Нещодавно на базі Комунального закладу «Вороновицький ліцей» відбулася сесія «Школи агентів змін». На даний захід завітали педагоги закладів освіти Вороновицької об’єднаної територіальної громади та гості з тих громад, які найближчим часом мають приєднатися до Вороновицької ОТГ.
Безпосередня робота розпочалася з освітянського прес-руму, темою якого були питання децентралізація в освіті: досягнення та виклики. Модерувала роботу прес-руму Тетяна Григораш – методистка КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР.
Сесія проходила у форматі EdKamp. Педагогам було запропоновано відвідати майстер-класи та міні-тренінги за шістьома темами. А саме: учитель Ільківської ЗОШ І-ІІ ст., Олександр Ситник презентував тему: «Актуалізація пізнавальної активності учнів на уроках» (для учителів географії та історії), Лариса Степанець – методистка КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР презентувала тему: «Креативна освіта: інструменти та підходи», учителька Степанівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ, Тетяна Мельник презентувала тему: «QR технології в освітньому процесі», Тетяна Романюк – методистка КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР презентувала тему: «Ключові компетентності в концепції «Нова українська школа» – реалізація математичної компетентності», учитель НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка», Ігор Вітюк презентував тему: «Додатки Google в освітній діяльності», Алла Сокіл – учителька Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ст. презентувала тему: «Використання асоціативних та метафоричних карток на уроках словесності».
Освіта для об’єднаної територіальної громади є одним з основних завдань: не тільки тому, що потребує найбільше коштів, дає місце праці значній кількості мешканців, чи стосується усіх громадян. Освіта – інвестиції у майбутнє. Кожен хоче, щоб його дитина не змарнувала свої таланти, самореалізувалася, була успішною і щасливою у подальшому житті. А інформаційно-методичне забезпечення освітнього процесу в об’єднаній територіальній громаді є також викликом, який вимагав термінового реагування. І в цій ситуації важливим є налагодження взаємодії з фаховими партнерами в галузі освіти. Такого висновку дійшли на спільному підсумковому засіданні після відвіданих майстер-класів та міні-тренінгів. Учасники отримали сертифікати та переконались, що співпраця з «Вінницьким районним методичним центром закладів освіти» для освітян Вороновицької громади була, є і залишається своєчасною та корисною. .
Зворушливим моментом єднання та творчої взаємодії стало імпровізоване виконання колядки «Нова радість стала» усіма присутніми. Це і стало яскравою емоційною крапкою у сесії «Школи агентів змін».