Як повідомив Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов, цього року для Вінниччини передбачено надання освітньої субвенції, яка спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам для забезпечення надання загальної середньої освіти - 4,66 млрд грн (на 338 млн грн більше, ніж у 2021 році).
«Цього року області буде надано субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами - 17,9 млн грн», - зауважив Голова ОДА.
Бюджетом України передбачено низку субвенцій місцевим бюджетам, які ще не розподілені по областям:
• на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти – 250 млн грн на рівні держави;
• на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – 1, 57 млрд грн, що на 150 млн грн більше ніж у 2021 році;
• на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» – 1,4 млрд грн, на 412 млн грн. більше 2021 року;
• вперше на забезпечення пожежної безпеки в закладах загальної середньої освіти – 1,5 млрд грн;
• вперше передбачено в бюджеті прямі видатки на субвенцію на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти – 1,5 млрд грн.
Крім того, наприкінці 2021 року Кабінет Міністрів України здійснив перерозподіл резервів коштів освітньої субвенції.
Для Вінницької області передбачено кошти:
• на забезпечення створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти – майже 1 млн грн;
• на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами – 32,2 млн грн на 11 млн грн більше ніж торік.
«Маємо забезпечити ефективне використання державних коштів, аби наші діти та молодь отримували якісну освіту у комфортних та сучасних умовах», - підкреслив Сергій Борзов.