Сьогодні, 30 листопада, за дорученням Голови ОДА Сергія Борзова, його Перший заступник Наталя Заболотна в режимі онлайн провела оперативну нараду з сільськими, селищними, міськими головами та головами районних держадміністрацій області.
На засіданні розглянуто ряд важливих питань, зокрема: про динаміку вакцинальної кампанії в області; доплату лікарям та іншим медичним працівникам, які надають допомогу хворим на COVID-19; використання державних субсидій в соціальній та освітній галузях; реалізацію Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на територіях громад тощо.
Чи не найважливішим питанням порядку денного стало забезпечення масової ефективної вакцинальної кампанії в області.
«Хочу подякувати керівникам громад та керівникам закладів, які активно долучилися до вакцинальної кампанії,- зауважила Наталя Заболотна.- Дякую тим громадам, які змінили підхід до вакцинації - ми бачимо сьогодні результат. Громадам ,де не виконуються плани щеплень, вкотре наголошуємо: ви маєте посилити роботу у цьому напрямку. Більше вакцинованого населення – більше врятованих життів мешканців Вінницької області».
Про кампанію із вакцинації проти COVID-19 на Вінниччині доповіла директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна. Посадовиця зауважила, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в регіоні наближається до стабілізації. Однак, не потрібно зменшувати темпи вакцинації:
«Ми активно моніторимо кількість вакцинованого населення у нашій області. У нас є лідери. Вони виконали план вакцинації за тиждень. Я вдячна головам тих територіальних громад, які активно підключилися до цього процесу. Тож про лідерів: Вороновицький ЦПМСД за минулий тиждень виконав план на 302,2%; Дашівська амбулаторія ЗПСМ – 153,2%; Махнівецький ЦПМСД – 114,1%; Центр Глуховецької селищної ради – 104,3%; Ладижинський ЦПМСД – 103,3%; Чернівецький ПМСД – 101,5%», - зауважила Ольга Задорожна.
Також посадовиця назвала аутсайдерів, що не виконують показники вакцинації та мають активізувати роботу у найкоротші терміни.
Ольга Задорожна також надала інформацію про стан виплати доплат у розмірі 300 % від заробітної плати лікарям та іншим медичним працівникам, які надають допомогу хворим на COVID-19 та розповіла про стан проведення розслідувань професійних захворювань медичного персоналу, який працює з хворими на COVID-19.
Своєю чергою, директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Світлана Ярмоленко інформувала у розрізі громад про використання коштів субвенції у 2021 році з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.
Також мова йшла про використання коштів субвенції у 2021 році з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Стан використання державних субвенцій у галузі освіти, зокрема, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» охарактеризувала заступник директора Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Тетяна Захарченко. Посадовиця зазначила, що на даний час використано 67% державних коштів – це 40,6 млн грн. Серед громад, які найкраще забезпечили використання субвенції (більше 95%) : Ободівська, Глуховецька, Турбівська, Махнівська, Гніванська, Самгородоцька, Сутисківська. Абсолютні лідери - Шаргородська та Іллінецька територіальні громади, які використали субсидію на 99%.
Про необхідність розробки комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад та передбачення коштів на розробку комплексних планів у місцевих бюджетах наголосив під час наради начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Рекута.
У підсумку засідання Наталя Заболотна зазначила, що всі питання, розглянуті учасниками наради є дуже важливими, й акцентувала особливу увагу на тому, що кошти, які виділяє держава, мають бути використані у повному обсязі.
«Нагадую: 21 грудня – кінцевий термін завершення робіт з використання субсидій», - наголосила посадовиця.
За підсумками наради буде підготовлено протокольне доручення.