12 лютого на базі Якушинецької громади проведено практичний семінар-тренінг на тему: «Секторальна децентралізація. Моделювання спроможної шкільної мережі у громаді» у форматі Гри для громад Вінницького району за підтримки комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Захід покликаний сприяти поглибленню професійних знань і вмінь представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад у сфері управління освітою.
В семінарі взяли участь Народний депутат України Сергій Кудлаєнко, голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, сільські, селищні голови та голови ОТГ, начальники відділів освіти ОТГ та директори шкіл.
Голова районної державної адміністрації Михайло Демченко у своєму виступі зазначив: «Надзвичайно приємно бачити як змінюються територіальні громади після об’єднання. Якушинецька ОТГ є прикладом успішного впровадження реформи децентралізації. На території Вінницького району вже об’єдналося чотири ОТГ, а по Перспективному плану має бути 6. Завдячуючи Уряду Володимира Гройсмана в нашій країні впроваджується багато реформ, і одна із них це освітянська. Нова українська школа, яка стартувала минулого року показує результат якісної освіти. І саме під час таких тренінгів можна побачити проблематику з середини школи і в подальшому її вирішувати».
Відкриваючи семінар-тренінг, народний депутат України, заступник голови Комітету Сергій Кудлаєнко зазначив, що освіта є однією з ключових сфер, якої активно торкнулася реформа децентралізації. Однак, ще не всі об’єднані територіальні громади розуміють шляхи та застосовують правильні інструменти оптимізації освітньої мережі. Завдяки таким тренінгам Комітет сприяє широкому обміну теоретичним та практичним досвідом, що дасть змогу не лише акцентувати увагу на проблемах розвитку об’єднаних територіальних громад, а й окреслити можливі шляхи їх вирішення.
Учасники семінару-тренінгу виконали завдання, пов’язані з алгоритмом оптимізації та моделювання спроможної шкільної мережі громади, що повністю відображає послідовність кроків у процесі її створення. Семінар проводили експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов та Інна Білик, які впродовж 2015-2018 років надають експертну допомогу громадам різних областей України саме з питань проведення оптимізації шкільних мереж, як основи забезпечення якісних освітніх послуг і ефективного використання бюджетних ресурсів.