Пошук по сайту

Архів новин

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
38129065
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
1663
16707
63630
37904264
648964
650625
38129065

Ваш IP: 44.200.86.95
30 травня 2024 00:31

Управління Держземагенства у Вінницькому районі Вінницької області інформує про запровадження Національної кадастрової системи

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України “Про Державний земельний кадастр”, норми якого привнесли ряд історичних нововведень у земельні відносини. Національна кадастрова система функціонує у штатному режимі. Відтепер реєстрація землі та прав власності на неї розділена між двома відомствами.

Завдяки  автоматизованій Національній  кадастровій системі державна реєстрація земельних ділянок відбувається  в кілька разів швидше, що практично зводить нанівець черги в органах земельних ресурсів, затягування з розглядом документів та інші незручності, з якими раніше зіштовхувалися громадяни при реєстрації землі. Крім того, запровадження сучасної, повністю високотехнологічної системи суттєво зменшить зловживання у земельній сфері, зведе до мінімуму прояви корупції та земельних махінацій. Система повністю автоматизована, кожна дія реєструється і відстежується. В такий  спосіб уникаємо накладок – відразу при реєстрації система перевіряє, чи правильно лягає ділянка на карту.

 

Станом на 27.02.2013 фахівці земельного відомства передали до реєстру речових прав інформацію про 86 888 зареєстрованих земельних ділянок. У свою чергу від реєстратора речових прав надійшла інформація про зареєстровані права на 1 867 земельних ділянок. Усього  від державних реєстраторів надійшло 3 558 запитів. На сьогодні відповідь надано на 2 994 запити, в обробці – 564 документи. За офіційними висновками експертів Світового банку, які перевіряли хід виконання заходів в рамках спільного Проекту Уряду України і Банку з розбудови земельного кадастру у нашій державі, Національна кадастрова система успішно діє і відповідає найкращій світовій практиці. Зокрема, керівники місії зазначають, що наполеглива робота Державного агентства земельних ресурсів України мала вирішальне значення для досягнення цілей проекту.

***

Держземагентство України з початку 2013 року відкрило вільний доступ до публічної кадастрової карти. Інформація про земельні ділянки в межах України – в он-лайн режимі на oфіційному веб-сайті Держземагентства.

Цього року, станом на 27.02.2013, фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували 100 тис. нових земельних ділянок. Зокрема, державні реєстратори надали 37 тис. витягів із земельного кадастру. З кожним днем темпи робіт з реєстрації та видачі витягів з кадастру зростають. Так, кількість зареєстрованих земельних ділянок і кількість виданих витягів з кадастру у лютому 2013 року значно перевищує показники аналогічного періоду минулого року. На сьогодні публічну кадастрову карту, яка є важливою складовою Національної кадастрової системи, відвідали понад 1 млн користувачів. Від громадян надійшло 12 тисяч звернень, які в он-лайн режимі зареєстровані  та відправлені  в роботу. Крім того, дані про 110 тисяч ділянок уже виправлено в автоматичному режимі. Причому у першу чергу – найгрубіші з помилок, коли  окремі ділянки  опинились за  межами держави, в морі тощо

В Україні ніколи не було технічної можливості зібрати дані про абсолютно всі ділянки і як елементи своєрідної мозаїки скласти їх у єдину електронну картинку і покласти на карту. Досі усі архіви велися в паперовому вигляді, а найстрашніше – фактично кожен район мав свою базу в своїй локальній системі координат. За 20 років було зареєстровано декілька десятків мільйонів ділянок в 1500 різних системах координат, які не поєднувалися одна з одною. Наші фахівці створили унікальне програмне забезпечення, яке в лічені секунди перетворює будь-яку систему координат в національну систему УСК-2000.

Насамперед загальнодоступною є інформація про межі і розміри ділянки, форму власності та цільове призначення. При цьому персональних даних власників або орендарів земельної ділянки у загальному доступі не внесено. Адже це суперечить закону про захист персональних даних.

Параметри об’єктів планується також доповнити даними про нормативну грошову оцінку земель та якість ґрунтів.

Крім цього, система наділена низкою стандартних функцій – вимірювання відстані або площі земельного наділу, сервіс пошуку.

Щоб знайти на карті свій наділ, треба ввести кадастровий номер у пошукову систему. Шукати необхідні наділи можна також через фільтри – область, район, населений пункт.

