лідерів учнівського самоврядування «Співпраця з місцевими органами влади», профілактика та вирішення конфліктів з використанням медіації; розміщення соціальної реклами на біл-бордах присвячених до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня), до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня); розміщення інформаційних матеріалів для населення Вінницького району у засобах масової інформації щодо засобів і методів, які використовуються торговцями людьми; традицій української родини і моральних цінностей сім’ї, прав і обов’язків подружжя, відповідальності батьків за виховання дітей; проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), змагання «найсильніша людина району», спартакіади для допризовної молоді, олімпійський день з легкої атлетики; придбання побутової та оргтехніки для багатодітних сімей та сімей, які потрапили у складні життєві обставини
Надавалась організаційна, методична та практична допомога представникам молодіжних громадських організацій, проводились інтерактивні ігри та тренінги.
Вінницький район зберігає лідируючі позиції і посідає перші місця серед районів Вінницької області.
На сьогодні в районі проживає 9876 дітей, із них 6913 дітей пільгових категорій, від 7 до 18 років, з яких забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 2718 дітей пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги.
За рахунок місцевого бюджету на базі шкіл було організовано роботу 15 пришкільних таборів, які працювали з 29 травня 2018 року по 15 червня 2018 року. Відпочинком було забезпечено 2035 дітей.
У рамках соціального забезпечення та підтримки сімей з дітьми у 2018 році на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій в санаторіях та літніх таборах за рахунок районного бюджету виділено 1 516,4 тис.грн, з них:
- 771,5 тис. грн. – оздоровлення дітей в стаціонарних таборах (199,5 тис. грн. управлінню праці та соціального захисту населення Вінницької райдержадміністрації; 374,0 тис. грн. - відділу освіти Вінницької райдержадміністрації з них 150,0 тис. грн. за рахунок субвенції з бюджету м. Вінниці на оздоровлення дітей, які проживають в населених пунктах, прилеглих до полігону твердих побутових відходів сіл: Стадниця, Малі Крушлинці, Гавришівка, Сосонка та 195,0 тис. грн. – службі у справах дітей Вінницької райдержадміністрації);
- 744,9 тис. грн. – на відпочинок дітей в пришкільних таборах.
Через електронну систему PROZORRO здійснено закупівлі путівок для дітей пільгових категорій:
- управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації 20 червня 2018 року закуплено 40 путівку (договір № 132 від 02.07.2018 року) у ТОВ «Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс «Маяк - ЛТД»» для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій на суму 159 600 грн. Економія від закупівлі путівок склала 39 900 грн. В подальшому здійснено додаткову закупівлю 10 путівок по прямому договору № 140 від 23.07.2018 року на суму 39 000 грн. до ТОВ «Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс «Маяк - ЛТД»;
- відділом освіти Вінницької РДА 21 травня 2018 року проведено закупівлю 117 путівок (договір № 3140-2730-1 від 05.06.2018 року) до Вінницькії дитячої юнацької спортивно-оздоровчої бази «Колос» на суму 320 000 грн. В подальшому здійснено додаткову закупівлю 19 путівок по прямій угоді № 3140-2730-1 від 26.06.2018 року на суму 51 964, 24 грн.;
- службою у справах дітей Вінницької РДА проведено закупівлю 49 путівку (договір № 1 від 05.07.2018 року) у ТОВ «Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс «Маяк - ЛТД»» для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій на суму 194 500 грн.
Станом на 31.10.2018 на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 84 дитини, з яких:
- 28 діти-сироти;
- 56 діти, позбавлені батьківського піклування.
Станом на 31.10.2018 82 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування влаштовані в сімейні форми виховання, з них:
- 60 дитини перебуває під опікою (піклуванням) громадян та проживає в їх сім'ях;
- 0 дитини влаштовані на тимчасове виховання у сім'ї родичів;
- 9 дітей влаштовано на виховання у прийомні сім'ї, дітей влаштовано в дитячий будинок сімейного типу.
У районі протягом 9 місяців 2018 року 13 дітей набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
Станом на 31.10.2018 на території Вінницького району функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 8 дітей, позбавлених батьківського піклування.
У Вінницькому районі 19 дітей мають правові підстави перебувати на централізованому обліку з усиновлення.
Протягом 2018 року 0 дітей, усиновлених громадянами України.
Одним з основних напрямків в роботі служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації є робота щодо захисту законних прав неповнолітніх на житло та майно. Протягом 2018 року фактів порушення житлових та майнових прав виявлено не було.
Культура
Мережа: 76 закладів культури системи Міністерства культури України, в т.ч.:
- 40 клубних установ;
- централізована бібліотечна система, у складі центральної районної бібліотеки та 28 бібліотек-філій;
- 4 початкових спеціалізованих навчальних заклади, в т.ч. 2 дитячі музичні школи та 2 дитячі школи мистецтв;
- 3 музейних заклади.
Рішенням сесії Лука Мелешківської об’єднаної територіальної громади від 8 червня 2018 року № 2 відкрито Прибузький, Цвіжинський та Тютьківський сільські клуби.
У відповідності до рішень 42 сесії 7 скликання районної ради №508 від 26.04.2018 року та 43 сесії 7 скликання районної ради №543 від 29.05.2018 року передано бібліотеку-філію с.Сокиринці у комунальну власність Сокиринецької територіальної громади.
Рішенням 44 сесії 7 скликання районної ради №585 від 18.06.2018 року передано бібліотеки-філії сіл Якушинці, Майдан та Ксаверівка у комунальну власність Якушинецької територіальної громади.
Бюджет: Протягом 9 місяців 2018 року освоєно бюджетних асигнувань на суму 16507,3 млн. грн., що становить 79,6 % від річного плану. Окрім цього, від надання платних послуг населенню, оренди приміщень отримано 382,1 тис. грн.
Заборгованість по енергоносіях і заробітній платі відсутня.
Станом на 01.10.2018 року проведено ремонтні роботи в закладах культури району на загальну суму – 2460,2 тис.грн. в т.ч.:
- капітальний ремонт приміщення Стадницького сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 752,9 тис.грн.
- поточний ремонт кімнат гурткової роботи та коридору Стрижавського селищного будинку культури, виконано роботи на суму – 219,9 тис.грн.
- капітальний ремонт покрівлі Сосонського сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 1034,1 тис.грн.
- поточний ремонт мережі теплотраси з заміною трубопровода та поточний ремонт освітлення фасаду Бохоницького сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 113,7 тис.грн.
- поточний ремонт першого поверху Вороновицького музею історії авіації та космонавтики, виконано роботи на суму – 122,8 тис.грн.
- комплекс робіт з протипожежної безпеки приміщення Агрономічного сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 216,8 тис.грн.
Завершено роботи по улаштуванню опалювальної системи з твердопаливним котлом Гавришівського сільського будинку культури, виконано роботи за рахунок коштів державного бюджету.
Відповідну роботу проведено протягом 9 місяців 2018 року по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури району. Так, за рахунок коштів районного бюджету, бюджетів сільських та селищних рад, платних послуг та інших коштів придбано звукопідсилюючої апаратури, музичних інструментів, сценічних костюмів, меблів, інших технічних засобів та обладнання для закладів культури району на суму 992,2 тис. грн. в тому числі 463,8 тис. грн. – кошти районного бюджету, 386,8 тис.грн. – кошти сільських та селищних рад, 41,9 тис.грн. – платні послуги та 99,7 тис.грн. – спонсорські кошти.
Протягом 9 місяців 2018 року придбано нової книжкової продукції для бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи на загальну суму – 73,6 тис. грн.
Протягом 9 місяців 2018 року закладами культури району проведено ряд культурно-мистецьких заходів, конкурсів, фестивалів:
- цикл патріотичних, культурно-мистецьких заходів до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні;
- районний фестиваль вокально-хорового мистецтва «Букет моїх пісень»;
- районний фестиваль хореографічних колективів закладів культури району;
- цикл патріотичних, культурно-мистецьких заходів до 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, до 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті і примирення;
- районний фестиваль української естрадної пісні «Творча комора»;
- цикл культурно-мистецьких заходів до Дня Конституції України та Дня молоді;
- районне фольклорне свято ім..Г.Ф.Коваль;
- цикл культурно-мистецьких та дозвіллєвих заходів з нагоди відзначення 27-ї річниці Дня незалежності України;
- районний фестиваль «Мелодії моєї родини».
Протягом 9 місяців 2018 року творчі колективи закладів культури приймали активну участь в міжнародних, Всеукраїнських та обласних культурно-мистецьких заходах, фестивалях, конкурсах.
Міжнародні:
- Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль «National Sovereignty and Childreh”s Day Culture and Democrasy Celebrations» - зразковий аматорський хореографічний колектив «Сонечко» Агрономічного сільського будинку культури (м.Стабул, Туреччина);
- ІІІ міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Гуцульська родина – 2018» - народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «З роси й води» та чоловіча інструментальна група Вінницького районного будинку культури ( смт.Ясіня Закарпатської області);
- Міжнародний фестиваль-конкурс народного хорового співу ім.. В.Іжевського «Над Собом пісня дзвінко лине» - народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «З роси й води» Вінницького районного будинку культури (м.Іллінці Вінницької області).
Всеукраїнські:
- Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Лиманські зорі» - народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «З роси й води» Вінницького районного будинку культури (м.Херсон);
- Х Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. С.Руданського – народний аматорський ансамбль весільних музик «Заграй» Сосонського сільського будинку культури (м.Калинівка Вінницької області);
- Всеукраїнський фестиваль козацьких мистецтв «Батозька битва» - народний аматорський чоловічий вокальний колектив «Джерело» Великокрушлинецького сільського будинку культури (с.Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області);
- ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс української народної пісні «Серпневий заспів» - народні аматорські колективи Вінницького районного будинку культури (м.Чорноморськ Одеської області);
- Всеукраїнський фестиваль декоративно-ужиткового мистецтва «Рушники мого краю» (смт.Андрушівка Житоморської області).
Обласні:
- ІІІ обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости» - народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «З роси й води» Вінницького районного будинку культури (м.Тульчин Вінницької області);
- І обласний фестиваль авторської пісні «Вклонімось матері» - народний аматорський чоловічий фольклорний колектив «Подільські музики» Вінницького районного будинку культури (с.Долиняни Мурованокуроловецького району Вінницької області).
Соціальне забезпечення
Протягом 9 місяців 2018 року з державного та місцевого бюджетів профінансовано видатків на суму 264.9 млн. грн. Кредиторська заборгованість станом на 01.10.2018 року становить 62.9 млн. грн.
З метою покращення надання соціальних послуг, ефективності системи надання громадянам району соціальної підтримки прийом громадян здійснюється в Центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» та Прозорих офісах об’єднаних територіальних громад. Протягом 9 місяців 2018 року надано 27950 адміністративних послуг.
Станом на 01.10.2018 року на обліку в управлінні перебуває 10335 одержувачів різних видів допомог, компенсацій та субсидій.
За 9 місяців 2018 року сім’ям з дітьми виплачено державної допомоги на суму 43403.5 тис. грн.
Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям одержують 395 сімей району, в яких виховуються 920 дітей, у тому числі 123 багатодітних сімей, в яких виховується 511 дітей.
За 9 місяців 2018 року 1025 особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виплачено допомоги на суму 16690.3 тис.грн.
456 осіб отримали компенсацію за надання соціальних послуг особам з інвалідністю І та ІІ групи та особам, яким виповнилося 80 і більше років на загальну суму 796.8 тис. грн.
Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг надано 7480 сім’ям на суму 152 млн. грн..
У 2018 році отримали компенсацію за невикористану житлову субсидію надану не електро- та газове опалення 6455 сімей на суму 3989.8 тис. грн.
Субсидію для придбання твердого палива та скрапленого газу виплачено готівкою 938 сім’ям на суму 3,1 млн.грн.
Станом на 01.10.2018 року в управлінні перебуває на обліку 482 внутрішньо переміщених осіб, з них 224 - працездатного віку, 107 - дітей, 128 - пенсіонерів, 17 - осіб з інвалідністю.
Проведена виплата щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 134 сім’ям на загальну суму 1230,8 тис.грн.
Здійснюється відшкодування за надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива та скрапленого газу, послуг зв’язку, за пільговий проїзд та санаторно-курортне лікування, забезпечення протезно – ортопедичними виробами та інших пільг, передбачених законодавством.
Створено та підтримується в актуальному стані Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків району, до якого включено 19173 особи, які мають право на пільги.
