Нарада розпочалася з урочистої частини - вручення педагогічним працівникам Грамот Вінницької районної державної адміністрації, Вінницької районної ради та відділу освіти з нагоди Дня працівника освіти.
Звертаючись до педагогів у своєму вітальному слові голова райдержадміністрації зазначив: «Дорогі вчителі, користуючись нагодою, хочу в першу чергу вибачитись перед Вами, що не провели на належному рівні Ваше свято День працівників освіти. Свято до Дня працівника освіти було відмінено у зв’язку з надзвичайною ситуацією, яка сталася в ніч з 26 на 27 вересня на території військового складу Міноборони поблизу м.Калинівка, в зону ураження потрапили наші населені пункти – це Лаврівка, Медвідка, Дорожне і Стрижавка. Ці дні були напруженими та потребували швидкого реагування в наданні допомоги постраждалому населенню. Тому, користуючись сьогодні такою нагодою, вітаю Вас з Днем працівників освіти. Ви є найкращим цвітом району, саме ви надихаєте і розвиваєте наше підростаюче покоління. Саме ви вкладаєте душу і серце в наше майбутнє, в наших дітей. Тож, нехай ваша нелегка, але така важлива справа цінується, шанується і щедро винагороджується. Бажаю Вам і Вашим колективам добра, здоров’я, процвітання і здійснення всього задуманого. Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і саме головне подяка від ваших вихованців».
«Вітаю з професійним святом. Приєднуюсь до всіх привітань і зичу всім здоров’я, щастя, успіхів, розумних учнів та батьків, які б Вас завжди розуміли і підтримували. І найголовніше, щоб Ваша робота приносила тільки задоволення. Бажаю здійснення всіх задумів та достатку, щоб змогли повністю себе реалізувати, не задумуючись про недостатню кількість ресурсів. Успіхів Вам та ще раз зі святом», - сказав у вітальному слові голова районної ради Сергій Сітарський.
Після урочистої частини була проведена планова нарада керівників загальноосвітніх навчальних закладів району, на яку був запрошений начальник Вінницького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Володимир Кубик, який детально розповів про Пенсійну реформу.
Начальник відділу освіти Світлана Томусяк зосередила увагу на основних аспектах Закону України «Про освіту », зокрема зазначила , що нові державні стандарти освіти та 12-річний термін навчання впроваджуватимуть відповідно до нового Закону України «Про освіту», який набрав чинності 28 вересня 2017 року.
Міністерство освіти і науки та Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації надали роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого закону – зокрема, про атестацію шкіл, призначених на конкурсній основі про фінансову звітність керівників.
У цілому документ передбачає повну та системну реформу загальної середньої освіти.
Нові державні стандарти впроваджуватимуться поступово. Зокрема, у сфері початкової освіти, зміни запровадять з 1 вересня 2018 року. Базова загальна середня освіта зазнає змін з 1 вересня 2022 року, у сфері загальної середньої освіти зміни розпочнуться з 1 вересня 2027 року. Окрім закону, Світлана Томусяк зазначила, будуть і перехідні положення, оскільки виникає багато питань щодо організації освітнього процесу по-новому.
Окрім того, запроваджуватиметься автономія навчальних закладів, яка передбачає собою академічну, організаційну, кадрову та фінансову автономію.
З прийняттям нового закону відміняється й державна атестація навчальних закладів. Задля підвищення рівня якості освіти, відповідно до нового закону, планується створити Державну службу якості освіти, серед функцій якої буде ліцензування й акредитація, моніторинг якості освіти, громадський нагляд та атестація й сертифікація педагогічних працівників.
Світлана Михайлівна, звернула увагу присутніх на те, що в новий закон закладена нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів.
Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів.
Загальна кількість годин для підвищення кваліфікації вчителя впродовж 5 років не може бути меншою 150 годин. Вчитель має сам визначити коли та де проходити підвищення кваліфікації.
Головний бухгалтер відділу освіти Лілія Бабіч наголосила присутнім про проведення інвентаризації матеріальних цінностей, що значаться на балансі відділу освіти.
Завідувач ЦНІЗЗОВР Антоніна Табанюк детально розповіла керівникам закладів про алгоритм проведення атестації педагогічних працівників у 2017-2018 навчальному році. Зосередила увагу на змінах в новому «Законі про освіту» щодо атестації та сертифікації педагогічних працівників (ст. 50 і ст. 51 Закону), курсів підвищення кваліфікації(ст. 59 Закону).
Головний спеціаліст відділу освіти Інна Медяна поінформувала керівників закладів про подальше навчання та працевлаштування випускників навчальних закладів району у 2017 році.