Експерти Світового банку у висновках щодо результатів  перевірки запровадження Державного земельного кадастру в Україні в рамках спільного проекту відзначили унікальність зворотного зв’язку стосовно  виправлення помилок. Як і передбачалося, електронна система містить неточності та похибки. Фахівці органів земельних ресурсів вводили в кадастр велику кількість даних, які досі були лише  у паперовій формі. Багато помилок вдалося виправити в автоматичному режимі. Однак ретельна  і довготривала робота над помилками ще попереду. З локальних систем вже завантажено понад 15 млн паперових документів, значна їх частина містить технічні, типологічні, семантичні або логічні помилки.

Отож, не виключені випадки, коли після введення кадастрового номера в пошукову систему власник не виявить своєї ділянки або знайде її не в тому місці, де вона знаходиться в натурі. Усі передові країни світу пройшли тернистим  шляхом  виправлення помилок. Доведеться здолати його і нам. Держземагентство закликає власників земельних ділянок у разі виявлення якихось неточностей, похибок та помилок  звертатись до органів земельних ресурсів для швидкого їх усунення.

Якщо власник земельного наділу, маючи на руках кадастровий номер, не може знайти свою земельну ділянку або він виявив якісь невідповідності, можна швидко і просто скористатися “зворотним зв’язком”.

Такий лист буде прирівнюватися до офіційного і пересилатиметься у відповідні територіальні органи земельних ресурсів. Для цього громадянину спочатку доведеться внести до електронної заяви відомості, які ідентифікують особу.

Від громадян станом на 27.02.2013 надійшло 12 тисяч звернень, які в он-лайн режимі зареєстровані та направлені в роботу. Крім того, дані про 110 тисяч ділянок уже виправлено в автоматичному режимі. Причому у першу чергу – найгрубіші з помилок, коли окремі ділянки опинились за межами держави, в морі тощо.

***

З 1 січня  2013 року вступив у силу Закон України “Про Держвний земельний кадастр”. Віднині  Держземагентство України реєструє земельні ділянки у кадастрі та надає витяги з земельного кадастру. А Укрдержреєстр реєструє права власності на землю, у тому числі договори оренди, купівлі-продажу, міни, успадкування тощо. В разі виявлення помилок на публічній кадастровій карті громадянам хвилюватися не слід. Помилка на карті – це лише невірне відображення ділянки, а не зміна її реального місця знаходження. З часом усі неточності будуть  виправлені.

Між органами земельних ресурсів та відповідними структурами Міністерства  юстиції  налагоджено  автоматичний  обмін даними.

Експерти Світового банку відзначили розроблені Держземагентством України програмні додатки для  виявлення помилок. Вони також підкреслили, що у Національній  кадастровій системі, як у будь-якій глобальній системі на стадії становлення, технічні помилки неминучі, але головне, що в Україні запроваджено дієві заходи для  їх виявлення та виправлення. У рамках проекту проведено вельми важливу технічну роботу, що заклала основи для подальшої діяльності та вирішення загального комплексу питань в галузі земельної політики, – констатували фахівці Світового банку.

***

За офіційними результатами перевірки створення Державного земельного  кадастру  в Україні місія Світового банку, яка проходила з 11 по 20 лютого 2013 року, констатує, що електронна система кадастру нині почала успішно працювати, впроваджено низку конструктивних особливостей, які відповідають найкращій світовій практиці.

Усі проміжні показники ефективності впровадження для робіт з картографування було повністю виконано й перевиконано. Крім того, у рамках Проекту було складено визначені цільовим показником 600 000 кв. км сучасних карт, що охоплює практично 100% території України. Роботи з картографування у рамках Проекту було виконано в 24 областях, АР Крим і містах Києві та Севастополі, що повністю забезпечило Україну базовим картографуванням єдиної якості вперше після здобуття нею незалежності: сучасними аерофотографіями, сучасними цифровими ортофотокартами у відповідному великому масштабі та цифровими індексними кадастровими картами.

Зокрема, Директор Світового банку в Україні Чімяо Фан у пам’ятній записці на адресу Уряду України та Голови Держземагентства Сергія Тимченка відзначив, що досягнення в земельному кадастрі є значним успіхом України, який сприятиме захисту прав власності на землю та поліпшенню прозорості управління земельними ресурсами. Після успішної реалізації кадастрового проекту Світовий банк має намір продовжити співпрацю з Урядом України в сфері земельних відносин.

