В області продовжується активна реалізація ініціатив Президента України щодо системних реформ та кардинальних змін, спрямованих на покращення життя нашого суспільства.
Одним з таких заходів у напрямку цифровізації стало опрацювання нової Регіональної програми інформатизації Вінницької області на 2022 – 2024 роки, яка визначатиме основні засади реалізації регіональної політики у сфері інформатизації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Програма розробляється, як складова Національної програми інформатизації України та визначає комплекс пріоритетних завдань щодо інформаційного, організаційно-технічного, нормативно-правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування регіону та щодо соціально-економічного розвитку шляхом впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери життєдіяльності регіону.
Одним з етапів опрацювання програми є створення науково-технічної ради з питань формування та виконання програми інформатизації Вінницької області.
Перше її засідання, що відбулось 6 грудня 2021 року у форматі он-лайн за участю представників профільних структурних підрозділів обласної держаної адміністрації, обласної Ради, територіальних громад, експертів, науковців, показало неабиякий інтерес до змін у сфері цифрових послуг.
Основною темою зустрічі стала оцінка стану інформатизації області та визначення пріоритетних напрямків її подальшого розвитку. Учасники наради, мали можливість оцінити стан комп’ютеризації і наявності сучасних цифрових інструментів надання послуг і комунікації з громадськістю усіх 63 громад регіону, 6 райрад і районних держадміністрацій, 16 структурних підрозділів ОДА і Обласної Ради. Після презентації підсумків опитувань учасники наради долучились до визначення ключових проблем регіону у сфері інформатизації. А також конкретних ідей проєктів і заходів, які могли б посприяти у їх вирішенні. Для цього було використано електронний фліпчарт Mural.
Слід зазначити, що активна підтримка реалізації запланованих ініціатив надається Програмою EGAP.
За підсумком обговорень питань порядку денного, учасниками було запропоновано закласти механізми вирішення нагальних питань цифрової трансформації області у проєкт регіональної програми інформатизації Вінницької області на 2022-2024 роки.
Саме питання формування чітких завдань та відображення конкретних показників у відповідній програмі стане предметом обговорення наступних засідань науково-технічної ради.
Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) реалізується протягом 2015–2023 років Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.
Програма впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Цільовими регіонами є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська область.