З 15 по 17 вересня міжнародним благодійним фондом «СНІД Фонд Схід-Захід» («AIDS Foundation East-West-AFEW-Україна) у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» проводилась онлайн конференція для підлітків та фахівців, які працюють для підлітків та з ними «Віртуально про реальне». Такий формат дозволив всім охочим взяти участь у Конференції, тому працівники Вінницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно з неповнолітнім суб’єктом пробації долучилися до участі у даному заході.
Під час Конференції проходила онлайн-трансляція через платформу Zoom та демонстрація запису сесій. У програмі було вказано, як можна переглянути запис та долучитися до онлайн-трансляції кожної сесії. Окрім перегляду виступів, учасники мали можливість поспілкуватися зі спікерами та познайомитися між собою. Сесії англійською мовою були доступні з синхронним перекладом на українську та російську мови. На головній сторінці трансляція відбувалась українською мовою. Для того, щоб дізнатися про зміст кожної сесії, потрібно було натиснути на ім’я спікера. Для зручності всі сесії класифікували на категорії. Виступи у програмі до 16.00 більше спрямовувались на фахівців, а сесії з 16.00 – на підлітків. Проте не було жодних обмежень щодо участі у будь-якій сесії, яка зацікавила.
Поки що в українському законодавстві немає визначення, хто такі підлітки. тому керувалися визначенням ВООЗ, яка визначає підлітків як людей віком від 10 до 19 років. Свідомо не виділяли окремі групи підлітків, адже проблеми, які у них виникають, зумовлені насамперед особливостями цього віку. Підходи, які презентували на цій Конференції, однаково ефективні для всіх підлітків, незалежно від їх соціального статусу, рівня освіти, гендерної ідентичності та інших ознак.
Для довідки:
Крім того, над проведенням Конференції працювали два організаційні комітети, об’єднуючи фахівців партнерської мережі та лідерів серед підлітків. Конференція проходила у рамках реалізації проєктів “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” та “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”.