«Головне питання, яке постає на сьогоднішній ден, це повне проведення всіх необхідних відновлювальних робіт у постраждалих населених пунктах. Тому, слід фахово і швидко підготувати необхідні документи для отримання фінансування, яке буде спрямоване на виконання будівельних робіт, або відшкодування їх вартості населенню. На сьогодні заплановано проведення нарад з виробниками вікон та представниками будівельних організацій, що дасть змогу вирішити всі організаційні питання та запустити в дію механізм будівельно-відновлювальних робіт», - зазначив Василь Броварник.
Окрім того, за інформацією ДСНС у Вінницькій області станом на 19 жовтня здійснено обстеження 8068 об’єктів. Загальна кількість пошкоджених будівель становить 1455, серед яких будинки, квартири та інші капітальні споруди. З числа пошкоджених будівель відновлено 1227. Також, пошкоджено 1431 покрівлі з яких відновлено 1408. Пошкоджено 8978 віконних блоків з яких 2693 встановлено, пошкоджено 508 дверних блоків з яких встановлено 289.
До місця відновлювальних робіт завезено 20442 листи шиферу, 1498 м2 скла, 393,5 м3 лісоматеріалів, 40 дверей. Відновлено об’єкти Калинівської центральної районної лікарні, а саме корпус №1 (хірургічний), корпус №2 (гінекологічний), корпус терапевтичного відділення та поліклініку.
Окрім того, піротехніками ДСНС продовжується виконання заявок від населення щодо виявлення підозрілих предметів. Усього з початку виконання робіт отримано та виконано - 462 заявки. На наявність вибухонебезпечних предметів обстежено 27,351 тис. га території із загальної площі 30,4 тис. га. Основні зусилля щодо проведення робіт з гуманітарного розмінування зосереджені в 2-х кілометровій зоні. У ході проведення робіт з гуманітарного розмінування виявлено, вилучено та передано представникам 48 арсеналу ЗСУ – 2808 вибухонебезпечних предметів.
Наприкінці засідання Василь Броварник закликав всі державні організації та служби спільно працювати над вирішенням питань, що пов’язані з проведенням ремонтно-відновлювальних робіт, а також поставив завдання чітко дотримуватись розробленого механізму відшкодування населенню завданих збитків, відповідально підійти до оформлення документів, аби в майбутньому не виникало проблем з виплатою компенсацій громадянам.