Минуло лише два дні після першої зустрічі керівництва обласної військової адміністрації з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН, а вже сьогодні вона починає впроваджуватись в територіальних громадах регіону.
З метою детального роз’яснення про алгоритм отримання грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов спільно з представником Вінницького офісу ВПП Педро Матосом провів онлайн нараду з головами територіальних громад.
«Держава робить усе, аби допомогти кожному українцю, у якого війна забрала житло, роботу… Міжнародні фонди теж долучаються. В області уже працює місія Всесвітньої продовольчої програми в Україні», - зазначив Сергій Борзов.
Очільник обласної військової адміністрації висловив вдячність представникам ООН, які за пару днів разом із Департаментом соціальної та молодіжної політики ОВА відпрацювали алгоритм співпраці та механізми надання продовольчої і грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані у громадах Вінниччини.
Є три основні напрямки допомоги:
- підтримка переселенців (на перших етапах допомога надаватиметься усім переселеним громадянам в області, щоб розпочати процес і не затягувати його);
- допомога і підтримка лікарень, госпіталів, дитячих садочків та соціальних установ (продуктова та фінансова);
- підтримка малих підприємців і фермерів (у подальшій перспективі).
Окрім продуктової програми діє програма фінансової підтримки за рахунок пожертв, які надходять для України.
На Вінниччині представники ВПП будуть втілювати переважно фінансову програму, оскільки у переселенців тут є доступ до ринків та супермаркетів, тому підтримка буде готівкою.
«Сьогодні мова про 2220 грн на одного переселенця - це сума місячної виплати. Переселенці на Вінниччині зможуть її отримувати протягом двох місяців. За фінансовою допомогою від Всесвітньої продовольчої програми ООН переселенці мають звертатись у ті ЦНАПи та соцслужби, де вони отримували довідки ВПО. З понеділка запускаємо програму у перших 20 «пілотних» громадах Вінниччини. Далі - щотижня плюс 4 громади, з якими буде працювати ООН», - підсумував Сергій Борзов.
Для Довідки: Вінниччина приймає біженців з інших регіонів України, в яких відбуваються активні бойові дії. За попередню добу у Вінницькій області транзитом розміщено 2024 осіб, з них: 56 осіб з числа маломобільних груп населення, та 544 дітей. Біженці перемістились з Київської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Запорізької областей, міст Харків, Херсон, Буча, Мелітополь, Ірпінь, Чернігів, Слов’янськ тощо. На постійному проживанні з 24 лютого 2022 року перебуває 92 597 біженців, з них 536 - маломобільних та 27 801 дітей. Вільних місць для розміщення внутрішньо переміщених осіб – 16 980. В усіх громадах області визначені відповідальні фахівці, які надають фахові консультації та офіційно реєструють внутрішньо переміщених осіб, щоб вони могли отримати різного роду державні допомоги.
Так, наразі внутрішньо переміщеним особам надано майже 78 тисяч консультацій. Кількість прийнятих документів для взяття на облік внутрішньо переміщених осіб - 65 140. Кількість виданих довідок ВПО – 64 209.