За дорученням Голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова його перший заступник Наталя Заболотна сьогодні, 8 лютого, провела онлайн нараду з головами районних державних адміністрацій та сільськими, селищними, міськими головами. Нарада ініційована очільником області за підсумками його зустрічі з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерієм Ольховим, яка відбулась минулого тижня.
«Розпочався другий місяць оперативної роботи в поточному році, тож є багато питань, які вимагають від нас чітких і скоординованих дій. На часі – надважливе питання: організація медичної допомоги в закладах освіти області, дотримання санітарно – протиепідемічного режиму та організація роботи медичних пунктів в освітніх закладах»,- зазначила Наталя Заболотна, відкриваючи засідання.
Посадовиця нагадала, що впродовж останніх двох тижнів Вінницька область знаходиться на межі червоної зони, проте медична система справляється із навантаженням.
«Завдяки тому, що на сьогодні в регіоні розгорнули значну кількість ліжкомісць, то показник зайнятих «ковідних» не перевищує 50%. Лише останнім часом в області додатково введено більш як 150 ліжок, що дозволяє Вінниччині залишатися в «помаранчевій» зоні. Однак, за двома показниками область може потрапити в червону зону. Це вирішуватиме державна комісія ТЕБ і НС. Але і в «червоній» зоні ми зберігаємо очне навчання початкових 1-4 класів і роботу дошкілля. Тому питання дотримання санітарно епідемічного режиму в закладах освіти є дуже важливим. Також необхідно забезпечити наявність дитячих ліжкомісць у медзакладах області, оскільки захворюваність дитячого населення досить висока»,- зазначила Наталя Заболотна.
Перший заступник Голови ОДА акцентувала, що дитячі «ковідні» ліжкомісця розгорнуто лише в обласній дитячі клінічній лікарні та 70 ліжкомісць є в дитячій обласній інфекційній лікарні. Тому основним завданням є недопущення захворюваності серед дитячого населення. Наталя Заболотна наголосила, що дотримання карантинних правил у переважній більшості навчальних закладів області є вкрай незадовільним.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий розповів про результати моніторингових візитів до закладів освіти для перевірки дотримання карантинних вимог. За його словами, у більшості випадків в навчально-освітніх закладах не дотримуються елементарних гігієнічних вимог, зокрема, відсутнє мило, дизінфекуючі засоби.
Своєю чергою, щодо організації роботи шкільних медсестер та лікарів і порядку ліцензування медичних кабінетів у навчальних закладах додала заступник директора Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації Тетяна Захарченко.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко ознайомила учасників наради з останніми нормативними документами щодо медобслуговування у закладах освіти.
«У кожному закладі освіти має бути медпрацівник! Якщо ж такого медпрацівника немає, тоді необхідно заключити угоди із відповідними закладами, які мають ліцензію на медичну практику. Закон України про епідблагополуччя чітко прописує те, що за епідблагополуччя у закладі відповідає його керівник», - підкреслила Тетяна Бондаренко.
Крім цього, Тетяна Бондаренко акцентувала увагу на тому, що кожні 2-3 роки медсестри закладів освіти повинні проходити відповідні курси підвищення кваліфікації задля належного медичного обслуговування учнів та студентів.
Після обговорення даного питання Перший заступник Голови ОДА дала доручення керівникам відділів освіти на місцях здійснити перевірки навчальних закладів, які працюють офлайн, на предмет дотримання протиепідемічних заходів та посилити мотивацію керівників закладів освіти до покращення дотримання санітарних норм у ввірених закладах. Також посадовиця зазначила, що при необхідності очільники закладів освіти громад можуть отримати фахову допомогу та консультацію у профільних структурних підрозділах ОДА.
Заступник Голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Кавунець звернув увагу присутніх на те, що з ІІІ кварталу поточного року на державному рівні заплановано запуск інформаційно-аналітичної системи управління освітою, яка буде відслідковувати дотримання усіх вимог в закладах дошкільної і шкільної освіти, тож до її впровадження необхідно підготуватися заздалегідь.
В ході обговорення освітніх питань Тетяна Захарченко проінформувала про зміни до умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа».
У аспектах, пов’язаних з позашкільною освітою, Тетяна Захарченко звернула увагу очільників громад на те, що відповідно до чинного законодавства, саме органи місцевого самоврядування мають створити належні умови позашкільної освіти для усіх учнів.
«Те, ким стануть школярі у майбутньому, у більшості випадків залежить від того, який гурток або секцію дитина відвідує у вільний від навчання час,- підкреслила Наталя Заболотна.- Тому, будь ласка, зверніть увагу на позашкілля, особливо щодо сучасних гуртків за такими напрямками як: ІТ-технології, робототехніка, комп’ютерна техніка. Важливо, щоб все це було у ваших громадах та працювало на перспективи майбутнього дітей».
Учасники наради також заслухали інформацію директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадія Кузьменка, який наголосив на необхідності активізувати роботу щодо проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання. Він також звернув увагу на проведення пробного ЗНО: «З метою недопущення великого скупчення осіб у пунктах тестування та створення можливості доїзду учасників до місця проведення пробного ЗНО, Вінницький РЦОЯО створює пункти пробного ЗНО в окремих центрах територіальних громад (колишніх районних центрах та містах обласного підпорядкування), це - 34 пункти проведення пробного ЗНО у 27 населених пунктах Вінницької області».
Обговорюючи питання щодо безпечного середовища у закладах освіти, в. о директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Сергій Дев’ятий поінформував про проведення технічної інвентаризації захисних споруд та акцентував увагу керівників громад на необхідності забезпечення належного стану об’єктів укриття. «Питання збереження життя людей, а особливо дітей, на сьогодні залишається надважливим пріоритетом», - зауважив Сергій Дев’ятий.
Підбиваючи підсумки засідання, Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна дала низку доручень за напрямками роботи.