Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
«Українці, які пережили вбивство голодом у 1932-1933, стали свідками Голокосту. Менше десяти років розділяють ці злочини. Тоді про це було небезпечно навіть пам’ятати… Одні – вбивали людей, інші – рятували»,- зазначає Голова ОДА Сергій Борзов.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення». Це систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
«Сьогодні згадуємо жертв людиноненависницької політики. Цей день засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості. Голокост – це страшні сторінки історії. Але про них не можна забувати,- акцентує очільник області.- Про це треба знати і нашим дітям, і онукам…Заради пам'яті про невинних…».