Про це свідчить позитивна динаміка попиту на Урядову програму «теплих» кредитів. Особливу активність почали проявляти ОСББ. Зокрема, минулого тижня 13 ОСББ залучили 2,1 млн грн на енергоефективні заходи. Для порівняння позаминулого тижня 9 ОСББ отримали більше 1 млн. грн на утеплення.
Зазвичай, ОСББ впроваджують різні заходи: від встановлення лічильників тепла, облаштування ІТП, заміни вікон, до проведення комплексного утеплення будинку.
У результаті ОСББ-учасники програми виграють двічі. Спочатку з держбюджету вони отримують відшкодування витрат у розмірі від 40% до 70%. Додаткову компенсацію ОСББ можуть одержати від місцевих органів влади. Крім цього, після реалізації необхідних енергоефективних заходів мешканці багатоповерхівки значно менше сплачують за комунальні послуги.
Наприклад, в ОСББ «Берегиня» (Львів) після модернізації освітлення рахунки за електроенергію у під’їздах зменшилися у 4-5 разів. Жителі іншого ОСББ "Авангард-Луцьк" після термомодернізації майже вдвічі скоротили рахунки за опалення.
«Сьогодні маємо багато прикладів успішного утеплення будинків за фінансової підтримки Держави. Вони доводять ефективність як програми, так і реалізації енергоощадних заходів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Загалом, станом на сьогодні 726 ОСББ стали учасниками Урядової програми «теплих» кредитів. Разом вони залучили 91,5 млн грн на утеплення житла.