Вінницький районний сектор Головного управління ДСНС застерігає людей не здійснювати спалювання сухої трави, рослинності та попереджає про особисту відповідальність кожного.
Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
- Не кидайте НЕ загашені недопалки та сірники в траву;
- Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;
- Не залишайте кинутими на вулиці пляшки, бите скло, які перетворюючись на сонці в лінзу, концентрує сонячні промені до спонтанного загоряння знаходиться під нею трави;
- Не залишайте промаслений або просочений бензином, гасом і іншими горючими речовинами обтиральний матеріал;
- Не користуйтеся піротехнічними виробами;
- Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.
Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:
- Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Якщо в зоні руху вогню ви виявите постраждалих, то прийміть заходи по їх евакуації в безпечне місце.
Про те, що трапилося повідомте пожежну службу за телефоном 101 або 112, вказавши точну адресу.
Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо пожежа вдалося загасити, так як можливе відновлення горіння.
- Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючі удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілий площа.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків.
Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