Сьогодні, 4 березня, Вінницьку область з робочим візитом відвідав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Високопосадовець ознайомився з роботою КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1», де оглянув пункт щеплення, оцінив потужності новоутвореного обласного клінічного «Центру інфекційних хвороб» та інших лікувальних закладів обласного центру.
Як повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук» голова ОДА Сергій Борзов, на жаль, сьогодні в області зафіксовано новий антирекорд – 827 інфікованих COVID-19.
Перебуваючи у м. Вінниця, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов поспілкувався із медичною сестрою обласного «Клінічного Центру інфекційних хвороб» Оленою Бондар, яка зізналася, що має сумніви в ефективності та безпечності вакцин проти коронавірусу на даному етапі, і робитиме щеплення приблизно через рік, адже не довіряє нинішнім препаратам.
Очільник відомства вислухав побоювання колеги, а потім розповів про загальноприйняті етапи випробування вакцин. Так, Максим Степанов зазначив, що всі вакцини, які зареєстровані в Україні, є безпечними й ефективними.
«Безпечність вакцин перевіряється на першій-другій стадії клінічних випробувань. На третій стадії – вивчаються питання, пов’язані з ефективністю вакцини. Тому тут не може бути навіть мови про небезпечність вакцини. Та вакцина, яка зараз використовується в Україні, а саме Covishield, це та ж вакцина AstraZeneca. Вона така ж сама, як всі решта вакцин AstraZeneca. Вона виготовляється на семи виробничих майданчиках в світі, рекомендована до використання ВООЗ, зареєстрована в Канаді, зареєстрована і закуповується Великобританією», – зазначив Максим Степанов.
Керівник МОЗ України наголосив, що алгоритм виробництва різних вакцин відрізняється, а механізм кінцевої дії у всіх вакцин однаковий – зробити так, аби організм сформував імунну відповідь і забезпечив захист від хвороб. Тому, за його словами, вакцинація – це беззаперечна необхідність.
«Дуже необхідно розвіювати існуючі міфи та плітки довкола вакцинації. На превеликий жаль, ми зараз знаходимося в умовах справжньої «анти вакцинної вакханалії», – зазначив Максим Степанов.
Міністр записав номер телефону медсестри і залишив їй свій. Завтра пообіцяв набрати вінничанку. Високопосадовець сподівається почути іншу думку, адже хоче, аби вона, як і тисячі інших медиків, були захищеними: «Сподіваюся, що ви також приєднаєтеся до тих людей, які стоять на самому початку формування колективного імунітету всієї держави», – резюмував керівник МОЗ України.