На сьогодні забезпечено сто відсоткове наповнення Централізованого банку даних з проблем осіб з інвалідністю, в частині забезпечення осіб з інвалідністю засобами пересування і реабілітації.
Протягом 9 місяців 2018 року управлінням видано 2143 направлень на протезно-ортопедичні підприємства для виготовлення протезно-ортопедичних та технічних засобів реабілітації.
Здійснюється робота щодо професійної, медичної, соціально-побутової реабілітації осіб з інвалідністю. Станом на 01.11.2018р. направленно до Вінницького обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів „Промінь” 105 дітей з інвалідністю з дитинства, до Центру професійної реабілітації інвалідів „Поділля” 5 осіб з інвалідністю
Питання забезпечення повного і всебічного захисту прав та інтересів військовослужбовців, учасників антитерористичної операції перебуває на постійному контролі в органах влади.
Станом на 01.10.2018 р. на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги у районі перебуває 842 учасників АТО та 13 сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у ході проведення антитерористичної операції в східних областях України.Управління щомісячно проводить відшкодування витрат підприємствам – надавачам цих послуг за надані пільги.
За даними сільських та селищних рад на обліку для поліпшення житлових умов перебуває 36 учасників бойових дій учасників АТО.
Вивчається та формується потреба у соціальній та професійній адаптації учасників АТО району. За 9 місяців 2018 року пройшли перекваліфікацію 3 особи, на зазначені заходи з державного бюджету використано 10,8 тис. грн.
За рахунок районного бюджету:
- надано одноразової матеріальної допомоги на лікування важкохворих та поранених військовослужбовців, які приймали участь у АТО на суму 8 тис. грн.,
- надано щомісячної соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників АТО для компенсації за пільговий проїзд 17 особам на суму 35,8 тис.грн.
-надано одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років, а також дітей які навчаються у загальноосвітніх, професійно – технічних та вищих навчальних закладах до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років - 15 особам на суму 77,1 тис.грн;
-надано щомісячної адресної грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення – 16 особам на суму 103,7 тис.грн.
Державна підтримка щодо реалізації інвестиційних проектів
У 2018 році Вінницький район отримав значну фінансову підтримку держави на реалізацію інвестиційних проектів соціального спрямування в обсязі 48,5 млн. грн., у тому числі:
- державний фонд регіонального розвитку (далі - ДФРР) – 17 млн. грн.;
- субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 21,3 млн. грн., в тому числі ОТГ 10,8 млн. грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток та утримання доріг 2,7 млн. грн.., в т.ч. Вороновицька ОТГ - 0,7 млн. грн.
Крім того, для 4 об’єднаних територіальних громад Вінницького району виділено 7,5 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад на 2018 рік.
За фінансової підтримки державного фонду регіонального розвитку:
- завершено реконструкція середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня у с. Сосонка Вінницького району (2018 рік: ДФРР – 7,0 млн. грн., районний бюджет – 0,9 млн. грн.);
- реалізується проект «Будівлі навчально-виховного закладу “Загальноосвітня школа I—III ступеня — ліцей смт Стрижавка” по вул. 40-річчя Перемоги, 3, в смт Стрижавка Вінницького району – реконструкція». На реалізацію зазначеного проекту у 2018 році передбачено фінансування з ДФРР в сумі 10,0 млн. грн. З районного бюджету у 2018 році співфінансування виділено – 699,29 тис. грн., Стрижавською селищною радою - 200,0 тис. грн.. Проект планується реалізувати протягом двох років.
Наразі підрядними організаціями повноцінно розпочато роботи. Тут вже виконано весь обсяг земельних робіт по будівництву фундаменту. Заплановано до кінця року звести стіни, перекрити дах та зробити основну частину робіт.
Субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій:
У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», залишки коштів субвенції з державного бюджету збережені на рахунках місцевих бюджетів.
Залишок коштів станом на 01.01.2018 року становив 12 млн. 982 тис. грн., з них:
в районному бюджеті – 5 млн. 497 тис. грн..
в сільських та селищних бюджетах – 6 млн. 243 тис. грн., в т.ч. ОТГ – 1 млн. 242 тис. грн.
Станом на 01.10.2018 року залишок коштів 2017 року з державного бюджету становить 5,6 млн. грн. У 2018 році використано 6,0 млн. грн. субвенції, що складає 48,5% із залишку виділених коштів.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.6.2018 року № 423-р визначено 7 об’єктів по Вінницькому району, на які виділено субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 10,58 млн.грн. Головними розпорядниками коштів є територіальні громади району та Вінницька центральна районна клінічна лікарня. Найбільше коштів виділено на розвиток дорожньої інфраструктури – 7,2 млн. грн.
Зазначеним розпорядженням виділено 10,768 млн. грн. з державного бюджету, безпосередньо, на об’єднані територіальні громади району (Якушинецька (10,518 млн. грн..) та Лука-Мелешківська ОТГ (250,0 тис. грн..)).
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток та утримання доріг:
Відповідно до Порядку відбору об’єктів вулично-дорожньої мережі населених пунктів для фінансового забезпечення виконання на них робіт за рахунок субвенції, що спрямовується в сферу дорожнього господарства, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрацією від 06.02.2018 року № 84, обласною державною адміністрацією затверджено перелік об’єктів розвитку та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, в який включено об’єкти по Вінницькому району:
- «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.1-ша Польова в смт. Стрижавка, Вінницького району, Вінницької області» (передбачено: субвенція - 407,643 тис.грн., селищний бюджет – 611,636 тис. грн.);
- «Капітальний ремонт проїжджої частини по вул.Променева ДСТ «Весна» в с. Агрономічне, Вінницького району, Вінницької області» (передбачено: субвенція – 1576,95 тис.грн., сільський бюджет – 1679,53 тис. грн., кошти інших джерел не заборонених чинним законодавством - 2000,0 тис.грн.).
Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад
З метою залучення додаткових коштів, вирішення проблем життєзабезпечення територіальних громад району, у 2018 році 12 проектів від сіл та селищ та 9 проектів від ОТГ району прийняли участь у 15 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.
12 проектів територіальних громад Вінницького району були визнані переможцями. Фінансування з обласного бюджету становить 1,03 млн. грн. та 547,3 тис.грн. фонду охорони навколишнього природного середовища спеціального фонду обласного бюджету, тобто 1577,3 тис.грн.(для порівняння у 2017 р.-751,2 тис.грн. та 345 тис. грн. – у 2016 році).
З районного бюджету на співфінансування проектів-переможців обласного Конкурсу проектів розвитку територіальних громад у 2018 році виділено 550,0 тис.грн., у 2017 році профінансовано 700,2 тис, у 2016 році – 188 тис.грн.
Фінансування проектів 15 обласного конкурсу розвиту територіаьних громад, тис.грн.
Переможцями стали проекти спрямовані на:
- розвиток спортивної інфраструктури сіл Сосонка, Вінницькі Хутори та Агрономічне;
- екологічний та природоохоронний напрямок: впровадження роздільного сортування сміття та твердих побутових відходів смт.Стрижавка, с.Малі Крушлинці, с.Пултівці та очищення ставка с.Яришівка; проведення інформаційно-просвітницьких природоохоронних заходів серед населення Вінницького району;
- впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій: с.Майдан та с.Сокиринці;
- модернізацію мереж вуличного освітлення с.Пултівці та с.Яришівка.
Охорона навколишнього природного середовища
Протягом 2018 року проведено природоохоронні заходи на загальну суму 3710,4 тис.грн., а саме:
З обласного природоохоронного фонду з 2017 року фінансується будівництво системи каналізації смт. Стрижавка. У 2018 році виділено 3050,0 тис. грн. та з селищного бюджету - 160 тис. грн. Проводяться роботи та прокладено біля 3,4 км. каналізаційних мереж.
Протягом чотирьох останніх років здійснюється реконструкція самозливної каналізації в с.Агрономічне за кошти обласного природоохоронного фонду. У 2016 році виділено 2,5 млн. грн. та використано майже 1,3 млн. грн. У 2017 році використано 373,9 тис. грн. та станом на 01.10.2018 року використано 453,694 тис. грн.
За рахунок коштів, які надійшли від забруднення навколишнього природного середовища на здійснення природоохоронних заходів здійснено:
- очищення водоймища (став Панський) (Стадницька с/р) на суму 677,9 тис.грн;
- проведено реконструкційні роботи на місцевому сміттєзвалищі (Бохоницької с/р) 6,2 тис.грн.;
- озеленення території Стадницької сільської ради (придбання однорічних насаджень) на суму 86,6 тис.грн.
За кошти обласного бюджету по 15 обласному конкурсу проектів розвитку територіальних громад при співфінансуванні районного бюджету та сільських, селищних бюджетів здійснювалося впровадження роздільного сортування сміття та твердих побутових відходів:
- Стрижавською селищною радою облаштовано 6 сміттєвих майданчиків та придбано 16 євроконтейнерів для вторинної сировини, гідравлічний прес на 2 циліндри.
- Малокрушлинецькою сільською радою придбано 10 контейнерів, із них 5 для вологої та 5 для сухої фракції,
- Пултівецькою сільською радою проводиться закупівля 30 контейнерів, із них 20 для вологої фракції та 10 для пет-пляшки;
Вінницькою районною радою проводяться інформаційно-роз'яснювальні роботи та популяризація знань екологічного спрямування серед населення Вінницького району.
Проведено ліквідацію 6 стихійних сміттєзвалищ на території сіл Писарівка, Вінницькі-Хутори, Лаврівка, Медвеже-Вушко, Бохоники.
Розвиток громадянського суспільства
Протягом 9 місяців поточного року велася активна робота щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, публікувалися офіційні повідомлення, інформації про суспільно-політичне, соціально-економічне та культурне життя району в регіональній газеті «Подільська зоря» та на офіційному веб-сайті Вінницької районної державної адміністрації.
Для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами та врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики, при Вінницькій районній державній адміністрації оновлено склад Громадської ради.
Суспільно-політична ситуація в районі характеризується як стабільна. Відносини між організаціями позитивні, неконфліктні.
Проводиться державна політика щодо релігій та церков з метою забезпечення прав кожного громадянина на свободу світогляду, вирішення питань, пов'язаних з реформуванням державно-церковних відносин, реалізацією права кожної особи на свободу світогляду.
З метою відстеження змін у релігійному середовищі створено каталог релігійних громад Вінницького району.
Станом на 01.03.2018 року в районі зареєстровано 51 парафія Української православної церкви, 8 парафій Української православної церкви Київського патріархату, 7 Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-католицької церкви, 5 Вінницького єпархіального управління Української автокефальної православної церкви, 4 церкви євангельських християн-бабтистів, 4 громади Української церкви адвентистів сьомого дня, 1 громаду Об'єднаної церкви Християн віри євангельської, 1 церкву Рідної Української Віри, 4 церкви Християн євангельської віри, 1 Українську греко-католицьку, 1 християнську церкву повного Євангелія «Церква Воскреслого Христа», 1 Назарянську церкву.
4 листопада 2018 року в с.Щітки Вінницького району освячено новий храм на честь Святителя Миколая Чудотворця Української греко-католицької церкви.
Крім цього в районі створено раду церков і релігійних організацій при голові райдержадміністрації.
Рада церков створена з метою об’єднання зусиль, релігійних організацій щодо національно-духовного відродження України, координації міжконфесійного діалогу, участі ради в розробці проектів нормативних актів з питань відносин між державою та релігійними організаціями, здійснення колективних заходів добродійного характеру.
До складу ради церков при голові районної держаної адміністрації ввійшло 7 представників різних релігійних конфесій
Міжнародне співробітництво
Станом на 01.01.2018 року в районі 4 чинних угоди міжнародного характеру між територіальними громадами Вінницького району і суб’єктами іноземних держав, а саме:
- договір про співпрацю між Вінницьким районом Вінницької області, Україна та Келецьким повітом Свєнтокшиського воєводства, Республіка Польща;
- договір про співпрацю між гміною Загнаньск та гміною Стрижавка;
- угода про співпрацю між селищем міського типу Стрижавка, Вінницький район, Вінницька область, Україна та комуною Мірословєшть, Яський повіт, Румунія;
- угода між територіальними громадами села Лука-Мелешківська, Вінницького району, Вінницької області України та гміни Бзежіни, Калісського повіту, Великопольського воєводства Республіки Польща про партнерські стосунки та співпрацю.
З врахуванням зауважень Міністерства закордонних справ України, підготовлено проект партнерської угоди про співпрацю між Вінницькою районної державною адміністрацією та Келецьким повітом Свєнтокшиського воєводства, Республіка Польща. Зазначений проект направлено на погодження польським партнерам.
