13 червня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала новий заклад дошкільної освіти (ясла-садочок) «Десняночка» та нову школу в с. Сосонка Вінницького району, де в минулому році відбулося відкриття навчальних закладів.
Будівництво школи тривало 12 років, активні роботи розпочались із 2012 року. Завершили довгобуд за два останні роки, завдяки фінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку і частково – з обласного та районного бюджетів. Загалом на школу було направлено близько 52 мільйонів гривень. Варто відзначити, що Сосонка одне із найбільших сіл району де не було дитячого садочка 22 роки.
Разом із Міністром освіти до навчального закладу завітали голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Володимир Буняк, начальник відділу освіти Вінницької райдержадміністрації Світлана Томусяк, вчителі та методисти.
Перш чим відвідати Сосонську школу, Лілія Гриневич завітала в дошкільний навчальний заклад «Десняночка», поспілкувалася із директором закладу та вихователями, оглянула просторі ігрові кімнати, актову залу, харчоблок, спальні кімнати та внутрішні вбиральні. Вона відзначила, важливість перегородок в туалетах, адже кожна дитина повинна мати особистий простір. Також, подивилися на збудований дитячо-спортивний комплекс «Мрія», який був відкритий до Дня захисту дітей.
Міністр освіти поспілкувалась з вчителями, оглянула приміщення новозбудованої школи, сучасні шкільні кабінети, обладнані відповідно до стандартів НУШ і вимог часу, аби процес навчання був цікавим і захоплюючим.
Розповідаючи про впровадження реформи освіти Лілія Гриневич окремо зупинилась на субвенції, яка цьогоріч надійшла до Вінницької області: «43 млн грн. надійшло субвенції на обладнання для шкіл, понад 11 млн грн. на підвищення кваліфікації вчителів, 10 млн грн. на оснащення кабінетів з природничо-математичних дисциплін, 8 млн грн. на інклюзивну освіту, підтримка дітей з особливими потребами у дошкіллі – 28 млн грн. Крім того, виділено кошти на придбання шкільних автобусів – 16,5 млн грн., придбання пристосованих автобусів для перевезення осіб з інвалідністю – 7 млн, інтернет для шкіл – 43 млн грн., комп’ютерне обладнання – 11 млн грн».
З першого погляду видно, що порівнювати таку школу з типовими «радянськими» в принципі немає сенсу. Замість однотипних кабінетів – барвисті, мало не ігрові кімнати. Коридори – з ігровою розміткою та з табличками, на яких написані англійські слова. Поруч зі словами – QR-коди: при наведенні на нього камери смартфону, з’являється підказка з українським перекладом слова. Так, тут нещодавно відзначали День англійської мови.
Але все це – приємні дрібнички, які, звісно, необхідні для легкого, але ефективного навчання дітвори. Справжні «скарби» – далі. Наприклад величезна спортивна зала - 900 кв.м., з роздягальнями та душовими. Тут, крім шкільних змагань, проводяться також районні, обласні, та навіть Всеукраїнські. Керівник району Михайло Демченко зізнався, що це була його давня мрія.
«Це школа мрії в яку закохуєшся кожного разу коли до неї заходиш. Вона захоплює своїм інтер’єром та креативністю. Кожний «квадратний метр» зроблений з любов’ю. Дуже важливо, що нарешті сільські діти мають можливість навчатися в надсучасній школі, яка відповідає усім вимогам та стандартам, - розповідає із захопленням Михайло Демченко. - Сучасний керівник закладу, який крокує в ногу з технологічним процесом намагається впровадити в школі усі методики нового викладання. Діти не просто навчаються, вони спілкуються, граються, займаються повноцінно спортом та відпочивають. Це усе зроблено для дітей, їхнього повноцінного, якісного та комфортного навчання. Ми, як ніколи, повинні дбати про наше сьогодення, наше майбутнє, наших дітей. Радіє душа коли бачиш щасливі очі дітей та батьків. А це найбільша винагорода, яка може бути», - наголосив голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко.
В класах для наймолодших учнів – більш ігрова та дитяча атмосфера. Тут більше немає рядів парт, вони згруповані по чотири, аби діти сиділи обличчями один до одного. Є іграшки, лего, «прапорці настрою», а також багато милих табличок, які закликають школярів бути охайними, ділиться один з одним, поступатися, не нервуватися і побільше посміхатися.
В іншому кінці коридору – невелика, але охайна їдальня. Директор шкли каже, що в день на харчування одного учня виділяється трохи більше 30-ти гривень і цього, з її слів, цілком достатньо, аби діти були задоволені якістю харчування.
Поверхом вище – не набагато менша і «свіженька» актова зала зі сценою та великим екраном. Мультимедійні дошки, до речі, майже в кожному кабінеті. А в деяких – спеціальне радіообладнання. Стаціонарні ПК для дітей замінили ноутбуками.
На завершення Міністр освіти і науки поспілкувалась із тренерами для навчання вчителів НУШ, розповіла про подальші плани з реформування галузі освіти, та вислухала з цього приводу думки вчителів та їх бачення, як фахівців-практиків.
Заклад дошкільної освіти (ясла-садочок) «Десняночка» Сосонської сільської ради
Сосонська СЗШ І-ІІІ ст.