Група фахівців Банку була вражена значним обсягом виконаної роботи з  впровадження Національної кадастрової ситеми. Зокрема, у листі керівника Світового банку відзначається: “Великий обсяг роботи було виконано за останні кілька місяців для підготовки електронної кадастрової системи та її впровадження в безпрецедентному для даного регіону темпі.  Розробку системи, її тестування, приймання, міграцію даних і навчання користувачів було виконано менш ніж за три місяці. Менш як за п’ять місяців створено цифровий архів (включаючи сканування та індексування 16,8 мільйона державних актів та впровадження процедур сканування для документів, що надходять). Досягнуті результати є відмінним прикладом для регіону і в міжнародних масштабах. Група фахівців Банку заохочує Держземагентство до обміну своїм досвідом з іншими країнами у цілому світі”.

Проект видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості набув чинності 30 липня 2004 року і завершується 30 квітня цього року. Сума позики становить 89,7 мільйона доларів США, з цієї суми на сьогодні освоєно 74,3 мільйона доларів США.

Розроблено і встановлено по всій країні автоматизовану кадастрову інформаційну систему, яку введено в дію в січні 2013 року. 592 місцевих та обласних управління земельних ресурсів нині мають у своєму розпорядженні ресурси, необхідні для надання швидших і точніших відповідей на запити щодо місцезнаходження та особливостей земельних ділянок та для запобігання і вирішення позовів щодо одних і  тих же ділянок. Електронна кадастрова система забезпечує доступ до інформації про кадастрові карти в режимі “он-лайн” і надає змогу користувачам знаходити помилки в інформації. Проект підтримав підготовку понад 1 900 службовців, що працюватимуть з електронною кадастровою системою.

***

Група фахівців Світового банку, який позичив Україні 89,7 млн дол. США на проект видачі держактів на право власності на землю у сільській місцевості та створення системи кадастру, завершила свій візит в Україну 20 лютого. Експерти  Світового банку зазначають, що ключові успіхи проекту щодо видачі актів на право власності на землю, картографії та електронного земельного кадастру досягнуті і, що Україна отримала найбільшу у Європі кадастрову карту.

Публічна кадастрова карта – це елемент Національної кадастрової системи, робота якої розпочалася з початку 2013 року.

У майбутньому до кадастру буде додаватися й інша інформація для створення національної системи геопросторових даних. Так, на кадастр накладатиметься інформація про комунікації і мережі, будови, надра, водні і лісові ресурси. Попри великі масиви  інформації інтерфейсом карти дуже легко управляти. В її інтерфейсі нема ніяких складних переходів і складних дій, які необхідно вчинити оператору.

Необхідність створення електронної системи земельного кадастру обумовлена положеннями Закону України “Про Державний земельний кадастр”, прийнятим ще у липні 2011 року.

Країна намагалася створити цивілізований земельний кадастр десятиліттями, а втілила в життя цей проект нинішня влада.

Тепер в Україні є кадастр – він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний.

Крім того, відкривається доступ до бази даних кадастру для нотаріусів, банків (для забезпечення кредитних операцій), іпотечних закладів та ліцензіатів – організацій, які ведуть землевпорядні роботи. Для України це унікальний досвід, тому що досі всі ці дані були закриті пеленою секретності для пересічного громадянина, що породжувало хабарництво, всілякі зловживання та корупцію.

Картографічна технологія, яку застосовують фахівці земельного відомства при створенні кадастру, включатиме десятки характеристик земельної ділянки, надаватиме найбільш рентабельні і точні засоби для опису наділів землі. Електронні дані Державного земельного кадастру стають платформою для успішної міжвідомчої взаємодії щодо ведення містобудівного, лісового, водного та інших галузевих кадастрів. Це загалом дає повну та чітку картину ресурсів країни, контроль та управління ними та залучення  інвесторів.

***

На  сьогодні у Євразії лише в Туркменістані та Узбекистані немає автоматизованої кадастрової системи. Загалом така система діє у 108 країнах світу. Публічна  кадастрова карта є у 52 державах.

На створення програми та закупівлю обладнання (центрального сервера, клієнтських комп’ютерів на робочих місцях державних реєстраторів у районних відділах земельних ресурсів) було спрямовано близько 32 млн дол. США. Фінансування відбувається коштом Проекту Світового банку “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”. Також уже облаштовані спеціальні канали зв’язку до усіх 592 регіональних офісів, поставлено технічне обладнання, впроваджено комплексну систему захисту інформації. Крім того, споруджено основний і резервний центри обробки інформації, обладнані сучасними технічними засобами високої потужності, та розроблено програмно-апаратний комплекс для організації ведення кадастру.

