Для цього Уряд розпочав медичну реформу. З 1 квітня українці можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з невеликою доплатою. За три з половиною місяці роботи програми понад 1,5 міл ьйони людей нею скористалися – отримали життєво необхідні ліки. До участі в програмі долучились понад 6117 аптек – це кожна третя аптека в країні. З початку дії програми аптечним закладам відшкодовано з держбюджету понад 126 мільйонів гривень. Це лише 25% усіх коштів, виділених в цьому році на програму «Доступні ліки». Тобто уряд має можливість розширити її.
Уряд виділив 150 млн.грн. на закупівлю агіографічного обладнання для оснащення кардіологічних центрів (на умовах співфінансування з місцевимми бюджетами). На даний час в Україні існує 44 кардіологічних центри. В нинішньому році з’явиться ще 13 в 11 областях. У грудні 2017 р планується відкриття першого пускового комплексу ОХМАТДИТУ.
Подані урядом законопроекти щодо медичної реформи ухвалені ВР в першому читанні. Вони передбачають зміну системи фінансування охорони здоров’я, впровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», підвищення доступності та якості медичного обслуговування.
Уряд реформує систему соціальної політики. З 1 січня завдяки урядовій ініціативі мінімальна заробітна плата зросла вдвічі, підвищення зарплат торкнулося 3,5 млн людей. Збільшення «мінімалки» дало поштовх до суттєвого зростання зарплат.
Перед парламентськими канікулами Верховна рада підтримала урядовий законопроект, який розпочинає масштабну пенсійну реформу. Ця реформа почнеться з відновлення соціальної справедливості по відношенню до людей похилого віку. Вже з жовтня будуть підвищені пенсії для 9 млн пенсіонерів.
Уряд не залишає сам на сам сім’ї, які не можуть самостійно сплачувати комунальні рахунки. Нещодавно ухваленими змінами до бюджету-2017 на субсидії додатково виділяється 14,1 млрд грн. Субсидіями вже підтримано 6,7 млн сімей, розпочато монетизацію невикористаних субсидій на оплату тепла.