Сьогодні, 22 грудня, відбулась онлайн - дискусія на тему «Реалізація принципу скоординованої політики Стамбульської конвенції в Україні: нові виклики в умовах децентралізації, організована урядовою уповноваженою з питань гендерної політики України Катериною Левченко.
Вінниччину представляла Перша заступниця Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна.
На початку зустрічі Катерина Левченко, привітавши усіх присутніх, наголосила на важливості дотримання основоположного принципу Стамбульської конвенції щодо насильства проти жінок та домашнього насильства - координації та взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування.
Під час онлайн-зустрічі були проаналізовані програми запобігання домашньому насильству та підведення підсумків роботи з даного питання у регіонах.
Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна презентувала присутнім досвід Вінниччини у цьому питанні.
Наталя Заболотна зазначила, що в області значна увага приділяється інституційному забезпеченню як на обласному рівні, так і на місцевому.
Так , в області визначено уповноважену особу(координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Зокрема у всіх 63 громадах Вінницької області є такий координатор.
Посадовиця також зауважила, що у рамках виконання програми проведено більше 1500 заходів, якими охоплено понад 76 000 осіб.
«Наразі працюємо над розширенням мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі. Зокрема,18,9 млн грн отримали з державного бюджету місцеві бюджети Вінницької області на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. За ці кошти створено 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, - відмітила Наталя Заболотна.
Також особлива увага приділяється наданню послуг дітям, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення.
Перший заступник Голови ОДА зауважила, що у Вінницькій області вперше в Україні розпочав роботу центр «Барнахус». «Він спрямований на забезпечення фахового супроводу дитини, яка стала потерпілою чи свідком злочину у кримінальному процесі. Центр «Барнахус» оснащений необхідним обладнанням для проведення допиту дитини у режимі відеоконференції. У «Баранахусі» вже надано допомогу у справах щодо насильства та його протидії», - проінформувала Наталя Заболотна.
На завершення свого виступу посадовиця резюмувала: «Ми на цьому не зупиняємося, плануємо надавати вчасно та якісно допомогу особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в тому числі і дітям».
Під час онлайн-зустрічі представники з регіонів мали можливість задати питання щодо реалізації на місцях державної політики у сфері допомоги та підтримки постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та отримати кваліфіковані відповіді.
Наразі спікери заходу закликали сприяти реалізації принципу скоординованої політики Стамбульської конвенції в Україні у регіонах держави, адже кваліфіковане їх вирішення багато в чому залежить саме від розуміння на місцях.