Крім того, 23,6 млн дол. США асигновано на картографування території України – суцільну аерофотозйомку понад 60,2 млн га, створення ортофотопланів та індексних кадастрових карт. Ці роботи “з нуля” виконуються в рамках Проекту Світового банку. На сьогодні виконано 100 відсотків аерознімальних робіт – аерофотознімками покрито всю територію України.

Натепер Держземагентство переводить усю документацію у цифровий та електронний вигляд. Окрім того, що заноситься та систематизується інформація з обмінних файлів, перетворюється в цифровий вигляд землевпорядна документація на паперових носіях. За оцінками міжнародних фахівців, роботи по створенню системи Державного земельного кадастру та його інфраструктури складають лише 10-20% від загального обсягу робіт. А основна маса – якраз і є збір та систематизація інформації.

Кадастр – це не просто реєстр земель. Це величезна високотехнологічна інформаційна система, аналогів якої не має на сьогодні жодне міністерство чи відомство в Україні.

Національна кадастрова система містить:

  • 18 млн держактів (36 млн сторінок) – перетворено в електронний вигляд за 3 місяці;
  • ґрунтову карту України (перетворено в електронний вигляд 144 аркуші, близько 1000 об’єктів на кожному аркуші);
  • межі адміністративно-територіальних одиниць (перетворено в електронний вигляд 40 тис. об’єктів адміністративно-територіальних одиниць);
  • оглядову карту України з відображенням основних топографічних об’єктів (дорожня мережа, залізниці, гідрографія і ліси);
  • топографічну карту масштабу 1:10 000 (перетворено в електронний вигляд близько 110 тис. аркушів);
  • картограми агровиробничих груп ґрунтів (перетворено в електронний вигляд понад 20 тис. листів).

Надалі будуть додаватися й інші дані. Україна піде шляхом світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система геопросторових даних.

Тобто на кадастр накладається інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні та лісові ресурси і т.п.

З 1 січня 2013 року реалізується 2-й етап наповнення даними Державного земельного кадастру: буде додано рельєф, переведено в електронний вигляд документи – підстави для видачі земельних ділянок.

 

Прес-служба Держземагентства України
249-96-89; 244-82-53

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України “Про Державний земельний кадастр”, норми якого привнесли ряд історичних нововведень у земельні відносини. Національна кадастрова система функціонує у штатному режимі. Відтепер реєстрація землі та прав власності на неї розділена між двома відомствами.

Завдяки автоматизованій Національній кадастровій системі державна реєстрація земельних ділянок відбувається в кілька разів швидше, що практично зводить нанівець черги в органах земельних ресурсів, затягування з розглядом документів та інші незручності, з якими раніше зіштовхувалися громадяни при реєстрації землі. Крім того, запровадження сучасної, повністю високотехнологічної системи суттєво зменшить зловживання у земельній сфері, зведе до мінімуму прояви корупції та земельних махінацій. Система повністю автоматизована, кожна дія реєструється і відстежується. В такий спосіб уникаємо накладок – відразу при реєстрації система перевіряє, чи правильно лягає ділянка на карту.

Станом на 27.02.2013 фахівці земельного відомства передали до реєстру речових прав інформацію про 86 888 зареєстрованих земельних ділянок. У свою чергу від реєстратора речових прав надійшла інформація про зареєстровані права на 1 867 земельних ділянок. Усього від державних реєстраторів надійшло 3 558 запитів. На сьогодні відповідь надано на 2 994 запити, в обробці – 564 документи. За офіційними висновками експертів Світового банку, які перевіряли хід виконання заходів в рамках спільного Проекту Уряду України і Банку з розбудови земельного кадастру у нашій державі, Національна кадастрова система успішно діє і відповідає найкращій світовій практиці. Зокрема, керівники місії зазначають, що наполеглива робота Державного агентства земельних ресурсів України мала вирішальне значення для досягнення цілей проекту.

***

Держземагентство України з початку 2013 року відкрило вільний доступ до публічної кадастрової карти. Інформація про земельні ділянки в межах України – в он-лайн режимі на oфіційному веб-сайті Держземагентства.

