Учасники АТО одночасно матимуть право на соціальну та професійну адаптацію. Професійну адаптацію учасників АТО за робітничими професіями здійснюватимуть шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань та організовуватимуть за рахунок коштів держбюджету.
Для отримання послуг з професійної адаптації учасник АТО має письмово звернутись до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою та документами:
- копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчена підписом учасника АТО;
- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в АТО або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення АТО у період її проведення, що засвідчена підписом учасника АТО.
Професійне навчання учасників АТО здійснюватимуть за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Звертатися в управління праці та соціального захисту населення Вінницького району за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська, 7 «Прозорий офіс», робоче місце № 23 або 24.