13 жовтня з нагоди Дня захисників і захисниць України, боронителів нашої суверенності і територіальної цілісності, на вшанування військових формувань і підрозділів, які служать на Вінниччині, в гарнізонному Будинку офіцерів відбулись урочистості, що розпочались демонстрацією творчих доробків військових музичних колективів. На авансцені – площі перед Будинком офіцерів - усі бажаючі мали змогу спостерігати «музичні дефіле» різних оркестрів та духових ансамблів: цікаво, нетрадиційно, оригінально!
В актовій залі урочистості розпочались із виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання у пам`ять про загиблих українських воїнів.
На сцені - голова облдержадміністрації Сергій Борзов, голова обласної Ради В`ячеслав Соколовий, секретар Вінницької міської ради голова Павло Яблонський, які теплими й щирими словами подяки і шани привітали військових Вінниччини із Днем захисників і захисниць України, а також представників козацтва, оскільки також у ці дні в країні святкують День українського козацтва та річницю створення Української Повстанської армії.
«Звитяга, відданість та любов до України – на цих трьох «китах» мужності наших військових утримується сьогодні спокійне життя кожного громадянина тут, «в тилу», коли наші воїни щодня відбивають атаки бойовиків на сході країни, а небайдужі українські волонтери продовжують, ризикуючи життям, відвідувати наших бійців на фронті, забезпечуючи їх гуманітарними вантажами. Низький уклін вам, українські бійці, захисники й захисниці, волонтери!» - сказав Сергій Борзов.
Грамотами, подяками й грошовими нагородами вітали керівники міста й області наших військових, правоохоронців, службовців, які чесно, професійно і віддано несуть свою військову службу в ім`я незалежності й територіальної цілісності України. Також привітали цінними подарунками і військових спортсменів Вінниччини, які прославляють спортивну честь області на різних всеукраїнських змаганнях.
Історія цього свята має давню традицію, адже вшанування Покрови як покровительки війська збереглося ще з часів українського козацтва. Це свято було одним з найголовніших для козаків. Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”. Також саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких обирали нового гетьмана або старшин. За козацької доби військо було не лише армією, але й стало основою української держави, а день Покрови Пресвятої Богородиці відзначали козаки на найвищому рівні, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. У добу Української революції 1917–1921 років українське військо зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. В той період відроджувалися традиції військово-козацької спільноти. Вони стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. Тодішнє політично-військове керівництво спиралося на військово-козацькі звичаї попередніх часів. Цей день вважається і днем утворення Української Повстанської Армії (УПА).
Завершились урочистості святковим концертом творчих колективів Вінниччини.