В травні поточного року прийнято делегацію Пьотковського повіту Лодзького воєводства Республіки Польща.
ІІ. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ НА 2019 РІК
Основною метою Програми є зростання добробуту та підвищення якості життя населення Вінницького району за рахунок забезпечення достатнього рівня стабільності її соціально-економічного розвитку шляхом відновлення темпів економічного зростання основних галузей економіки, продовження роботи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату та забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери.
Мета і завдання Програми виходять із стратегічних та операційних цілей визначених Стратегією розвитку Вінницького району на період до 2020 року.
Основними завданнями на 2019 рік визначено впровадження в районі державних реформ за наступними пріоритетними напрямками:
- забезпечення безпеки населення та підвищення обороноздатності району;
- забезпечення гарантованого рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;
- досягнення сталого промислового розвитку шляхом диверсифікації ринків збуту та підвищення конкурентоспроможності продукції;
- створення сприятливого середовища для ведення малого та середнього бізнесу в районі;
- легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення;
- покращення інвестиційного клімату, зміцнення позитивного міжнародного інвестиційного іміджу району;
- забезпечення державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку; безоплатності повної загальної середньої освіти в межах державних стандартів;
- удосконалення освітньої галузі району, покращення умов навчання та виховання;
- покращення якості надання соціальних послуг та соціального забезпечення осіб з інвалідністю;
- дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, батьки яких загинули в зоні проведення АТО та тих, що переселені з тимчасово окупованих територій;
- покращання умов надання медичних послуг та матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району шляхом залучення різних джерел фінансування;
- стимулювання енергоощадної та енергоефективної активності суб'єктів господарювання, в тому числі й на ринку житлово-комунальних послуг;
- розвиток культури та культурного розмаїття, розвиток особистості, відпочинку для населення в селах, селищах;
- модернізація транспортної та соціальної інфраструктури району;
- покращення екологічного стану району;
- реалізації державної політики у сфері протидії корупції;
- залучення інститутів громадського суспільства до співпраці з місцевими органами виконавчої влади та різними формами: участь у роботі робочих груп, громадських рад тощо.
ІІІ. ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ГОЛОВНИХ ПРОБЛЕМ ТА
ДОСЯГНЕННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ
Досягнення поставленої мети буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів у визначених цілях, а саме: підтримка зміцнення обороноздатності держави, формування правосвідомості громадян; захист населення району від наслідків надзвичайних ситуацій; зростання конкурентоспроможності економіки району; розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення; екологічна безпека навколишнього середовища; розвиток громадянського суспільства.
Підтримка зміцнення обороноздатності держави, формування правосвідомості громадян
Пріоритет 1. Забезпечення виконання повноважень, передбачених законодавством, в галузі оборони та мобілізаційної підготовки
Шляхи досягнення:
- удосконалення ефективності системи територіальної оборони шляхом організації та участі місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів територіальної оборони у проведенні навчань, тренувань, занять з територіальної оборони;
- забезпечення готовності штабу району територіальної оборони, органів державної влади та місцевого самоврядування до виконання заходів територіальної оборони у визначені терміни за будь-яких обставин для захисту життєво важливих національних інтересів держави та населення;
- забезпечення охорони та оборони важливих об’єктів регіонального та місцевого значення в умовах надзвичайного стану та особливого періоду для гарантування безпеки життєдіяльності населення та недопущення проявів тероризму на визначених об’єктах;
- своєчасне забезпечення виконання заходів із зміцнення обороноздатності держави та удосконалення територіальної оборони в районі відповідальності;
- виконання Указу Президента України щодо надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національній гвардії України та Державної прикордонної служби України;
- виконання Указу Президента України щодо проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу та організація роботи районної призовної комісії для забезпечення призову громадян на строкову військову службу;
- проведення комплексу заходів з метою сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо обсягів відбору громадян на військову службу за контрактом шляхом розгортання інформаційної кампанії з супроводження заходів із популяризації та залучення громадян на військову службу за контрактом, відновлення престижу військової служби та популяризації серед населення через засоби масової перспектив проходження військової служби.
Очікувані результати
- забезпечення безпечних умов життєдіяльності населення, захист його і територій району у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру;
- зміцнення обороноздатності держави, підвищення рівня бойової готовності військових частин та підрозділів правоохоронних органів, що беруть участь в антитерористичній операції;
- удосконалення територіальної оборони в районі відповідальності штабу району територіальної оборони;
- проведення заходів, в межах компетенції, з призову громадян України на строкову військову службу;
- сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо обсягів відбору громадян на військову службу за контрактом.
Пріоритет 2. Забезпечення виконання повноважень, передбачених законодавством, в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян.
Шляхи досягнення:
- проведення оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, спрямованих на встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які скоїли кримінальні правопорушення, в першу чергу тяжкі та особливо тяжкі;
- розшук злочинців, які ухиляються від слідства та суду, викриття та попередження фактів втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність;
- викриття організованих злочинних груп і злочинних організацій, в першу чергу в пріоритетних галузях економіки;
- проведення роботи, спрямованої на виявлення і припинення корупційних діянь, хабарництва та інших зловживань посадовими і службовими особами органів влади та контролюючих органів;
- протидія торгівлі людьми та насильству в сім’ї через взаємодію органів місцевої влади з правоохоронними органами, організацію та здійснення цільових оперативно-профілактичних операцій та рейдів, спрямованих на виявлення злочинних груп та осіб, які причетні до вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із торгівлею людьми;
- виявлення фактів незаконного обігу зброї, боєзапасів та вибухівки, проявів сепаратизму, попередження диверсій і терористичних актів;
- викриття кримінальних правопорушень у базових галузях економіки району;
- забезпечення громадського порядку і безпеки громадян, профілактика пияцтва, дитячої злочинності та безпеки дорожнього руху;
- протидія незаконному розповсюдженню наркотичних засобів, психотропних речовин та сильнодіючих лікарських засобів, викриття фактів збуту наркосировини, ліквідація місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотиків, каналів їх надходження на територію району;
- застосування у закладах торгівлі та ресторанного господарства, які працюють у вечірній та нічний час, відео спостереження, укладання трьохсторонніх угод про партнерство з охорони громадського порядку між місцевою владою, органом внутрішніх справ керівником торговельного закладу або закладу ресторанного господарства;
- забезпечення відео фіксації стану громадського порядку в місцях масового відпочинку в центральних частинах населених пунктів;
- створення системи усунення корупційних чинників, попередження та виявлення корупційних правопорушень.
Очікувані результати:
- підвищення ефективності заходів протидії злочинності, у т.ч. у сфері економіки;
- зниження рівня корупції;
- запобігання поширенню наркоманії та пияцтву;
- підвищення ефективності профілактичної роботи;
- забезпечення належного правопорядку та громадської безпеки, захист прав і свобод, законних інтересів та майна громадян від злочинних посягань.
Захист населення району від наслідків надзвичайних ситуацій та забезпечення функціонування регіональної підсистеми державної системи цивільного захисту
Пріоритет 1. Реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Шляхи досягнення:
- підвищення рівня готовності до дій за призначенням органів управління та сил районної ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;
- удосконалення та переоснащення системи оповіщення населення та зв’язку на випадок надзвичайної ситуації;
- покращення роботи Консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при органах місцевого самоврядування щодо підготовки населення до дій у разі виникнення надзвичайних подій та ситуацій;
- проведення комплексу заходів щодо визначення місць розташування та відповідного обладнання захисних споруд цивільного захисту (найпростіших укриттів) на території населених пунктів району;
- утворення органами місцевого самоврядування добровільних формувань цивільного захисту;
- виконання комплексу заходів щодо забезпечення безпеки людини на воді, обліку місць масового відпочинку людей на воді та спортивного рибальства, обладнання водойм пожежними пірсами;
- оснащення сил цивільного захисту сучасною технікою і засобами шляхом придбання спеціальної пожежно-рятувальної техніки й обладнання та створення нових підрозділів протипожежної служби;
- впровадження технічних систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення на потенційно-небезпечних об’єктах на території району;
- накопичення засобів районного матеріального резерву на випадок ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- продовження роботи щодо розробки розділу «Інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони)» при виконанні генеральних планів населених пунктів району (відповідно до ДБНБ 1.1-5:2007).
Очікувані результати:
- забезпечення безпечних умов життєдіяльності населення, захист його і території району при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій;
- підвищення рівня готовності органів управління та сил районної ланки обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та населення до дій у рази виникнення надзвичайних ситуацій;
- запровадження комплексу організаційних, інженерних та матеріально-технічних заходів з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків та організації життєзабезпечення потерпілого населення, підвищення ефективності реагування на аварії техногенного та природного характеру.
Зростання конкурентоспроможності економіки району.
Забезпечення умов сталого економічного розвитку
Пріоритет 1. Розвиток промислового комплексу району, активізація інноваційних процесів та створення сприятливих умов для посилення інвестиційної діяльності в районі.
Шляхи досягнення:
- залучення підприємств району до виставково-ярмаркових заходів, зокрема виставки-продажу «Купуй Вінницьке», конкурсу «Краща торгова марка Поділля», регіонального щорічного конкурсу «Бізнес-еліта Поділля» та інших, з метою розвитку виробництва і торгівлі товарами, що виробляються та вирощуються в районі;
- запровадження технологічної модернізації підприємств за рахунок реконструкції, технічного переоснащення та розширення діючих виробничих потужностей на основі впровадження сучасних інноваційних, енергозберігаючих та екологічно безпечних технологій;
- щомісячний моніторинг стану промислового виробництва в розрізі промислових підприємств основного кола;
- ефективне використання власних сировинних ресурсів;
- проведення роботи з промисловими підприємствами району щодо перспектив їх діяльності та виявлення проблемних питань, що перешкоджають розвитку виробництва;
- сприяння в реалізації промисловими підприємствами інвестиційних проектів та створення, в межах повноважень, умов для входження в район прямих іноземних інвестицій, що спрямовуються на розвиток промислового сектору;
- розширення кола підприємств, на яких передбачається запровадження європейської системи контролю якості продукції, згідно з міжнародними стандартами якості продукції – ISO, для підвищення конкурентоспроможності товарів та послуг;
- проведення роботи щодо залучення інвестицій у розвиток переробної та добувної галузей промисловості району.
Очікувані результати:
- збільшення обсягів реалізації промислової продукції у діючих цінах та насичення ринку конкурентоспроможними промисловими товарами;
- модернізація промислового виробництва за рахунок впровадження нових технологій;
- входження в район потенційних інвесторів з метою відновлення роботи недіючих підприємств;
- зростанню інвестиційного потенціалу, позитивний вплив на промисловість, сприяння орієнтації економіки району на розвиток;
- активізація зовнішньоекономічних зв’язків підприємств району та збільшення інвестицій в модернізацію підприємств.
Пріоритет 2. Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу шляхом ефективного використання природних та людських ресурсів, впровадження новітніх та енергоощадних технологій у виробництво, переробку та інфраструктуру зберігання продукції.
Шляхи досягнення:
- створення сприятливих умов для розвитку базових галузей сільського господарства шляхом впровадження інвестицій в галузі рослинництва і тваринництва, переробку сільськогосподарської продукції та інфраструктурі зберігання продукції сільського господарства;
- підвищення родючості грунтів шляхом проведення меліоративних робіт та дотримання сучасних науково-обгрунтованих сівозмін;
- в засобах масової інформації, та на сайті райдержадміністрації проведення активної інформаційної політики щодо інвестиційного потенціалу агропромислового комплексу району;
- підвищення продуктивності ріллі шляхом застосування сучасних високоефективних технологій обробітку ґрунту, застосовуючи при цьому високопродуктивну сільськогосподарську техніку;
- поліпшення сортового складу сільськогосподарських культур шляхом забезпечення посіву насінням елітних сортів та 1-ї і 2-ї репродукції;
- нарощування виробництва екологічно чистої продукції;
- нарощування виробництва молока, особливо в громадському секторі, шляхом підвищення продуктивності наявного стада, та нарощування поголів’я корів молочного стада;
- застосовувати сучасні технології переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, облаштування наявних складських приміщень сучасними засобами для зберігання продукції;
- забезпечення зайнятість сільського населення шляхом розвитку сільської обслуговуючої кооперації та фермерських господарств;
- розвиток свинарства, вівчарства та птахівництва в сільській місцевості.