Цього року, станом на 27.02.2013, фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували 100 тис. нових земельних ділянок. Зокрема, державні реєстратори надали 37 тис. витягів із земельного кадастру. З кожним днем темпи робіт з реєстрації та видачі витягів з кадастру зростають. Так, кількість зареєстрованих земельних ділянок і кількість виданих витягів з кадастру у лютому 2013 року значно перевищує показники аналогічного періоду минулого року. На сьогодні публічну кадастрову карту, яка є важливою складовою Національної кадастрової системи, відвідали понад 1 млн користувачів. Від громадян надійшло 12 тисяч звернень, які в он-лайн режимі зареєстровані та відправлені в роботу. Крім того, дані про 110 тисяч ділянок уже виправлено в автоматичному режимі. Причому у першу чергу – найгрубіші з помилок, коли окремі ділянки опинились за межами держави, в морі тощо

В Україні ніколи не було технічної можливості зібрати дані про абсолютно всі ділянки і як елементи своєрідної мозаїки скласти їх у єдину електронну картинку і покласти на карту. Досі усі архіви велися в паперовому вигляді, а найстрашніше – фактично кожен район мав свою базу в своїй локальній системі координат. За 20 років було зареєстровано декілька десятків мільйонів ділянок в 1500 різних системах координат, які не поєднувалися одна з одною. Наші фахівці створили унікальне програмне забезпечення, яке в лічені секунди перетворює будь-яку систему координат в національну систему УСК-2000.

Насамперед загальнодоступною є інформація про межі і розміри ділянки, форму власності та цільове призначення. При цьому персональних даних власників або орендарів земельної ділянки у загальному доступі не внесено. Адже це суперечить закону про захист персональних даних.

Параметри об’єктів планується також доповнити даними про нормативну грошову оцінку земель та якість ґрунтів.

Крім цього, система наділена низкою стандартних функцій – вимірювання відстані або площі земельного наділу, сервіс пошуку.

Щоб знайти на карті свій наділ, треба ввести кадастровий номер у пошукову систему. Шукати необхідні наділи можна також через фільтри – область, район, населений пункт.

Експерти Світового банку у висновках щодо результатів перевірки запровадження Державного земельного кадастру в Україні в рамках спільного проекту відзначили унікальність зворотного зв’язку стосовно виправлення помилок. Як і передбачалося, електронна система містить неточності та похибки. Фахівці органів земельних ресурсів вводили в кадастр велику кількість даних, які досі були лише у паперовій формі. Багато помилок вдалося виправити в автоматичному режимі. Однак ретельна і довготривала робота над помилками ще попереду. З локальних систем вже завантажено понад 15 млн паперових документів, значна їх частина містить технічні, типологічні, семантичні або логічні помилки.

Отож, не виключені випадки, коли після введення кадастрового номера в пошукову систему власник не виявить своєї ділянки або знайде її не в тому місці, де вона знаходиться в натурі. Усі передові країни світу пройшли тернистим шляхом виправлення помилок. Доведеться здолати його і нам. Держземагентство закликає власників земельних ділянок у разі виявлення якихось неточностей, похибок та помилок звертатись до органів земельних ресурсів для швидкого їх усунення.

Якщо власник земельного наділу, маючи на руках кадастровий номер, не може знайти свою земельну ділянку або він виявив якісь невідповідності, можна швидко і просто скористатися “зворотним зв’язком”.

Такий лист буде прирівнюватися до офіційного і пересилатиметься у відповідні територіальні органи земельних ресурсів. Для цього громадянину спочатку доведеться внести до електронної заяви відомості, які ідентифікують особу.

Від громадян станом на 27.02.2013 надійшло 12 тисяч звернень, які в он-лайн режимі зареєстровані та направлені в роботу. Крім того, дані про 110 тисяч ділянок уже виправлено в автоматичному режимі. Причому у першу чергу – найгрубіші з помилок, коли окремі ділянки опинились за межами держави, в морі тощо.

***

З 1 січня 2013 року вступив у силу Закон України “Про Держвний земельний кадастр”. Віднині Держземагентство України реєструє земельні ділянки у кадастрі та надає витяги з земельного кадастру. А Укрдержреєстр реєструє права власності на землю, у тому числі договори оренди, купівлі-продажу, міни, успадкування тощо. В разі виявлення помилок на публічній кадастровій карті громадянам хвилюватися не слід. Помилка на карті – це лише невірне відображення ділянки, а не зміна її реального місця знаходження. З часом усі неточності будуть виправлені.

