Сьогодні, 13 грудня, в приміщенні облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва області з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні, Послом Матті Маасікасом.
У зустрічі взяли участь: Перший заступник Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна,заступник Голови обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Володимир Мережко.
Вітаючи високоповажного гостя, Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна висловила сподівання, що даний візит сприятиме поглибленню співробітництва між Вінницькою областю та Представництвом ЄС в Україні. Також вона подякувала за незмінну позицію Європейського Союзу щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України в її міжнародно-визнаних кордонах, запровадження відповідних санкцій країні агресору, а також налаштованість і надалі поглиблювати партнерство з Україною.
В свою чергу, Посол Матті Маасікас відзначив, що це його перший візит на Вінниччину і висловив переконання, що він точно не буде останнім.
Щодо економічного та інвестиційного потенціалу, а також пріоритетних напрямків розвитку Вінницької області розповіла Наталя Заболотна: «Вінниччина є стабільною у своєму розвитку, але є ще багато планів та ідей, які треба реалізувати. Область перетворилась на великий будівельний майданчик. У рамках програми Президента України «Велике будівництво» будуються дороги, школи, дитячі садочки, центри екстреної медичної допомоги, медичні амбулаторії в сільській місцевості та спортивні об’єкти. У 2020 році Вінницька область увійшла до ТОП-5 по легкості ведення бізнесу за рейтингом Світового банку. Вінниччина має великий науковий потенціал. Ми займаємо 6-е місце в Україні за кількістю ІТ-компаній. Вінницька область-потужний аграрно-промисловий регіон, де створюються нові підприємства і поліпшується інфраструктура. Майже 10% загальнодержавного виробництва сільськогосподарської продукції вироблено у Вінницькій області. Ми є лідерами за обсягом виробництва ряду продуктів харчування».
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас поцікавився результатами децентралізації в області та планами подальшого її втілення. На що Наталя Заболотна відмітила, що головною метою реформи децентралізації є наближення якісних соціальних послуг до громад з відповідним ресурсом: «Наразі у бюджеті на 2022 рік додатково передбачено 4% від податку фізичних осіб, який надходитиме громадам. Це дозволить їм займатися комплексно низкою питань, які роками накопичувалися: насамперед це удосконалення і покращення інфраструктури – будівництво доріг, шкіл, садочків, медичних амбулаторій тощо».
Наталя Заболотна також підкреслила - на даному етапі є чітке розуміння того, що дуже багато ще потрібно зробити, зокрема, підвищити кваліфікацію працівників на базовому рівні громад, адже є для цього і можливості і ресурси. «Створення ЦНАПів, запровадження надання в громадах низки соціальних послуг – це те що зараз є найважливішим. Перший, важливий крок зроблено, тож наразі триває процес налагодження співпраці влади і громади: чітке розмежування сфер відповідальності та спільне бажання покращити розвиток як окремих громад, так і регіону загалом».
У діалозі з паном Матті Маасікасом Перша заступниця Голови ОДА зауважила, що на Вінниччині функціонують 44 стаціонарні ЦНАПи і 2 мобільних. «Мобільні ЦНАПи можуть доїхати у віддалені села нашого аграрного регіону і це має значний попит, адже дозволяє надавати соціальні послуги адміністративного характеру людям похилого віку та маломобільним групам громадян»,- додала посадовиця.
Стосовно інвестиційного клімату в області та роботи в регіоні окремих підприємств переробного напрямку зі спільним капіталом розповів заступник Голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький.
Він, зокрема, зазначив що Вінниччина багата на сировину, яка потребує переробки: кукурудза, яблука, ягоди тощо. Продукція заморожується, переробляється на концентрати та відправляється в країни ЄС. На що Голова Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив: «У Європі існують певні квоти на сільськогосподарську продукцію, яку вона потребує, захищаючи свій ринок. Але сподіваємося, що найближчим часом все зміниться, і експорт української продукції на європейському ринку збільшиться».
На завершення учасники зустрічі обмінялись символічними подарунками та подякували один одному за конструктивну розмову.