20 липня 2021 року розпочалась перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб Вінницького району.
Під час установчої наради, за участі заступника голови Вінницької районної державної адміністрації Володимира Коваля, заступника начальника управління – начальника відділу по роботі з органами влади та стратегічними об’єктами Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Євгенія Лінчевського, головного інспектора відділу техногенної безпеки управління техногенної безпеки Департаменту запобігання запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Сергія Денисенко, директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Сергія Вовченка, обговорили планування діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
«Питання забезпечення захисту населення і територій району від надзвичайних ситуацій на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. Значна увага приділяється розбудові і організації системи цивільного захисту району – це створення структурних підрозділів в територіальних громадах. Робота яких в першу чергу спрямовується на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізацію їх наслідків та забезпечення життєдіяльності потерпілого населення», - зазначив Володимир Коваль.
В рамках перевірки спеціальна комісія ознайомиться з організацією оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та організацією збору, обробки та інформування керівного складу, населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, дії в умовах надзвичайних ситуацій, стан засобів зв’язку та організацією заходів з евакуації. Буде оглянуто стан інженерного захисту територій, укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту.
Також, буде перевірено стан організації забезпечення радіаційного і хімічного захисту населення і територій; організацію медичного, біологічного та психологічного захисту, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення; матеріально-технічне та фінансове забезпечення заходів цивільного захисту.
До відома, станом на сьогодні у територіальних громадах Вінницького району створено 1 відділ та 4 сектори з питань цивільного, призначено на відповідні посади 3 головних спеціалісти та на 7 працівників органів місцевого самоврядування покладено виконання обов’язків з питань цивільного захисту.
За період з лютого місяця поточного року по даний час новостворена Вінницька райдержадміністрація виконала організаційні і практичні заходи з питань цивільного захисту. Зокрема:
Розроблено і затверджено:
- план евакуації населення Вінницького району в мирний час;
- план реагування на надзвичайні ситуації Вінницького району;
- план приймання та розміщення евакуйованого населення;
- до 01 вересня буде розроблено план цивільного захисту Вінницького району на особливий період;
- 18 розпоряджень з питань цивільного захисту.
З найбільш важливих та значущих були проведені заходи:
- три семінарських, методичних заняття з посадовими особами з питань цивільного захисту територіальних громад щодо практичного вирішення питань по розробці нормативних документів (розпоряджень, планів), які регламентують роботу місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;
- шість засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
- спільне штабне тренування сил цивільного захисту району, Стрижавської територіальної громади по питанню організації евакуаційних заходів в разі загрози виникнення надзвичайної ситуації на 48 арсеналі;
- два штабних тренування керівного складу цивільного захисту району: щодо дій в умовах весняного паводку та повені; щодо дій при переведені системи цивільного захисту в режим підвищеної готовності;
- обстеження технічного стану, технічна інвентаризація захисних споруд, розрахунок укриття населення в цих спорудах.