Між органами земельних ресурсів та відповідними структурами Міністерства юстиції налагоджено автоматичний обмін даними.

Експерти Світового банку відзначили розроблені Держземагентством України програмні додатки для  виявлення помилок. Вони також підкреслили, що у Національній  кадастровій системі, як у будь-якій глобальній системі на стадії становлення, технічні помилки неминучі, але головне, що в Україні запроваджено дієві заходи для  їх виявлення та виправлення. У рамках проекту проведено вельми важливу технічну роботу, що заклала основи для подальшої діяльності та вирішення загального комплексу питань в галузі земельної політики, – констатували фахівці Світового банку.

***

За офіційними результатами перевірки створення Державного земельного кадастру в Україні місія Світового банку, яка проходила з 11 по 20 лютого 2013 року, констатує, що електронна система кадастру нині почала успішно працювати, впроваджено низку конструктивних особливостей, які відповідають найкращій світовій практиці.

Усі проміжні показники ефективності впровадження для робіт з картографування було повністю виконано й перевиконано. Крім того, у рамках Проекту було складено визначені цільовим показником 600 000 кв. км сучасних карт, що охоплює практично 100% території України. Роботи з картографування у рамках Проекту було виконано в 24 областях, АР Крим і містах Києві та Севастополі, що повністю забезпечило Україну базовим картографуванням єдиної якості вперше після здобуття нею незалежності: сучасними аерофотографіями, сучасними цифровими ортофотокартами у відповідному великому масштабі та цифровими індексними кадастровими картами.

Зокрема, Директор Світового банку в Україні Чімяо Фан у пам’ятній записці на адресу Уряду України та Голови Держземагентства Сергія Тимченка відзначив, що досягнення в земельному кадастрі є значним успіхом України, який сприятиме захисту прав власності на землю та поліпшенню прозорості управління земельними ресурсами. Після успішної реалізації кадастрового проекту Світовий банк має намір продовжити співпрацю з Урядом України в сфері земельних відносин.

Група фахівців Банку була вражена значним обсягом виконаної роботи з впровадження Національної кадастрової ситеми. Зокрема, у листі керівника Світового банку відзначається: “Великий обсяг роботи було виконано за останні кілька місяців для підготовки електронної кадастрової системи та її впровадження в безпрецедентному для даного регіону темпі. Розробку системи, її тестування, приймання, міграцію даних і навчання користувачів було виконано менш ніж за три місяці. Менш як за п’ять місяців створено цифровий архів (включаючи сканування та індексування 16,8 мільйона державних актів та впровадження процедур сканування для документів, що надходять). Досягнуті результати є відмінним прикладом для регіону і в міжнародних масштабах. Група фахівців Банку заохочує Держземагентство до обміну своїм досвідом з іншими країнами у цілому світі”.

Проект видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості набув чинності 30 липня 2004 року і завершується 30 квітня цього року. Сума позики становить 89,7 мільйона доларів США, з цієї суми на сьогодні освоєно 74,3 мільйона доларів США.

Розроблено і встановлено по всій країні автоматизовану кадастрову інформаційну систему, яку введено в дію в січні 2013 року. 592 місцевих та обласних управління земельних ресурсів нині мають у своєму розпорядженні ресурси, необхідні для надання швидших і точніших відповідей на запити щодо місцезнаходження та особливостей земельних ділянок та для запобігання і вирішення позовів щодо одних і  тих же ділянок. Електронна кадастрова система забезпечує доступ до інформації про кадастрові карти в режимі “он-лайн” і надає змогу користувачам знаходити помилки в інформації. Проект підтримав підготовку понад 1 900 службовців, що працюватимуть з електронною кадастровою системою.

***

Група фахівців Світового банку, який позичив Україні 89,7 млн дол. США на проект видачі держактів на право власності на землю у сільській місцевості та створення системи кадастру, завершила свій візит в Україну 20 лютого. Експерти Світового банку зазначають, що ключові успіхи проекту щодо видачі актів на право власності на землю, картографії та електронного земельного кадастру досягнуті і, що Україна отримала найбільшу у Європі кадастрову карту.

Публічна кадастрова карта – це елемент Національної кадастрової системи, робота якої розпочалася з початку 2013 року.

