Проведено засідання круглого столу «Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству»
08 грудня 2020 року в рамках акції «16 днів проти насильства» Вінницьким районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно з представниками соціальних служб Вороновицької об'єднаної територіальної громади та офіцерами поліції Вінницького РВП ВВП ГУНП у Вінницькій області проведено засідання круглого столу «Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству». Метою заходу було привернення уваги присутніх до актуальних для суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності, формування свідомості усіх верств населення щодо негативного ставлення до домашнього насильства.
Майор поліції Ірина Франкова, зазначила, що домашнє насильство починається з «незначних дрібниць». Потерпілим від нього здебільшого стають жінки та діти. Однією з причин того, що не кожна постраждала звертається за допомогою чи консультацією полягає в тому, що не кожна жінка хоче і готова говорити про свої проблеми. Далеко не кожна людина знає, що крім фізичного та сексуального існують ще два види: економічне та психологічне.
«Дуже часто про психологічне насильство кажуть, що «це просто сварка», «це просто ревнощі» і «це нормально», але це ненормально. Те, що принижує честь та гідність особи, це і є насильство», – пояснила психолог відділу пробації Ганна Задворна. Гендерно зумовлене насильство – це протиправні діяння, що спрямовані проти осіб через їх стать, завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи загрози таких дій, у публічному або приватному житті. Насильство щодо жінок є формою дискримінації за ознакою статі, що визначено Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, домашньому насильству та боротьбі з цими явищами.
«Уповноважений орган з питань пробації належать до числа інших органів та установ, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству» - про це розповіла під час свого “спічу” провідний інспектор відділу пробації Олена Довга. Також вона додала, що зазначеним Законом передбачено, що у разі притягнення кривдника до кримінальної відповідальності судом на нього може бути покладено обов’язок пройти пробаційну програму відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 76 КК України.
Таким чином, головним завданням уповноважених органів з питань пробації під час роботи з кривдниками є забезпечення реалізації пробаційних програм, тобто програм, що призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням.
За результатами обговорень визначено подальші шляхи співпраці, щодо підвищення ефективності запобігання та протидії домашнього насильства. Присутнім були надані буклети з телефонами безкоштовних гарячих ліній, до яких, у разі необхідності, можна направити потерпілих.