Вінницька ОДПІ інформує, що ДФС у підкатегорії 104.08 ресурсу "ЗІР" надала роз’яснення щодо ведення обліку доходів і витрат підприємцями, які у попередніх періодах перебували на загальній системі оподаткування, перейшли на спрощену систему та планують знову здійснювати діяльність на загальній системі оподаткування.
Так у разі обрання ведення Книги обліку доходів і витрат у паперовому вигляді самозайнята особа зобов’язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якої зазначаються:
- прізвище, ім’я та по батькові,
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
- податкова адреса,
- номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності).
Книга прошнурована, пронумерована, безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга засвідчується підписом керівника або заступника контролюючого органу та скріплюється печаткою (пп. 2 п. 3 Порядку №481).
У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи (пп. 4 п. 3 Порядку).
Відповідно до п. 8 Порядку Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець має Книгу, яку повинна зберігати протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис, та якщо ця Книга не закінчена, то така фізична особа – підприємець при переході на загальну системі оподаткування може не реєструвати нову Книгу, а продовжувати вести попередню Книгу до її закінчення.