У майбутньому до кадастру буде додаватися й інша інформація для створення національної системи геопросторових даних. Так, на кадастр накладатиметься інформація про комунікації і мережі, будови, надра, водні і лісові ресурси. Попри великі масиви інформації інтерфейсом карти дуже легко управляти. В її інтерфейсі нема ніяких складних переходів і складних дій, які необхідно вчинити оператору.

Необхідність створення електронної системи земельного кадастру обумовлена положеннями Закону України “Про Державний земельний кадастр”, прийнятим ще у липні 2011 року.

Країна намагалася створити цивілізований земельний кадастр десятиліттями, а втілила в життя цей проект нинішня влада.

Тепер в Україні є кадастр – він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний.

Крім того, відкривається доступ до бази даних кадастру для нотаріусів, банків (для забезпечення кредитних операцій), іпотечних закладів та ліцензіатів – організацій, які ведуть землевпорядні роботи. Для України це унікальний досвід, тому що досі всі ці дані були закриті пеленою секретності для пересічного громадянина, що породжувало хабарництво, всілякі зловживання та корупцію.

Картографічна технологія, яку застосовують фахівці земельного відомства при створенні кадастру, включатиме десятки характеристик земельної ділянки, надаватиме найбільш рентабельні і точні засоби для опису наділів землі. Електронні дані Державного земельного кадастру стають платформою для успішної міжвідомчої взаємодії щодо ведення містобудівного, лісового, водного та інших галузевих кадастрів. Це загалом дає повну та чітку картину ресурсів країни, контроль та управління ними та залучення інвесторів.

***

На сьогодні у Євразії лише в Туркменістані та Узбекистані немає автоматизованої кадастрової системи. Загалом така система діє у 108 країнах світу. Публічна кадастрова карта є у 52 державах.

На створення програми та закупівлю обладнання (центрального сервера, клієнтських комп’ютерів на робочих місцях державних реєстраторів у районних відділах земельних ресурсів) було спрямовано близько 32 млн дол. США. Фінансування відбувається коштом Проекту Світового банку “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”. Також уже облаштовані спеціальні канали зв’язку до усіх 592 регіональних офісів, поставлено технічне обладнання, впроваджено комплексну систему захисту інформації. Крім того, споруджено основний і резервний центри обробки інформації, обладнані сучасними технічними засобами високої потужності, та розроблено програмно-апаратний комплекс для організації ведення кадастру.

Крім того, 23,6 млн дол. США асигновано на картографування території України – суцільну аерофотозйомку понад 60,2 млн га, створення ортофотопланів та індексних кадастрових карт. Ці роботи “з нуля” виконуються в рамках Проекту Світового банку. На сьогодні виконано 100 відсотків аерознімальних робіт – аерофотознімками покрито всю територію України.

Натепер Держземагентство переводить усю документацію у цифровий та електронний вигляд. Окрім того, що заноситься та систематизується інформація з обмінних файлів, перетворюється в цифровий вигляд землевпорядна документація на паперових носіях. За оцінками міжнародних фахівців, роботи по створенню системи Державного земельного кадастру та його інфраструктури складають лише 10-20% від загального обсягу робіт. А основна маса – якраз і є збір та систематизація інформації.

Кадастр – це не просто реєстр земель. Це величезна високотехнологічна інформаційна система, аналогів якої не має на сьогодні жодне міністерство чи відомство в Україні.

Національна кадастрова система містить:

· 18 млн держактів (36 млн сторінок) – перетворено в електронний вигляд за 3 місяці;

· ґрунтову карту України (перетворено в електронний вигляд 144 аркуші, близько 1000 об’єктів на кожному аркуші);

· межі адміністративно-територіальних одиниць (перетворено в електронний вигляд 40 тис. об’єктів адміністративно-територіальних одиниць);

· оглядову карту України з відображенням основних топографічних об’єктів (дорожня мережа, залізниці, гідрографія і ліси);

· топографічну карту масштабу 1:10 000 (перетворено в електронний вигляд близько 110 тис. аркушів);

· картограми агровиробничих груп ґрунтів (перетворено в електронний вигляд понад 20 тис. листів).

Надалі будуть додаватися й інші дані. Україна піде шляхом світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система геопросторових даних.

Тобто на кадастр накладається інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні та лісові ресурси і т.п.

З 1 січня 2013 року реалізується 2-й етап наповнення даними Державного земельного кадастру: буде додано рельєф, переведено в електронний вигляд документи – підстави для видачі земельних ділянок.

Прес-служба Держземагентства України

249-96-89; 244-82-53

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.