Очікувані результати:
- забезпечення оптимального співвідношення сільськогосподарських культур у сівозмінах, що сприятиме підвищенню продуктивності ґрунтів і забезпечить щорічне нарощування виробництва сільськогосподарської продукції на 10-15% не збільшуючи при цьому посівних площ та затрат на вирощування;
- збільшення виробництва продукції тваринництва;
- забезпечення населення більш дешевими екологічно чистими продуктами харчування;
- забезпечення зайнятості сільського населення.
Пріоритет 3. Стимулювання розвитку малих форм господарювання та кооперації на селі.
Шляхи досягнення:
- створення сприятливих умов для розвитку суб’єктів малого підприємництва, а також вирощування ними товарної продукції в господарствах населення шляхом сприяння в придбанні по доступних цінах добрив, засобів захисту, насіння, пального;
- при потребі сприяти суб’єктам малого підприємництва, які здійснюють свою діяльність у сільській місцевості, в першочерговому залученні технічних засобів для обробітку землі;
- сприяти в отриманні суб’єктами малого підприємництва доступного кредиту через Фонд підтримки фермерських господарств та особистих селянських господарств;
- організація заготівель сільськогосподарської продукції вирощеної суб’єктами малого підприємництва та населенням безпосередньо в селах;
- участь сільгоспвиробників в ярмарках з реалізації сільськогосподарської продукції;
- сприяти у залучення інвестицій у господарства населення на селі;
- інформування населення про сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур через засоби масової інформації.
Очікувані результати:
- збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, покращення її якості, забезпечення якісного зберігання овочевої продукції;
- створення запасу продовольчих товарів, необхідного для забезпечення потреб району, відповідно, недопущення збільшення цін на сільськогосподарську продукцію;
- розширення сфери застосування праці на селі, що забезпечить занятість населення;
- розвиток інфраструктури села;
- забезпечення стабільної цінової ситуації на продовольчому ринку за рахунок нарощування виробництва та створення запасів продовольчих товарів.
Пріоритет 4. Стимулювання сільськогосподарського розвитку, навчання, поширення інноваційних розробок.
Шляхи досягнення:
- створення сприятливих умов для впровадження інвестицій в сільськогосподарське виробництво, надаючи перевагу тваринницькій галузі, та переробку сільськогосподарської продукції;
- на прикладі підприємств, які успішно впроваджують інвестиційні проекти, проводити навчання, показово-роз’яснювальну роботу як серед сільгоспвиробників так і серед потенційних інвесторів;
- інформувати населення та сільгоспвиробників району про роботу кращих інвестиційних впроваджень на території району та області;
- проводити навчання з населенням району щодо поширення і розробка інноваційних проектів;
- сприяти запровадженню інвестицій в обслуговуючу сільськогосподарську кооперативну сферу.
Очікувані результати:
- задоволення внутрішніх потреб у високоякісній та дешевій продукції сільського господарства та її переробки, вирішення соціальних потреб на селі;
- розширення сфери застосування праці забезпечення зайнятості сільського населення, розвиток інфраструктури села;
- запровадження у сільськогосподарське виробництво передових технологій вирощування сільськогосподарської продукції;
- розширення освітнього рівня сільського населення;
- розширення обізнаності виробників з інноваціями в аграрній сфері, ситуацією на аграрному ринку.
Пріоритет 5. Здійснення заходів по ефективному використанню водних ресурсів району.
Шляхи досягнення:
- створення лісозахистних насаджень у водоохоронних зонах та підвищення лісистості басейнів;
- створення та облаштування місць відпочинку на берегах водойм;
- впорядкування технічного стану артезіанських скважин та криниць, ремонт та очистка криниць загального користування;
- виділення в натурі прибережних смуг та річок, ставків та водойм;
- вжиття заходів щодо недопущення скидів господарських стоків у водойми;
- виконання робіт по укріпленню берегів водойм та струмків.
Очікувані результати:
- забезпечення жителів району чистою водою для риборозведення , інших побутових потреб, та чистою питною водою;
- покращення природних умов для життя і сталого розвитку суспільства в екологічно збалансованому природному середовищі;
- підвищення рівня екологічної культури і свідомості громадян.
Пріоритет 6. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів.
Шляхи досягнення:
- запроваджувати енергозберігаючі технології, вживати дієвих заходів щодо зменшення витрат на енергоносії за рахунок скорочення обсягу споживання;
- встановлення котлів на альтеративних видах палива в закладах соціальної сфери району;
- будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонти систем опалення, теплових мереж, каналізації в закладах соціальної сфери району;
- реконструкція котелень в закладах соціальної сфери району;
- проведення реконструкції, капітального та поточного ремонтів покрівель (даху) та приміщень в закладах соціальної сфери району (в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації);
- утеплення будівель, заміна вікон та дверей в закладах соціальної сфери району (в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації);
- інформування підприємств та установ району про наукові досягнення в сфері енергозберігаючих технологій та організації, які можуть надавати відповідні послуги;
- популяризація серед населення через засоби масової інформації ефективного та ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів;
- капітальний ремонт, будівництво та реконструкція мереж вуличного освітлення населених пунктів району;
- здійснення заміни систем опалення на опалення з використанням сучасного енергозберігаючого обладнання.
- стимулювання населення до впровадження енергоефективності у житловому секторі, в тому числі шляхом здешевлення кредитних ресурсів;
- підвищення культури енергоспоживання населенням через засоби масової інформації та проведення інформаційно - роз’яснювальних кампаній;
- запровадження систем щоденного моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними та комунальними закладами району.
Очікувані результати:
- забезпечення реалізації заходів з енергозбереження в закладах соціальної сфери району, підвищенні ефективності використання енергоносіїв;
- покращення умов навчально-виховного процесу, здійснення культурних заходів та медичного обслуговування;
- зменшення обсягів виробничих та невиробничих втрат енергоносіїв;
- відповідність житлового фонду сучасним вимогам енергозбереження стосовно теплового опору, підвищення експлуатаційних якостей житлового фонду до сучасних стандартів;
- поетапна термомодернізація житлового фонду, підвищення експлуатаційних властивостей житлових будинків, скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням.
Пріоритет 7. Подальше формування позитивного інвестиційного іміджу району.
Шляхи досягнення:
- проведення детального аналізу вільних земельних ділянок та виробничих потужностей, що не використовуються, визначення з них найбільш перспективних;
- постійне оновлення баз даних інвестиційних та інноваційних проектів, вільних земельних ділянок та об’єктів виробничого призначення, що можуть бути запропоновані потенційним інвесторам, презентаційних матеріалів щодо інвестиційного потенціалу району;
- сприяння впровадженню інвестиційних та інноваційних проектів, здатних забезпечити зростання обсягів виробництва продукції та надання послуг, збільшення кількості якісних робочих місць, підвищення конкурентоздатності продукції та зростання добробуту громади;
- проведення моніторингу інвестиційних проектів, які реалізуються у районі;
- передбачення інвестиційно-привабливих ділянок у генеральних планах забудови територій;
- затвердження схеми планування територій району;
- створення сприятливих умов для впровадження інвестицій у сільгоспвиробництво.
Очікувані результати:
- реалізації інвестиційних та інноваційних програм та проектів;
- створення умов для збільшення обсягів інвестицій в реальний сектор економіки району;
- створення додаткових робочих місць;
- створення умов для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів;
- задоволення внутрішніх потреб у високоякісній продукції сільського господарства;
- забезпечення проведення прозорої та відкритої інвестиційної політики.
Пріоритет 8. Підвищення якості обслуговування в сфері торгівлі та послуг.
Шляхи досягнення:
- забезпечення належної якості торговельного обслуговування населення;
- вдосконалення та покращення існуючих торгівельних закладів;
- недопущення виникнення стихійної торгівлі у невстановлених місцях;
- продовження створення об’єктів побутового обслуговування населення в сільській місцевості;
- проведення ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції, виробленої безпосередньо в особистих селянських і фермерських господарствах;
- сприяння у створені товаровиробниками фірмової торгівлі;
- залучення інвестицій у розвиток підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування;
- сприяння у впровадженні міжнародних стандартів при виробництві та реалізації вітчизняних товарів;
- підтримка товаровиробників району щодо розвитку ринку їх товарів.
Очікувані результати:
- збільшення обсягів роздрібного товарообігу та послуг;
- підвищення рівня та культури торговельного та побутового обслуговування;
- наповнення внутрішнього ринку якісними товарами від вітчизняних товаровиробників;
- відкриття нових підприємств торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування;
- розширення сільської мережі підприємств побутового обслуговування населення;
- участь місцевих товаровиробників у постійно діючих ярмарках, виставках;
- недопущення виникнення стихійної торгівлі.
Пріоритет 9. Створення сприятливих умов розвитку малого та середнього бізнесу.
Шляхи досягнення:
- залучення малого та середнього підприємництва під час підготовки, прийняття, визначення результативності дії та перегляду регуляторних актів відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політки у сфері господарської діяльності»;
- надання інформаційної та консультаційної підтримки суб’єктам малого підприємництва;
- обмежити втручання органів державної влади у господарську діяльність суб’єктів підприємницької діяльності;
- забезпечення вільного доступу суб’єктам малого та середнього підприємництва до участі у процедурах закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти;
- налагодження співпраці з громадськими організаціями;
- удосконалення механізму видачі документів через Центри надання адміністративних послуг м. Вінниця та територіальних громад району.
Очікувані результати:
- забезпечення прозорості діяльності органів державної влади;
- отримання інформаційної підтримки суб’єктами підприємства району;
- зменшення втручання центральних і місцевих органів виконавчої влади у діяльність суб’єктів господарювання;
- підвищення доступності отримання адміністративних послуг, якості обслуговування населення;
- збільшення кількості малих та середніх підприємств.
Пріоритет 10. Розвиток транспортної інфраструктури в районі.
Шляхи досягнення:
- забезпечення в повному обсязі потреби господарського комплексу і населення в перевезеннях вантажів, пасажирів;
- забезпечення населених пунктів якісними автомобільними дорогами: будівництво, реконструкція, капітальний та поточні ремонти;
- забезпечення безпечної роботи транспорту;
- співпраця з перевізниками району;
- компенсування підприємствам транспорту витрат на перевезення пільгових категорій громадян;
- Очікувані результати:
- підвищення рівня якості та безпеки пасажирських перевезень;
- поліпшення стану якості автомобільних доріг комунальної власності населених пунктів району;
- поліпшення організації перевезення пасажирів та якості послуг, підвищення ефективності державного регулювання та контролю за роботою автомобільного транспорту;
- поліпшення транспортного обслуговування в районі.
Пріоритет 11. Подальший розвиток міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва.
Шляхи досягнення:
- укладання угод про транскордонне співробітництво та забезпечення їх виконання;
- створення сприятливих умов для ефективної та взаємовигідної співпраці;
- участь територіальних громад району в конкурсних проектах, що фінансуються за рахунок коштів державного, місцевого бюджету та коштів міжнародних грантів;
- проведення дитячих та юнацьких фестивалів народної творчості, виставок, організація туристичних поїздок з метою ознайомлення з культурою країн, народними традиціями, пам’ятками архітектури, системою організації навчального процесу, відпочинку шкільної молоді та інше;
- розроблення заходів, спрямованих на розвиток транскордонного співробітництва;
- зміцнення міжрегіональних відносин, розширення співпраці територіальних громад із закордонними громадами, проведення практичних навчань з питань культури та мистецтва, здійснення обміну досвідом між країнами.
Очікувані результати:
- поглиблення взаємовигідних економічних зв’язків із зарубіжними країнами;
- вирішення проблемних питань життєдіяльності територіальних громад, підвищення рівня життя в населених пунктах;
- отримання міжнародного досвіду;
- поглиблення міжрегіонального співробітництва з країнами ЄС.
Пріоритет 12. Підвищення рівня доходів населення, посилення боротьби з тіньовою зайнятістю.
Шляхи досягнення:
- організація проведення з роботодавцями нарад, зустрічей, круглих столів та інших організаційних заходів з питань нелегальної виплати заробітної плати і зайнятості населення;
- забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення робочими групами різних рівнів;
- посилення інформаційної обізнаності суб’єктів господарювання у сфері трудових відносин, у тому числі з питань оплати та організації праці, колективно-договірного урегулювання, відповідальності за порушення норм трудового законодавств;
- здійснювати контроль питань забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати та посадових окладів за Єдиною тарифною сіткою розмірів і коефіцієнтів з оплати праці працівників, установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Очікувані результати:
- запобігання проявів використання неоформлених трудових відносин;
- забезпечення державних гарантій у сфері праці, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників;
- підвищення добробуту громадян;
- відповідальність роботодавців за використання їх праці.
Розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення
Пріоритет 1. Забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці у сфері освіти і науки.
Шляхи досягнення:
- впровадження новацій в організацію освітнього процесу;
- старт Нової української школи, в основі реалізації якої лежить новий Закон України «Про освіту» від 05.09.2017р. № 2145-VIII та Концепція Нової української школи;
- повне охоплення дітей шкільного віку навчанням;
- здобуття учнями повної загальної середньої освіти;
- продовження роботи щодо впровадження профільного навчання в старшій школі з метою поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання та мобільності в умовах сучасного суспільства;
- реалізація особистісно орієнтованого підходу до розвитку, виховання й навчання учнів через оновлення змісту освіти й упровадження нових освітніх технологій, зокрема інформаційних і телекомунікаційних, на всіх ступенях навчання
- перепрофілювання закладів загальної середньої освіти;
- організація освітнього процесу за циклами на рівнях початкової та базової загальної середньої освіти: цикл початкової освіти - адаптаційно-ігровий (1-2 класи); другий цикл початкової освіти - основний (3-4 класи); перший цикл базової загальної середньої освіти - адаптаційний (5-6 класи); другий цикл базової загальної середньої освіти - базове предметне навчання (7-9 класи).
- посилення контролю за наданням закладами загальної середньої освіти якісної освіти та проведення звітування керівників дошкільних та загальноосвітніх закладів перед педагогічними колективами та громадськістю;
- продовження інформатизації освітнього процесу, використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі вивчення всіх предметів навчального плану та управлінської діяльності;
- продовження роботи щодо підвищення якості впровадження в освітній процес інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, узагальнення власного педагогічного досвіду;
- здійснення соціального захисту учнів: гаряче харчування, підвезення до школи та зі школи, медичне обслуговування;
- оновлення навчально-матеріальної бази навчальних кабінетів в опорних школах, забезпечення їх технічними засобами навчання;
- забезпеченість фахівцями психологічної служби системи освіти: психологи, соціальні педагоги;
- забезпечення підручниками та посібниками учнів та педагогічних працівників;
- формування в учнів різних компететностей, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності та підприємництва;
- створення необхідних передумов з метою інтегрованості української культури в європейський простір, а саме: формування у дітей та учнівської молоді відкритості, толерантного ставлення до відмінних від національних ідей, цінностей культури, мистецтв, здатності диференціювати спільне і відмінне в різних культурах, сприймати українську культуру;
- спрямування виховного процесу на морально-духовні можливості виховання, створення умов для досягнення життєвого успіху особистості, розвитку її індивідуальних здібностей;
- посилення профорієнтаційної роботи з неповнолітніми, забезпечення постійного контролю за дотриманням законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень із залученням органів внутрішніх справ, служби у справах дітей, громадськості;
- активізація індивідуальної роботи з обдарованими та талановитими дітьми, систематичної та послідовної роботи щодо якісної підготовки учнів до олімпіад, конкурсів, турнірів різного рівня;
- використання в роботі інноваційних підходів до навчання та виховання, роботи з батьками та громадськістю.
Очікувані результати:
- створення умов для рівного доступу до якісної освіти, насамперед, учням, які проживають у сільській місцевості та мають особливі освітні потреби;
- ліквідація черги у заклади дошкільної освіти району та забезпечення якісною дошкільною освітою;
- покращення умов навчання учнів закладів загальної середньої освіти району шляхом використання інтерактивних технологій навчання та підвищення кваліфікації вчителів;
- підвищення ролі закладу загальної середньої освіти як центру інтелектуального, культурного та соціально-економічного відродження;
- забезпечення профілактики правопорушень у закладах загальної середньої освіти району;
- правильний вибір випускниками закладів загальної середньої освіти профільності у старшій школі;
- підвищення рівня практичних знань та умінь учнів закладів загальної середньої освіти відповідно формування в них різних компетентностей;
- виявлення обдарованих та талановитих дітей, збільшення кількості переможців всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, мистецьких заходів;
- зростання фахової майстерності педагогічних працівників;
- участь учнів в усіх етапах всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, мистецьких заходів, сприяння науково-дослідницькій діяльності учнів;
- забезпечення асистентами вчителів та психологічним супроводом учнів з особливими освітніми потребами.
Пріоритет 2. Дооснащення котелень котлами на альтернативних видах палива у загальноосвітніх навчальних закладах.
Шляхи досягнення:
- здійснення реконструкції системи опалення, встановлення котлів на альтеративних видах палива в загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладах.
- реконструкція системи пічного опалення на радіаторне Щітецької СЗШ І-ІІІ ст. та Переорської СЗШ І-ІІІ ст. з встановленням опалювального пункту на твердому паливі;
Очікувані результати:
- покращення санітарно-гігієнічних умов, забезпечення комфорту під час здійснення навчально-виховного процесу у загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладах;
- забезпечення переходу закладів освіти на альтернативні види палива.
Пріоритет 3. Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Шляхи досягнення:
- продовження оптимізації мережі навчальних закладів в районі з метою удосконалення навчально-матеріальної бази;
- проведення реконструкції, капітального та поточного ремонтів будівель і споруд навчально-виховних закладів;
- реконструкція НВЗ «ЗОШ І-ІІІст.-ліцей смт Стрижавка»;
- капітальний ремонт даху Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- капітальний ремонт (утеплення фасадів) Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.;
- завершення будівництва Ільківської ЗОШ І-ІІ ст.;
- реконструкція приміщення КЗ «Великокрушлинецької НВК: ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ»;
- капітальний ремонт (утеплення фасадів) Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ;
- капітальний ремонт будівлі Стадницької ЗОШ І-ІІ ст. із заміною покрівлі і утепленням фасадів;
- реконструкція покрівлі з влаштуванням скатного даху Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ;
- капітальний ремонт даху Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст.;
- капітальний ремонт будівлі (утеплення фасаду) Стрижавської СЗШ І-ІІІ ст.;
- добудова Писарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ( в.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації);
- будівництво приміщень для зберігання паливних брикетів (пілетів) для навчальних закладів;
- будівництво та встановлення огорожі в навчально-виховних закладах району;
- забезпечення навчальних закладів району господарськими товарами та інвентарем;
- забезпечення навчальних закладів енергоносіями та паливно-мастильними матеріалами;
- придбання для навчальних закладів інтерактивних мультимедійних засобів навчання та комп'ютерної техніки;
- визначення основних завдань і напрямів роботи педагогічних колективів в контексті підвищення престижу професії вчителя, підвищення його соціального статусу, створення системи матеріального та морального заохочення педагогічних працівників для стимулювання їхнього професійного росту, передбачивши для них належні умови праці;
- забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров`я та захисту учнів, створення для них безпечних умов у навчальних закладах.
Очікувані результати:
- першочергове забезпечення шкіл комплектами навчальної, довідкової, методичної літератури, комп’ютерної та мультимедійної техніки;
- забезпечення науково-методичними матеріалами вчителів, які працюють з обдарованими дітьми та молоддю;
- введення в експлуатацію закладів освіти;
- підвищення ролі школи як центру інтелектуального, культурного та соціально-економічного відродження.
Пріоритет 4. Поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, підвищення якості медичного обслуговування та покращення стану здоров’я населення району.
Шляхи досягнення:
- капітальний ремонт (утеплення стін та заміні покрівлі) будівлі Вінницької ЦРКЛ , ІІ черга;
- капітальний ремонт пологового та інфекційного відділень;
- приведення санітарно-технічного стану будівель, споруд та мереж до вимог стандартів надання медичної допомоги населенню(продовження утеплення стін закладу, продовження капітального ремонту покрівлі головного стаціонарного корпусу);
- покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я в рамках цільових загальнодержавних програм розвитку галузі шляхом придбання сучасного медичного обладнання (наркозно дихальний апарат – 2 шт., кардіомонітор – 3 шт., стерилізатор в хірургічне відділення, електровідсмоктувач, дефібрилятор);
- продовження оптимізації ліжкового фонду Вінницької ЦРКЛ;
- забезпечення впровадження існуючих стандартів (протоколів) лікування з метою підвищення якості медичних послуг та попередження хвороб;
- придбання медичної апаратури та необхідних медичних і імунобіологічних препаратів для надання якісної та своєчасної медичної допомоги;
- виконання заходів районної комплексної програми «Майбутнє Вінницького району – в збереженні здоров`я громадян » на 2016-2020 роки;
- участь в грантових проектах;
- залучення коштів громадськості, благодійної допомоги;
- реконструкція вхідної групи адміністративного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Вінницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;
- капітальний ремонт покрівлі даху поліклініки КНП «Вінницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;
- проведення поточного, капітального ремонтів та реконструкцій, будівництва будівель і споруд закладів охорони здоров’я.
Очікувані результати:
- покращення якості та доступності надання медичної допомоги населенню;
- зменшення показників інвалідизації та захворюваності серед населення;
- формування у громадян пріоритету здорового способу життя;
- зміцнення та зростання матеріально-технічної бази закладу;
- збільшення забезпечення ліками пільгових категорій населення;
- покращення якості та доступності медичної допомоги населенню;
- зниження показників смертності та виходу на інвалідність;
- покращення демографічної ситуації в районі.
Пріоритет 5. Соціальний захист окремих категорій громадян.
Шляхи досягнення:
- підтримка вразливих верств населення шляхом виплат адресних державних допомог, надання передбачених державою пільг, субсидій та компенсацій;
- сприяння працевлаштуванню людей з обмеженими фізичними можливостями шляхом зарахування кількості робочих місць для працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями до нормативу таких робочих місць роботодавцям району;
-співпраця закладів соціальної сфери, освіти, охорони здоров'я, внутрішніх справ, культури за місцем проживання у проведенні заходів щодо соціальної підтримки сімей тимчасово розселених громадян - вимушених переселенців;
- залучення ресурсів громадських організацій до надання соціальної підтримки окремим категоріям населення;
-підвищення кваліфікації працівників соціального захисту шляхом навчання сучасним методикам, консультування, супроводу, інтерв’ювання;
-забезпечення реалізації заходів районної комплексної Програми соціального захисту населення Вінницького району на період до 2020 року.
Очікувані результати:
- соціальна підтримка та реалізація державних гарантій окремих категорій громадян;
- підвищення рівня обізнаності населення щодо надання соціальних послуг.
Пріоритет 6. Соціальна підтримка учасників АТО/ООС та їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, а також сімей героїв Небесної Сотні з Вінниччини.
Шляхи досягнення:
- надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- соціальний супровід учасників АТО/ООС, героїв Небесної Сотні членів сімей загиблих військовослужбовців та військовослужбовців, які отримали інвалідність, пов’язану з захистом Батьківщини;
- надання матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС, героїв Небесної Сотні членам сімей загиблих військовослужбовців та військовослужбовцям, які отримали інвалідність під час проведення АТО;
- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, які мають 3 і більше дітей віком до 18 років, а також дітей які навчаються у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
- надання щомісячної адресної грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС забезпеченні її проведення та Революції Гідності;
- надання щомісячної соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників АТО для компенсації за пільговий проїзд;
- забезпечення соціально - психологічною реабілітацією, та професійною адаптацією учасників АТО/ООС, героїв Небесної Сотні;
- виплата компенсацій за навчання учасникам АТО/ООС та їх дітей, студентам уродженцям Вінницького району;
- забезпечення безкоштовним санаторно - курортним лікуванням, учасників АТО/ООС, героїв Небесної Сотні;
- організація гарячого харчування дітей, батьки яких демобілізовані або перебувають в зоні АТО;
- оздоровлення у таборах з денним перебуванням дітей, батьки яких перебувають в зоні АТО;
- соціально-психологічний супровід дітей, батьки яких загинули в зоні проведення АТО;
- проведення заходів з національно-патріотичного виховання.
Очікувані результати:
- створення належних умов для підтримання та збереження здоров'я та забезпечення соціальних гарантій демобілізованим з АТО/ООС, військовослужбовцям, членам сімей осіб, які загинули під час проведення АТО/ООС, героїв Небесної Сотні;
- забезпечення належного освітнього обслуговування дітей, батьки яких демобілізовані або перебувають в зоні АТО;
- оздоровлення дітей, батьки яких демобілізовані або перебувають в зоні АТО;
- поліпшення соціального захисту членів сімей учасників АТО, ООС, є учасниками АТО, ООС та учасників добровольців;
- психологічна реабілітація дітей, батьки яких загинули в зоні проведення АТО;
- запобігання потраплянню сімей у категорію тих, що перебувають у складних життєвих обставинах, коли батьки не можуть належним чином виконувати батьківські обов'язки.
