Що стосується використання бенгальських вогників, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, застерігаємо, що користуватися ними в приміщенні категорично забороняється. Не можна влаштовувати всередині й різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Окрім того, що ці засоби яскраві й ефектні, їх іскри, які розлітаються в різні боки, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а також одяг людей.
При перших ознаках пожежі – не панікуйте. Спочатку треба визначити, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при перших ознаках пожежі необхідно зателефонувати до Служби порятунку «101». Рятувальники готові прийти вам на допомогу і у будні, і у свята.
Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. В останні роки святковий арсенал суттєво поповнився і зимові свята важко уявити без всіляких петард, ракет і різноманітних салютів. Головними споживачами «запальної» продукції є діти. Бо саме вони найбільше чекають від Нового року не тільки подарунків, але й яскравого, феєричного свята. А феєрії святкуванню, за дитячім сценарієм, повинні додати саме хлопавки, бенгальські вогні, салюти, ракети, римські свічки, великі та малі петарди.
Використання піротехнічних виробів, в тому числі неповнолітніми, може створювати пожежонебезпечну ситуацію, тому новорічна ніч вважається найбільш напруженим періодом для рятувальників.
Тож, якщо ви все ж таки не можете відмовитись від небезпечних забавок, купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби. Використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі або на його споживчому пакеті. Не забувайте, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється!
Особливу увагу під час святкування Нового року потрібно приділити дітям. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!
Шановні громадяни! Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все можливе, щоб зберегти його.
СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ «101»