13 червня 2018 року відбулася міжнародна конференція «Голландські рішення використання енергії з відновних джерел для України» за сприяння консорціуму голландських компаній, науково-дослідних та навчальних центрів і урядових установ PIB – Partners for International Business: Biobased Energy Ukraine, які знайомили вінницький бізнес із сучасними технологіями у сфері біоенергетики.
У конференції взяли участь: начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької районної державної адміністрації Інна Грига, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької районної державної адміністрації Віталій Чижик, голова фермерського господарства «Родина» Галина Гоцуляк, директор ПСП «Батьківщина» смт. Стрижавка Валерій Беспалько.
З початком роботи конференції учасників заходу привітали: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс та директор Департаменту відновлювальних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
«Ми живемо в переломний період розвитку, і Україна дуже швидко змінюється, - зазначив у вступному слові керівник Вінниччини Валерій Коровій. – Якщо говорити мовою цифр, то протягом 2014-2017 років споживання газу на території Вінницької області скоротилося майже вдвічі. У грошовому еквіваленті це майже 2,5 млрд. гривень, і цей ресурс залишився в обігових коштах компаній, які зробили перші кроки у напрямку зменшення обсягів споживання газу. На цій першій фазі ми шукали можливі шляхи економії, і зміни дійсно відчутні. Наприклад, в 60 бюджетних установах в галузі освіти ми поставили нові котли на альтернативних видах палива, і протягом двох років ці заклади вже не використовують газу. Відійшли від газу і переорієнтувалися на вугілля найбільші цукрові заводи: Крижопільський та Гайсинський. Більше того, Вінницька область, яка не має багато сонячної енергії, завдяки створеним на ринку конкурентним умовам, продукує сьогодні 25 % сонячної енергії в Україні. І попереду в нас ще дуже багато амбітних планів», -закцентував Валерій Коровій.
Зустріччю, організованою у форматі активного спілкування сторін, передбачено як отримання корисної інформації та рекомендацій від провідних компаній Нідерландів, так і можливість обміну досвідом щодо розвитку бізнесу у Вінницькому регіоні.
Серед провідних тем конференції: технології одержання енергії з відновлювальних джерел, енергоефективні рішення для бізнесу, державне регулювання галузі альтернативної енергетики, технології використання залишків сільськогосподарських культур для одержання енергії, голландський досвід у галузі одержання сталої та надійної альтернативної енергії, що матиме поширення у найближчій перспективі, а також презентація та тест-драйв повністю електричного BMW i3 – першого серійно виробленого автомобіля у світі, який на кожному етапі розробки враховував вимоги екологічності.