Пріоритет 7. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.
Шляхи досягнення:
- забезпечення харчування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти;
- оздоровлення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в пришкільних таборах та стаціонарних закладах;
- придбання шкільної форми для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
- надання допомоги дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років.
- запобігання соціальному сирітству шляхом проведення профілактичної роботи з сім’ями в яких проживають діти, що потрапили у складні життєві обставини;
- розвиток національного усиновлення;
- влаштування дітей, які залишились без піклування батьків, до сімейних форм виховання;
- дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, батьки яких загинули в зоні проведення АТО та тих, що переселені з тимчасово окупованих територій;
- проведення тренінгових навчань кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та усиновлювачі;
- забезпечення соціального інспектування 100% виявлених сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, проведення профілактичної роботи з ними;
- охоплення 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа випускників інтернатних закладів, тренінговим курсом соціальної адаптації та підготовки до самостійного життя.
Очікувані результати:
- соціальна підтримка дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
- зменшення кількості відмов від новонароджених дітей;
- матеріальна підтримка дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
- зменшення кількості влаштованих дітей за заявами батьків до інтернат них закладів;
- збільшення кількості дітей, що повернені до біологічних родин та влаштовані у сім’ї громадян;
- підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- досягнення 92% влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які посиротіли, до сімейних форм виховання.
Пріоритет 8. Забезпечення ефективної роботи у сфері підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству, попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
Шляхи досягнення:
- участь у обласному святі з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Дня захисту дітей «Подорож у дитячий світ»;
- проведення просвітницької кампанії «Жінки. Мир. Безпека.» з нагоди Міжнародного дня миру;
- проведення заходів спрямованих на запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі;
- проведення інформаційної кампанії «Ні - торгівлі людьми»;
- формування повної партнерської сім’ї з дітьми, яка самостійно вирішує свої проблеми, інвестує у власний розвиток, бере активну участь у житті громади;
- забезпечення підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або знаходяться у зоні ризику щодо потрапляння в такі ситуації;
- вдосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству, підвищення рівня інформованості населення щодо форм і проявів домашнього насильства, його причин і наслідків та необхідні дії осіб;
- зміцнення державно-приватного співробітництва у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
- здійснення заходів, спрямованих на розвиток у жінок лідерських навичок для участі у прийнятті управлінських рішень та навичок провадження підприємницької діяльності;
- посилення координації та співпраці суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, гармонізації політики у відповідній сфері;
- проведення широкомасштабних інформаційних кампаній серед населення щодо запобігання ризикам потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги;
- посилення співпраці соціальних служб і правоохоронних органів з питань протидії торгівлі людьми та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- проведення профілактичної роботи, спрямованої на попередження протидії торгівлі людьми, особливо серед внутрішньо переміщених осіб;
- створення належних умов для надання якісної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- проведення оздоровчої кампанії для дітей пільгової категорії, які потребують особливої уваги та соціального захисту;
- координація роботи з питань національно-патріотичного виховання.
Очікувані результати:
- забезпечення в суспільстві підвищення престижу сім’ї та утвердження пріоритетності сімейних цінностей;
- створення дієвих механізмів допомоги жертвам домашнього насильства та особам, які постраждали від торгівлі людьми та сімей, які потрапили в складні життєві обставини;
- додержання законодавства щодо рівності прав та можливостей жінок та чоловіків;
- підвищення рівня відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
- зменшення кількості сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- зменшення кількості сімей, у яких існує ризик насильства;
- створення умов та можливостей для паритетної участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних, економічних та соціальних рішень;
- підвищення поінформованості суспільства щодо шляхів убезпечення від потрапляння до ситуацій торгівлі людьми, а також можливостей отримання відповідної допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки у населення;
- забезпечення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей пільгових категорій, які потребують особливої уваги та соціальної підтримки;
- забезпечення реалізації заходів «Комплексної програми з питань реалізації державної молодіжної, сімейної, дитячої та гендерної політики у Вінницькому районі на період 2016-2020 роки»;
- сприяти вихованню у молодого покоління національно – патріотичних почуттів.
Пріоритет 9. Ефективне функціонування соціальної сфері.
Шляхи досягнення:
- за сприяння представників закладів охорони здоров’я, сільських(селищних) рад, ОТГ, громадських організацій постійно виявляти громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання;
- підвищення ефективності роботи відділення соціальної допомоги вдома, шляхом охоплення соціальними послугами 100% виявлених громадян, які потребують цих послуг;
- проведення тренінгів та майстер-класів працівниками відділення денного перебування із залученням громадських організацій та інших фахівців з виїздом на місця;
- формування сучасної системи соціальних послуг орієнтованої на стандарти соціальної роботи європейського рівня, а саме впровадження інноваційних соціальних послуг : Університет III віку, Мультидисциплінарна команда;
- забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур;
-придбання комп’ютерного обладнання для управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації для покращення обслуговування громадян.
Очікувані результати:
- збільшення рівня охоплення соціальними послугами осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
- охоплення послугами сімей (осіб), що перебувають (опинилися) в складних життєвих обставинах (постраждалі від насильства в сім’ї, жертви торгівлі людьми, внутрішньо-переміщені особи та інші).
Пріоритет 10. Реалізація програм доступного житла в районі.
Шляхи досягнення:
- проведення широкого обговорення (прес-конференцій, круглих столів, тематичних дискусій) з питань будівництва доступного житла із запрошенням представників будівельних компаній, банківських установ, громадських організацій;
- забезпечення інформування громадян, які перебувають на квартирному обліку, про можливість їх участі у програмі будівництва (придбання) доступного житла та порядок надання державної підтримки;
- здійснення контролю по розробленню містобудівної документації для земельних ділянок під будівництво доступного житла;
- спрямування з районного бюджету коштів до обласного бюджету на участь у співфінансуванні видатків у вигляді субвенції для впровадження регіональної комплексної Програми інвестування житлового будівництва у Вінницькій області «Власний дім».
Очікувані результати:
- забезпечення населення доступним житлом;
- поліпшення житлових умов жителів району;
- збільшення обсягів будівництва житла;
- збільшення інвестиції у житлове будівництво;
- поліпшення добробуту населення;
- створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури;
- виконання завдань і заходів регіональних програм будівництва (придбання) доступного житла у районі.
Пріоритет 11. Забезпечення всіх категорій споживачів питною водою, приведеною до стандартів якості.
Шляхи досягнення:
- контроль якості води та стічних вод сучасним обладненням;
- раціональне використання природних ресурсів та їх охорона;
- ведення обліку використання водних ресурсів на джерелах виробництва питної води технологічними приладами;
- приведення до нормативних вимог зон санітарної охорони та водоохоронних зон джерел питного водопостачання, проведення оцінки екологічного та гігієнічного стану джерел питного водопостачання на відповідність встановленим стандартом;
- будівництво і реконструкція мереж водопостачання та водовідведення;
- будівництво і реконструкція водопровідних та каналізаційних насосних споруд;
- будівництво та впровадження новітніх технологій, обладнання, приладів та науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок.
Очікувані результати:
- зменшення витрат водних ресурсів, впровадження прогресивних технологій шляхом реалізації проектів;
- відновлення аварійних об’єктів господарства;
- забезпечення джерел питної води відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам, попередження їх забруднення;
- забезпечення населення району послугами з водопостачання та водовідведення належного рівня та якості відповідно до національних стандартів;
- підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання за рахунок технічного удосконалення технологій підготовки води на водоочисних станціях, контролю якості питної води, транспортування питної води та водовідведення.
Пріоритет 12. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту.
Шляхи досягнення:
- будівництво, реконструкція, облаштування спортивних споруд, дитячих майданчиків, належне їх обладнання та використання;
- співробітництво з ДЮСШ, залучення тренерів для організації навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти та організації спортивно-масових заходів;
- покращення результативності участі спортсменів навчальних закладів на обласному та Всеукраїнському рівнях;
- забезпечення навчальних закладів спортивним інвентарем та обладнанням;
- організація та проведення спортивних змагань різних рівнів;
- вдосконалення систем проведення спортивних заходів, розробка методичних рекомендацій та положень по проведенню спортивно-масових заходів;
- створення мережі навчальних закладів та класів з поглибленим вивченням фізичної культури, «Шкіл сприяння здоров’ю»;
- посилення роботи з учнями, які мають відхилення у стані здоров’я, здійснення медико-педагогічного контролю за навчально-виховним процесом.
Очікувані результати:
- покращення спортивної матеріальної бази навчальних закладів;
- зменшення кількості учнівської молоді які мають відхилення у здоров’ї;
- зростання ефективності спортивно-масової роботи, покращення результативності районних спортивних команд на районному, обласному та Всеукраїнських рівнях;
- підвищення доступності, якості та різноманітності форм оздоровчих та спортивних послуг для різних верств населення, особливо інвалідів і дітей сиріт.
Пріоритет 13. Збереження культурної спадщини, сприяння розвитку культури і мистецтв та креативних індустрій. Забезпечення міжнародної співпраці у культурній сфері.
Шляхи досягнення:
- створення належних умов для організації змістовного дозвілля та відпочинку відвідувачів установ культури, проведення поточних і капітальних ремонтів приміщень:
- Сосонського сільського будинку культури – утеплення зовнішньої частини приміщення;
- Стадницького сільського будинку культури – проведення капітального ремонту з укріплення фундаментів та актової зали;
- районного будинку культури – проведення капітального ремонту з укріплення фундаментів та утеплення зовнішньої частини приміщення;
- Мізяківсько-Хутірської та Сосонської бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи – проведення капітальних ремонтів;
- Стрижавської дитячої музичної школи – утеплення зовнішньої частини та улаштування внутрішньої вбиральні.
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, оновлення технічного ресурсу, придбання меблів та сценічних костюмів для самодіяльних аматорських колективів.
- розширення інформаційних можливостей бібліотек, оновлення книжкових фондів, у відповідності до затверджених нормативів. Придбання комплектів комп’ютерного обладнання та підключення до мережі Інтернет бібліотек-філій сіл Некрасово та Стадниця.
- виконання заходів районної Програми розвитку культури та духовного відродження на 2016-2020 роки.
Очікувані результати:
- поліпшення культурно-мистецького обслуговування сільського населення;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури;
- оновлення бібліотечних фондів, удосконалення рівня бібліотечного та інформаційного обслуговування населення;
- сприяння творчому розвитку обдарованих дітей та молоді, удосконалення форм і методів національно-патріотичного та естетичного виховання, організації культурно-дозвільної роботи;
- поліпшення економічного стану закладів культури, забезпечення їх повноцінного функціонування, створення належних умов для їх відвідувачів;
- розвиток творчого потенціалу, організація змістовного дозвілля жителів та гостей регіону.
Пріоритет 14. Розвиток туристичної галузі.
Шляхи досягнення:
- підвищення рівня розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури району;
- сприяння розвитку перспективних напрямків туризму (зелений туризм, активні види відпочинку) з урахуванням необхідності забезпечення ефективного природокористування та охорони навколишнього середовища;
- пристосування природних територій об’єктів культурної спадщини для відвідування туристами, забезпечення їх відповідного інфраструктурного облаштування та інформаційного забезпечення;
- розвиток в’їзного та внутрішнього туризму, екскурсійної діяльності.
Очікувані результати:
- розвиток оздоровчого, культурно-пізнавального, сільського туризму;
- надходження до місцевого бюджету коштів від туристичного збору;
- збереження пам’яток історико-культурної спадщин;
- формування позитивного іміджу Вінницького району.
Пріоритет 15. Забезпечення міжконфесійної та міжнаціональної злагоди в районі.
Шляхи досягнення:
- проведення спільно з національно-культурними товариствами науково-практичних конференцій, «круглих» столів, виставок, пошукових і етнографічно-історичних досліджень, упорядкування місць масових поховань представників національних спільнот, які загинули під час воєн, голодомору, депортацій;
- проведення фестивалів і національних свят; тижнів і днів національних культур; книжкових і образотворчих виставок; благодійних концертів і творчих вечорів художніх колективів національних спільнот;
- проведення Днів рідної мови, словʼянської писемності і культури;
- проведення систематичних засідань районної Ради церков та релігійних організацій;
- проведення спільних науково - релігієзнавчих та міжнаціональних конференції;
- проведення військово-патріотичних та культурно-просвітницький заходів у літніх таборах релігійних організацій;
- проведення паломницько-туристичних подорожей сакральною спадщиною Подільського краю та України;
- забезпечення участі ансамблів національно-культурних товариств у Міжнародних фестивалях;
- розробка та реалізація спільних культурно-просвітницьких, освітніх та інформаційних проектів із громадськими організаціями української діаспори;
- використання потенціалу української діаспори для формування позитивного іміджу Вінницького району.
