Право перерізати символічну стрічку було надано очільнику області Валерію Коровію, заступнику голови обласної Ради Ігорю Хмілю та виконавцю робіт по виготовленню обладнання для сортувальної станції, голові правління ПАТ «Барський машзавод» Іллі Луку.
«Я, у першу чергу, хочу подякувати керівництву району, селища , ПАТ «Барський машинобудівний завод» за те, що сьогоднішня подія стала можливою,- зазначив у вітальному слові Валерій Коровій. - По суті, ми відкриваємо нову сторінку, робимо перші кроки у цьому напрямку, тому дуже важливо,щоб вони були успішні. Нам потрібно у досить стислі терміни побудувати цілу систему, яка забезпечить сортування і первинну переробку твердих побутових відходів у кожному районі. В процесі проектування ми переглянули різноманітні технології. Тож це є типовий проект, який може бути використаний у інших районах Вінницької області».
Звертаючись до присутніх, Валерій Коровій наголосив,що на сьогоднішній день закумульований ресурс на рівні обласного бюджету, який дає можливість у пропорції 75% - обласні кошти, 25 % - кошти місцевого бюджету, реалізувати у Вінницькій області десятки подібних проектів.
Введення в експлуатацію сортувальної лінії у Мурованих Курилівцях забезпечить утилізацію побутових відходів у самому селищі та 59 населених пунктів району з поступовим залученням сусідніх районів області. Побутові відходи будуть сортуватись із виділенням 5 фракцій (поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки). Це дозволить щоденно збирати, сортувати і переробляти 15-20 тонн побутових відходів та продовжити функціонування полігону твердих побутових відходів з 16 до 30 років експлуатації. Буде створено 12 робочих місць.
Роботи по будівництву та оснащенню сортувальної станції виконувались у співфінансуванні обласною державною адміністрацією ( 4 млн. 270 тис. грн.) та Мурованокуриловецькою селищною радою (12,5 тис. грн).