- Ми добилися безпрецедентної та дієвої підтримки у світі. Україна об’єдналася не лише всередині, вона об’єднала всі народи вільного світу у прагненні захистити цінності свободи і демократії, допомагаючи Україні. Під впливом хвилі солідарності народів підтримати Україну змушені були навіть ті політики та представники західних еліт, які мали традиційні зв’язки з росією та симпатії до путіна.
- Союзники пройшли повний шлях від зневіри у можливості України протистояти ворогу до впевненості у тому, що Україна переможе. Цей злам став підставою для зміни позиції щодо постачання зброї.
- Важливим фактором, який переконав Захід у необхідності своєчасної та потужної допомоги Україні, стали факти геноциду українського народу, які були викриті і оприлюднені після звільнення українськими військами від окупації окремих районів північних областей України. Трагедія Бучі, Бородянки, Гостомеля, Іванківа поставили путіна в один ряд із нацистськими злочинцями минулого століття.
- Поворотним моментом стала нарада на базі «Рамштайн» 26 квітня, участь у якій взяли представники 40 країн. Там союзники висловили намір системно допомагати нам поставками зброї – у тому числі важкої. У травні у «Рамштайні-2» брали участь вже 44 країни.
- Було ухвалено історичне рішення - закон США про ленд-ліз, згідно з яким Україна забезпечуватиметься сучасною зброєю у потрібній специфікації та обсягах за спрощеною процедурою та відтермінуванням оплати.
- США, крім того,виділили пакет воєнної допомоги Україні на безпрецедентну суму у 40 мільярдів доларів.
- Країни «великої сімки» підтвердили, що будуть допомагати Україні зброєю доти, доки це буде потрібно.
- Євросоюз радикально змінив риторику по відношенню до допомоги Україні: очільники ЄС підтвердили, що перемога може бути досягнена військовим шляхом, а Європа не допустить, щоб в Україні закінчилася зброя і воєнна техніка
- Європейські союзники близькі до ухвалення нафтового ембарго проти росії. Процес гальмується блокуванням з боку Угорщини, але керівництво ЄС не змінює своїх намірів. Крім того, ЄС має намір ухвалити програму повної незалежності від російських нафти та газу впродовж наступних 5 років, на що готовий виділити 200 млрд євро.
- ЄС прийняв відповіді України на опитувальник для набуття статусу кандидата та підтвердив, що розгляд заявки України відбудеться у червні.
- Україну вже відвідала низка світових лідерів, очільників країн, керівництво Євросоюзу. Це свідчення підтримки України, віри в Україну та стратегічних змін в ході бойових дій.
- До Києва повертаються посольства - кількість установ, що відновили свою роботу, наближається до 50. Зокрема, повною мірою відновили роботу посольства США, Великої Британії, Франції, а також Євросоюзу.