Очікувані результати:
- зміцнення взаєморозуміння і терпимості між релігійними організаціями різних віросповідань;
- формування толерантності в суспільстві та запобігання розпалюванню міжрелігійної та міжетнічної ворожнечі, а також проявів дискримінації, нетерпимого ставлення до осіб за ознаками раси, етнічного походження та ставлення до релігії;
- реалізація прав осіб, які належать до національних меншин;
- забезпечення розвитку етнічної самобутності національних меншин, задоволенню їх культурних, мовних та інформаційних потреб.
Екологічна безпека навколишнього середовища
Пріоритет 1. Забезпечення екологічної безпеки та використання рекреаційного потенціалу району.
Шляхи досягнення:
- впровадження технологій по зменшенню обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферу підприємствами різних форм власності району;
- реконструкція та будівництво очисних споруд каналізації населених пунктів;
- впровадження практики роздільного збирання побутових відходів, будівництво екологічно-безпечних полігонів твердих побутових відходів;
- раціональне використання рослинних ресурсів та тваринного світу;
- забезпечення населення питною водою;
- збереження природно-заповідного фонду.
Очікувані результати:
- підвищення рівня екологічної свідомості суспільства;
- здійснення заходів із забезпечення екологічної безпеки та зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище;
- збільшення частки природно-заповідного фонду району, збереження та відновлення природних екосистем;
- подальший розвиток інфраструктури з управління переробкою побутових відходів;
- підвищення рівня лісистості району до оптимального рівня;
- поліпшення стану та якісного складу лісонасаджень, посилення їх екологічних функцій та підвищення продуктивності лісів;
- зменшення загрози деградації ґрунтів та втрати їх родючості.
Розвиток громадянського суспільства
Пріоритет 1. Інформаційне забезпечення державної політики, підвищення ролі засобів масової інформації у становленні громадянського суспільства та рівня взаємодії органів місцевої влади із ЗМІ та інститутами громадянського суспільства.
Шляхи досягнення:
- підтримання інститутів громадянського суспільства району шляхом надання їм на конкурсних засадах фінансової та інформаційної підтримки, проведення спільних заходів тощо;
- створення умов для участі інститутів громадянського суспільства та громадськості у формуванні та реалізації державної і регіональної політики за рахунок активного поширення інформації, врахування результатів участі громадськості у процесі прийняття рішень, доступу до інформації про участь громадськості у процесі прийняття рішень та результати такої участі;
- проведення систематичних консультацій з громадськістю у процесі прийняття рішень, завчасне оприлюднення проектів відповідних актів на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації;
- сприяння роботі Громадської ради, удосконалення механізмів взаємодії районної державної адміністрації з нею;
- співпраця із засобами масової інформації та висвітлення інформації на офіційному веб-сайті Вінницької райдержадміністрації;
- підтримка діяльності Комунальної організації «Вінницька регіональна газета «Подільська зоря»» Вінницької районної ради;
Очікувані результати:
- налагодження співпраці місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства;
- створення цілісної системи соціального партнерства між місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства;
- підвищення якості рішень місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування шляхом врахування законних інтересів громадськості;
- створення системи інформаційної підтримки процесу розвитку громадянського суспільства, консультацій з громадськістю, сприяння проведенню громадської експертизи, доступу до публічної інформації, обміну інформацією тощо;
- підвищення рівня довіри мешканців району до місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
- підвищення позитивного іміджу області в Україні та за її межами шляхом залучення громадян до управління державними справами і прийняття рішень, впровадження важливих проектів та громадських ініціатив тощо;
- сприяння становленню та розвитку мережі ІГС у багатоманітності їх форм.
Пріоритет 2. Створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування патріота і громадянина.
Шляхи досягнення:
- проведення семінар-тренінгів, круглих столів та координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання;
- організація конкурсів, вечорів, фестивалів для молоді та забезпечувати участь в обласних заходах;
- організація та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);
- проведення спартакіади для допризовної молоді;
- взаємодія органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості;
- виконання заходів районної Комплексної Програми з питань реалізації державної молодіжної, сімейної, дитячої та гендерної політики у Вінницькому районі на період 2016-2020 роки.
Очікувані результати:
- формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації;
- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;
- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
- сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
- спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
Пріоритет 3. Забезпечення конституційних прав та інтересів громадян. Посилення заходів щодо запобігання корупції.
Шляхи досягнення:
- запровадження ефективної системи внутрішнього контролю в бюджетних установах - забезпечення функціонування внутрішнього аудиту;
- проведення моніторингу закупівель та виконання договорів через електрону систему ProZorro;
- підвищення ефективності заходів протидії злочинності, у т.ч. у сфері економіки;
- здійснення контролю за оприлюдненням комунальними підприємствами, установами та організаціями своїх статутів, фінансової звітності, основної інформації про діяльність;
- забезпечення участі громадськості в прийнятті рішень містобудівного розвитку та публічності презентацій проектів будівництва;
- розробка і впровадження та системи електронного врядування;
- здійснення електронних консультацій заявників;
- моніторинг якості надання адміністративних послуг, у тому числі пряме анкетування або опитування заявників; проведення консультацій з громадськими організаціями.
Очікувані результати:
- зниження рівня корупції;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів;
- підвищення конкуренції при проведені закупівель за рахунок залучення постачальників до роботи у системі ProZorro;
- економія бюджетних коштів при проведенні закупівель через електрону систему ProZorro;
- запровадження прозорих механізмів щодо оренди та продажу комунального майна;
- публічність інформаційного супроводу містобудівної діяльності та земельних відносин;
- підвищення ступеня довіри та задоволення громадян роботою органів місцевої влади;
- забезпечення належного правопорядку та громадської безпеки, захист прав і свобод, законних інтересів та майна громадян від злочинних посягань.
Пріоритет 4. Проведення аналізу ефективного використання бюджетних коштів в ході виконання районних програм.
Шляхи досягнення:
- складання проектів місцевих бюджетів (які мають взаємовідносини з державним бюджетом) на 2019 рік із застосуванням програмно-цільового методу. Тобто, бюджети на 2019 рік (та наступні 2 роки) мають бути складені із застосуванням усіх без винятку елементів та атрибутів програмно-цільового методу, серед яких основні:
- застосування кодів програмної класифікації видатків (КПКВК) при складанні бюджетних запитів, проектів бюджетів та внесенні змін до них протягом року;
- затвердження спільними наказами головних розпорядників коштів (виконавців) та місцевих фінансових органів паспортів бюджетних програм;
- відображення в цих паспортах основних показників результативності програмно-цільового бюджетування – а саме: показників продукту, ефективності та якості тощо;
- постійний аналіз та моніторинг даних показників.
- проведення додаткових статистичних та соціологічних досліджень, спостережень;
- здійснення статистичного моніторингу та аналізу показників соціально-економічного розвитку району і виконання районних програм;
- забезпечення виконавчої влади та органів місцевого самоврядування необхідною додатковою статистичною інформацією для виконання ними своїх функцій і повноважень;
- аналіз стану виконання районних програм.
Очікувані результати:
- оперативний аналіз соціально-економічного розвитку району;
- сприяння забезпеченню фінансування, затверджених районних програм за рахунок коштів районного бюджету, як головного фактора ефективного вирішення проблем району.
Пріоритет 5. Залучення територіальних громад до розробки програм (заходів) з комплексного розвитку територій.
Шляхи досягнення:
- співфінансування проектів територіальних громад з питань соціально-економічного розвитку територій;
- проведення спільного планування проектів відповідно до пріоритетів соціально-економічного розвитку району;
- поширення передового досвіду проведення конкурсів територіальних громад;
- пробудити ініціативу громадськості та органів місцевого самоврядування і спонукати їх до пошуку ефективних шляхів вирішення проблем територіальних громад;
- надання технічної допомоги територіальним громадам в реалізації проектів;
- проведення моніторингу стану реалізації проектів, які впроваджуються за рахунок коштів Всеукраїнських, обласних конкурсів, міжнародних фінансових організацій;
- формування бази даних інвестиційних проектів та проектних пропозицій по залученню державної, міжнародної технічної допомоги та коштів міжнародних фінансових організацій.
Очікувані результати:
- підвищення активності громадян в питаннях управління територіальними громадами та вирішення проблемних питань розвитку територій;
- зростання ініціативи жителів громад та органів місцевого самоврядування у вирішенні проблемних питань розвитку територій;
- збільшення кількості учасників в Конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування порівняно з минулими роками;
- більш активне залучення інвестицій в інфраструктуру (дороги, комунальні служби тощо);
- ефективне і постійне партнерство (співпраця) місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу.
- набуття досвіду розв’язання проблемних питань розвитку територій;
- розширення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та проектами міжнародної технічної допомоги.
Пріоритет 6. Розвиток самодостатніх і спроможних територіальних громад та їх об’єднань.
Шляхи досягнення:
- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та організаційних заходів з населенням територіальних громад району щодо добровільного об’єднання територіальних громад та децентралізації влади;
- стимулювання співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад, зокрема шляхом об’єднання їх ресурсів, розроблення планів розвитку і реалізації спільних проектів;
- сприяння досягненню оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади шляхом передачі функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
- створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення розвитку територіальних громад.
Очікувані результати:
– зниження впливу центру на прийняття рішень, направленість на вирішення конкретних проблем на місці, що підвищить ефективність регіонального управління;
– забезпечення отримання якісних публічних послуг жителями територіальних громад на місцевому рівні;
- високий рівень обізнаності населення територіальних громад району, представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо об`єднання територіальних громад та децентралізації влади.
Пріоритет 7. Впровадження технологій е-урядування та е-демократії в місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування району.
Шляхи досягнення:
- розвиток системи електронного документообігу;
- розвиток офіційних веб-сайтів і веб-порталів місцевих органів влади, розвиток відкритих даних та інформаційних систем електронної демократії для залучення громадян процесів управління, у т. ч. електронних петицій, електронного обговорення проектів документів, прозорий бюджет тощо.
- створення та підтримка функціонування районної захищеної мультисервісної мережі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення доступу органів влади до єдиних районних сервісів та ресурсів;
- підтримка безперебійного функціонування існуючих інформаційних систем району;
- придбання засобів інформатизації для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- придбання ліцензійного програмного забезпечення інформатизації для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування програмного забезпечення;
- створення комплексних систем захисту інформації.
Очікувані результати:
- додаткове підключення до системи електронного документообігу користувачів з структурних підрозділів райдержадміністрації;
- впровадження не менше 5інструментів е-демократії для залучення громадян;
- створення єдиного регіонального інформаційного веб-простору області з типовими веб-сайтами органів влади регіону;
- підключення райдержадміністрації, районної ради за виділеними каналами до мультисервісної регіональної корпоративної мережі на швидкості на менш 100 мб/с;
- впровадження системи електронного документообігу;
- впровадження єдиного інформаційного веб-простору району з типовими веб-сайтами органів влади району;
- забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем та ресурсів;
- забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері авторського права та захисту інформації.
ІV. РИЗИКИ ТА МОЖЛИВІ ПЕРЕШКОДИ
Можливі виклики та загрози сталому економічному зростанню, що можуть призвести до негативних наслідків в економіці району:
- політична нестабільність та погіршення економічного стану у державі;
- низький технологічний рівень та не конкурентоспроможність підприємств базових галузей;
- погіршення фінансово-економічного стану суб’єктів господарювання;
- нестабільна цінова ситуація;
- спад та низькі темпи реальної заробітної плати і наявних доходів населення, високий рівень безробіття і, як наслідок, низька купівельна спроможність населення;
- незабезпечення фінансовими ресурсами надання пільг для окремих категорій громадян за рахунок субвенції з державного бюджету;
- значне підвищення цін на енергоносії;
- зниження рівня розрахунків за спожиті енергоносії в зв’язку із підвищенням їх вартості та зниженням платоспроможності споживачів
- знецінення національної валюти;
- погіршення інвестиційного клімату, гальмування інноваційної діяльності та освоєння високопродуктивної промислової продукції;
- погіршення стану соціальної інфраструктури у зв’язку зі значним зношенням основних фондів, високим навантаженням на районний бюджет;
- затримка з реформуванням сільського господарства та низькі темпи модернізації аграрно-промислового виробництва в районі;
- підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів;
- неможливість інвестування галузей економіки за рахунок внутрішніх ресурсів;
- отримання збиткових фінансових результатів від господарської діяльності бюджетоутворюючими платниками, збільшення кількості збиткових підприємств;
- екологічне забруднення території та настання надзвичайних ситуацій, екологічних катастроф.
