У рамках міжнародного співробітництва сьогодні, 19 жовтня, відбулась тристороння онлайн-зустріч за участю представників Китайської Народної Республіки, Вінницької та Тернопільської областей.
Учасники заходу обговорили особливості реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях», відповідно до якої в Україні та Китаї створюють інноваційні навчальні центри у вищих навчальних закладах з метою обміну досвідом та подальшого розвитку співробітництва зі стратегічними партнерами в галузі освіти.
19 жовтня відкрили один із таких китайсько-українських центрів (провінція Ганьсу), в рамках співпраці з Вінницьким національним технічним університетом та професійно-технічним коледжем Цзюцюань, що має на меті здійснення підготовки магістрів та аспірантів.
За дорученням Голови обласної державної адміністрації привітала учасників онлайн-зустрічі перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна, зазначивши: «Символічно, що наразі ми відзначаємо 30-ту річницю становлення дипломатичних відносин між Китайською Народною Республікою та Україною, а також десяту річницю китайсько-українського стратегічного партнерства. Ми висловлюємо підтримку щодо культурного обміну та освітньої співпраці між КНР та Вінницькою областю. А також засвідчуємо наше бажання щодо розширення тісної співпраці з колегами з КНР, що сприятиме поглибленню дружніх відносин між народами Китаю та України».
На сьогодні Вінницький національний технічний університет, заснований у 1960 році, входить до десятки кращих технічних університетів України.
Крім цього, завдяки спільним зусиллям викладачів та студентів, які здобувають першість у багатьох міжнародних конкурсах і заходах світового рівня, вищий навчальний заклад став відомий далеко за межами України.
За словами ректора ВНТУ Віктора Біліченка, на сьогодні тут навчається 5 тис. студентів за багатьма спеціальностями інженерного профілю, тож співпраця на міжнародному рівні має вкрай важливе значення для підготовки фахівців.
Наталя Заболотна підкреслила, що університет має високий науковий потенціал, який сприятиме підготовці на високому рівні фахівців з КНР.
У свою чергу, представники Китайської Народної Республіки зазначили, що поглиблення співпраці та обмін досвідом має важливе значення для інтеграції системи вищої освіти на міжнародному рівні, адже обмін студентами та підвищення кваліфікації співробітників, удосконалення програм та підходів до навчання надасть можливість втілювати ефективні проекти, важливі для обох сторін.
В онлайн зустрічі також взяли участь перший проректор ВНТУ Володимир Грабко та заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. Зауважимо, що співпраця та об`єднання зусиль представників закладів вищої освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування сприятиме залученню грантів на наукову діяльність і приваблюватиме для реалізації своїх ідей талановиту молодь та кваліфікованих фахівців.
На завершення зустрічі перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна підкреслила, що з боку ОДА надаватиметься всебічна підтримка в галузі освітньої співпраці та культурного обміну між сторонами.