16 жовтня у Вороновицькому музеї історії авіації та космонавтики відкрити фотовиставку «Вони назавжди пішли у небо», присвячену учасникам АТО , які не повернулися живими у рідні домівки - пілотам Дмитру Майбороді (начальник служби безпеки польотів 456-ї гвардійської Волгоградської ордена Червоного Прапора бригади транспортної авіації ПС ЗСУ), Дмитру Шкарбуну (підполковник, заступник командира авіаційної ескадрильї з виховної роботи 456 – ї бригади транспортної авіації ПС ЗСУ) та Богдану Пилявцю (командир роти, 230 – та окрема база забезпечення командування ПС ЗСУ). Вони віддали своє життя за незалежність України у боротьбі з російсько – сепаратистськими угрупуваннями на сході України в 2014 – 2016 рр.
На заході були присутні голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько, голова ради ветеранів Вороновиці Валентина Квятковська, учасник АТО Василь Яременко, родини Героїв, військовослужбовці військової частини А 1231 на чолі з командиром частини полковником Андрієм Сідашем, начальник зв’язку авіаційної ескадрилії майор Сергій Олексюк.
Пам’ять за загиблими присутні вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів до портретів.
Захід розпочався виступом директора Вороновицького музею історії авіації та космонавтики Віктора Дем’яненка, який відзначив важливість збереження пам’яті про загиблих героїв і тих воїнів, які сьогодні стоять на рубежах захисту України.
Виступили і однополчани : командир частини, полковник Андрій Сідаш , начальник зв’язку авіаційної ескадрильї майор Сергій Олексик. З сумом розповіли про Дмитра Шкарбуна , пілота збитого ворожою ракетою Ан – 26, який ціною життя врятував свій екіпаж від смерті. Згадували польоти, службу та той, останній, виліт ...
По закінченні заходу присутні оглянули виставку «Вони назавжди пішли у небо», на якій представлені фото, особисті речі (сімейний альбом, військова форма, ларингофон, навігаційна лінійка), копії документів.
Для військовослужбовців та ветеранів АТО проведено тематичну екскурсію «Історія авіації в Україні», також присутні оглянули виставку «Буремні події української революції 1917 – 1921 рр. На теренах Поділля», яку представлено в музеї Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.
Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про цих героїв писатимуть книги, зніматимуть кінофільми. Бо вони – справжні герої, які у нерівному бою показали свій патріотизм, безмежну любов до України та її людей. І саме за це їм наша безмежна вдячність і низький уклін!