Керівник апарату районної
державної адміністрації О.ОРЛОВСЬКА
ДОДАТОК 1
до Програми економічного і соціального
розвитку району на 2019 рік
Перелік
цільових районних програм, які будуть реалізуватися у Вінницькому районі у 2019 році
№ п/п |
Назва програм
|
Координатор виконання програми |
Рішення, яким затверджена програма |
Термін дії програми |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 |
Районна Програма поліпшення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів всіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів оперативно - рятувальної служби цивільного захисту в Вінницькому районі на 2016 - 2020 роки
|
Районний сектор Управління служби НС України у Вінницькій області |
Рішення 4 сесії районної ради 7 скликання №99 від 24.12.2015 року |
2016-2020 роки |
2 |
Районна Програма розвитку культури та духовного відродження на 2016-2020 роки |
Відділ культури і туризму Вінницької районної державної адміністрації
|
Рішення 5 сесії районної ради 7 скликання №3 від 29.01.2016 року |
2016-2020 роки |
3 |
Комплексна програма з питань державної молодіжної, сімейної, дитячої та гендерної політики у Вінницькому районі на період 2016 - 2020 роки |
Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації
|
Рішення 5 сесії районної ради 7 скликання №4 від 29.01.2016 року |
2016-2020 роки |
4 |
Районна комплексна Програма соціального захисту населення Вінницького району на період до 2020 року |
Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації
|
Рішення 6 сесії районної ради 7 скликання № 90 від 22.02.2016 року |
2016-2020 роки |
5 |
Районна Комплексна Програма «Майбутнє Вінницького району – в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 роки |
Вінницька районна державна адміністрація |
Рішення 12 сесії районної ради 7 скликання № 234 від 26.07.2016 року |
2016-2020 роки |
6 |
Районна Програма розвитку освіти Вінницького району на 2016-2021 роки |
Відділ освіти Вінницької районної державної адміністрації |
Рішення 12 сесії районної ради 7 скликання № 271 від 26.07.2016 року |
2016-2021 роки |
7 |
Програма розвитку архівної справи «Вінницького районного Трудового архіву» Вінницької районної ради на 2017-2021 роки |
Вінницька районна рада «Вінницький районний Трудовий архів» Вінницької районної ради |
Рішення 17 сесії районної ради 7 скликання № 346 від 29.11.2016 року |
2017-2021 роки |
8 |
Комплексна програма захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2017 - 2020 роки
|
Служба у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації |
Рішення 21 сесії районної ради 7 скликання № 4 від 05.01.2017 року |
2017-2020 роки |
9 |
Районна Програма охорони навколишнього природного середовища у Вінницькому районі на 2017-2020 роки |
Відділ агропромислового розвитку, екології та природний ресурсів районної державної адміністрації |
Рішення 35 сесії районної ради 7 скликання № 319 від 28.11.2017 року |
2017-2020 роки |
10 |
Програма управління майном, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району на 2018-2020 роки |
Вінницька районна рада |
Рішення 36 сесії районної ради 7 скликання №347 від 21.12.2017 роки |
2018-2020 роки |
11 |
Районна Програма військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях на 2018 - 2020 роки |
Вінницький районний військовий комісаріат |
Рішення 36 сесії районної ради 7 скликання №346 від 21.12.2017 роки |
2018-2020 роки |
12 |
Районна Програма інформатизації Вінницького району на 2018 – 2020 роки |
Загальний відділ апарату районної державної адміністрації |
Рішення 36 сесії районної ради 7 скликання №348 від 21.12.2017 роки |
2018-2020 роки |
13 |
Районна Програма розвитку архівної справи у Вінницькому районі на 2018 – 2022 роки |
Архівний відділ Вінницької районної державної адміністрації |
Рішення 38 сесії районної ради 7 скликання № 385 від 18.01.2018 року |
2018-2022 роки |
14 |
Районна Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Вінницького району на 2018 – 2020 роки |
Управління економіки районної державної адміністрації |
Рішення 45 сесії районної ради 7 скликання № 589 від 17.07.2018 року |
2018-2020 роки |
15 |
Програма розвитку фізичної культури та спорту у Вінницькому районі на 2019-2020 роки |
Вінницька районна державна адміністрація |
Рішення 50 сесії районної ради 7 скликання № 729 від 22.11.2018 року |
2019-2020 роки |
16 |
Про Програму приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Вінницького району на 2018 - 2019 роки
|
Вінницька районна рада |
Рішення 40 сесії районної ради 7 скликання № 454 від 03.03.2018 року
|
2018 - 2019 роки |
ДОДАТОК 2
до Програми економічного і соціального
розвитку району на 2019 рік
ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ
Показники |
Одиниця виміру |
2017 рік звіт |
2018 рік очікув. |
2019 рік прогноз |
2019 рік прогноз у % до очік. вик. 2018 року |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Розвиток основних сфер економічної діяльності |
|
|
|
|
|
Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах - всього |
тис.грн. |
1913659,9 |
1998263,7 |
2098176,9 |
105,0 |
Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на душу населення |
грн. |
23690 |
24750 |
25930 |
104,7 |
Індекси промислової продукції за основними видами діяльності - всього |
% |
105,5 |
104,4 |
105,0 |
х |
Добувна промисловість |
% |
85,5 |
56,8 |
101,5 |
х |
Переробна промисловість |
% |
104,2 |
106,9 |
107,9 |
x |
в тому числі: |
|
|
|
|
|
Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів |
% |
105,5 |
108,3 |
106,4 |
х |
Легка промисловість |
% |
102,5 |
107,5 |
109,8 |
х |
Виробництво деревини та виробів з деревини |
% |
|
|
|
х |
Виробництво будівельних матеріалів |
% |
|
|
|
х |
Металургія та оброблення металу |
% |
х |
х |
х |
х |
Машинобудування |
% |
101,5 |
102,4 |
103,6 |
х |
Виробництва та розподілення електроенергії, газу та води |
% |
х |
х |
х |
х |
Сільське господарство |
|
|
|
|
|
Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств у цінах 2010 року - всього |
млн. грн. |
1231,3 |
1462,2 |
1474,4 |
100,8 |
в тому числі: |
|
|
|
|
|
Рослинництво |
млн. грн. |
1088,9 |
1306,1 |
1312,3 |
100,5 |
Тваринництво |
млн. грн. |
142,4 |
156,1 |
162,1 |
103,8 |
Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції |
|
|
|
|
|
Зернові та зернобобові, включаючи кукурудзу |
тис.тонн |
114,5 |
117,4 |
117,4 |
100,0 |
Цукрові буряки |
тис.тонн |
0,1 |
- |
0,2 |
- |
Соняшник |
тис.тонн |
23,2 |
24,4 |
23,2 |
95,1 |
Картопля |
тис.тонн |
0,1 |
0,1 |
0,1 |
100,0 |
Реалізація худоби та птиці на забій (у живій вазі) |
тис.тонн |
1,1 |
1,1 |
1,1 |
100,0 |
Молоко |
тис.тонн |
3,4 |
3,4 |
3,5 |
102,9 |
Показники рівня життя |
|
|
|
|
|
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника |
грн. |
6056 |
7520 |
8645 |
115,0 |
Показники розвитку споживчого ринку |
|
|
|
|
|
Обсяги обороту роздрібної торгівлі - підприємств юридичних осіб |
млн. грн. |
1736,5 |
2153,5 |
2312,8 |
107,4 |
Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств юридичних осіб на одну особу |
грн. |
21517,9 |
26685,2 |
28553,0 |
106,9 |
Темп зростання (зниження) обороту роздрібної торгівлі підприємств юридичних осіб (у порівняних цінах) |
% |
124,6 |
115,9 |
100,0 |
х |
Обсяги реалізованих послуг |
млн. грн. |
142,8 |
167,5 |
168,0 |
100,2 |
Темп зростання (зниження) обсягу реалізованих послуг |
% |
92,0 |
117,3 |
100,2 |
х |
Населення та ринок праці |
|
|
|
|
|
Середньорічна чисельність наявного населення |
чол.. |
80750 |
80750 |
80900 |
100,2 |
Кількість зайнятих економічною діяльністю у віці 15 – 70 років |
-«- |
показник на районному рівні не розробляється |
|||
Інвестиційна діяльність |
|
|
|
|
|
Обсяг капітальних інвестицій: |
|
|
|
|
|
у фактичних цінах |
млн. грн. |
724,6 |
855,0 |
920,0 |
100,2 |
у порівнянних цінах у % до попереднього року |
% |
104,3 |
100,2 |
100,2 |
х |
Обсяг прямих іноземних інвестицій, по наростаючому підсумку - всього[1] |
тис. дол. США |
7385,5 |
7570 |
7570 |
100,0 |
у % до попереднього року |
% |
106,9 |
102,5 |
100,0 |
х |
Приріст (зниження) прямих іноземних інвестицій до початку року |
тис. дол. США |
477,1 |
184,5 |
- |
х |
Обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення |
„ |
92,3 |
94,6 |
93,4 |
98,7 |
Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності: |
|
|
|
|
|
промисловість |
„ |
1058,2 |
1100,0 |
1100,0 |
100,0 |
сільське господарство |
„ |
5378,8 |
4531,0 |
4531,0 |
100,0 |
будівництво |
„ |
110,0 |
120,0 |
120,0 |
100,0 |
торгівля |
„ |
168,1 |
79,0 |
79,0 |
100,0 |
транспорт |
„ |
103,0 |
1125,0 |
1125,0 |
100,0 |
фінансова діяльність |
„ |
- |
- |
- |
х |
операції з нерухомістю |
„ |
540,0 |
565,0 |
565,0 |
100,0 |
Житлово-комунальне господарство |
|
|
|
|
|
Кредиторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві |
„ |
- |
- |
- |
- |
Темп зростання (зменшення) кредиторської заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року |
% |
- |
- |
- |
- |
Дебіторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві |
|
- |
- |
- |
- |
Темп зростання (зниження) дебіторської заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року |
% |
- |
- |
- |
- |
Обсяг боргу населення за житлово-комунальні послуги |
млн. грн. |
- |
16,9 |
12,2 |
72,2- |
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг |
% |
120,1 |
82,0 |
96,0 |
х |
Рівень оплати населенням і бюджетними установами спожитого природного газу |
% |
122,7 |
85,0 |
88,0 |
х |
Рівень оплати населенням і бюджетними установами спожитої електроенергії |
% |
104,0 |
98,0 |
100,0 |
х |
Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери |
|
|
|
|
|
за рахунок усіх джерел фінансування: |
|
|
|
|
|
Загальна площа житла |
тис. кв. м |
51,9 |
51,9 |
54,2 |
104,4 |
Середні навчальні заклади |
уч. місць |
210 |
270 |
- |
х |
Дошкільні заклади освіти |
місць |
- |
40 |
20 |
х |
Лікарні |
ліжок |
- |
- |
- |
- |
Амбулаторно-поліклінічні заклади |
відвід. за зміну |
- |
- |
- |
- |
Водопровід |
км |
5,5 |
28,6 |
22,0 |
х |
Каналізація |
км |
- |
- |
- |
- |
Теплопостачання |
км |
- |
- |
- |
- |
Газові мережі |
км |
10,97 |
- |
- |
х |
Розвиток малого підприємництва |
|
|
|
|
|
Кількість суб’єктів малого підприємництва (малі підприємства, фермерські господарства, фізичні особи-підприємці) |
один. |
4122 |
4181 |
4200 |
100,5 |
Темп зростання (зменшення) кількості суб’єктів малого підприємництва, у відсотках до попереднього року |
% |
122,3 |
101,4 |
100,5 |
х |
Кількість суб’єктів малого підприємництва у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення |
один. |
510 |
517 |
519 |
100,4 |
Питома вага малих підприємств в обсягах реалізації продукції (товарів, послуг) |
% |
28,9 |
29,5 |
30,0 |
х |
Надходження до місцевого бюджету від діяльності малого підприємництва |
тис. грн. |
90,6 |
95,3 |
98,0 |
102,8 |
Питома вага надходжень від діяльності малого підприємництва в загальних надходженнях до місцевого бюджету |
% |
39,7 |
39,6 |
39,8 |
х |
Обсяг фінансування розвитку малого підприємництва за рахунок районного та міського бюджетів |
тис. грн. |
22,5 |
22,5 |
22,5 |
100,0 |