Під час пляжного сезону перед рятувальниками виникає важливе завдання — забезпечити максимально безпечні умови для перебування людей поблизу води. Саме тому фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та слідкують за тим, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.
За оперативними даними, станом на 2 серпня на водних об’єктах України від початку року загинуло близько 800 осіб, з них майже 80 — діти. Врятовано близько 250 людей, у тому числі понад 30 дітей.
На жаль, статистика свідчить про те, що громадяни нехтуючи правилами безпеки, ставлять під загрозу не лише своє життя, а й життя своїх дітей. Адже дорослі, у першу чергу, відповідальні за те, аби малеча була поінформована та навчена правилам безпеки, зокрема, біля водойм.
Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає дотримуватися правил безпечного дозвілля поблизу водойм та нагадує, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купання дітей без супроводу дорослих.
Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!