Основне питання, яке розглядалось на засіданні це процедура відшкодування населенню постраждалих територій витрат на проведені ремонтно-будівельні роботи.
В ході наради голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій в черговий раз наголосив, що громадяни, які виконували відновлювальні роботи у своїх домоволодіннях, що зазнали руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації, за власний рахунок, мають право на відшкодування їх вартості лише у випадку пред’явлення підтверджуючої документації (чеки, накладні, квитанції).
Окрім того, визначено механізм та процедуру проведення матеріального відшкодування, та визначено головних розпорядників використання бюджетних коштів для проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
«Зараз налагоджено та ведеться робота з відновлення пошкоджених помешкань. Наразі необхідно відпрацювати механізм відшкодування населенню завданих збитків. Тому необхідно фахово підійти до питання оформлення документів належним чином, аби в майбутньому не виникало проблем з виплатою компенсацій громадянам. Окрім того, всі державні організації та служби мають згуртуватись та спільно працювати над вирішенням всіх питань, що пов’язані з проведенням ремонтно-відновлювальних робіт», - наголосив Валерій Коровій.
Також, за інформацією ДСНС України у Вінницькій області, яку озвучено в ході засідання, роботи з перевірки та очищення території від вибухонебезпечних предметів тривають. В межах зони забруднення в радіусі 5-10 км цілком завершено розчищення і особовий склад приступив до роботи в межах зони забруднення в радіусі 2-5 км. Станом на 8:30 сьогоднішнього дня, до проведення робіт з очищення та розмінування залучено 158 чоловік особового складу ДСНС. Протягом минулої доби співробітниками служби з надзвичайних ситуацій обстежено 221 га лісових масивів та вилучено і передано на утилізацію 998 вибухонебезпечних предметів. Загальна кількість обстеженої території лісів становить 18 тис. 876 га. Роботи в даному напрямку продовжуються.