Сьогодні, 10 лютого, Голова ОДА Сергій Борзов, його Перший заступник Наталя Заболотна і заступник Олександр Піщик разом із Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, заступником міністра охорони здоров’я України Богданом Боруховським та Координатором Проєкту (ГКПП) Міністерства охорони здоров’я України Євгенією Матюшко оглянули будмайданчик кардіоцентру.
На об’єкт також прибули представники підрядника та фахівці компанії «Ептіса Сервісіос Де Індженеріа, С.Л.» (Іспанія) в Україні, яка здійснює технічний нагляд. На місці з’ясовували, в чому причина, що на об’єкті недостатня кількість працівників та є затримки з постачанням будівельних матеріалів і обладнання.
«Коли нарешті завершать проєкт Світового банку? Рівно рік тому те саме питання звучало на нараді в облдержадміністрації,- зауважує Голова ОДА Сергій Борзов.- Вісім років тягнеться історія появи у Вінниці кардіоцентру. Почалось все у 2013 році. Тоді Світовий банк вперше виступив із ініціативою інвестувати в охорону здоров’я України. Мова йшла про 214 млн доларів. Вінниччина стала одним із восьми регіонів, де мав з’явитися проєкт за гроші Світового банку».
Очільник області нагадав як починалась співпраця зі Світовим банком у будівництві Регіонального кардіоцентру у Вінниці: «Спочатку мали виділити 40 мільйонів доларів, але згодом суму зменшили на 8 мільйонів. Плюс співфінансування з місцевого бюджету - 10%. 32, 854 400 млн доларів - стільки на Вінниччину мав виділити Світовий банк. Два роки відшліфовували проєкт, долучали міжнародних експертів з Іспанії, Словаччини. Пророблена масштабна робота із медиками, адже новий кардіоцентр має стати інструментом для зменшення смертності вінничан від серцевих хвороб…
У 2015 році проєкт підписали... 31 березня 2021 року – була нова чергова дата завершення підрядником ТОВ «КСМ-груп» будівельно-монтажних робіт.
На жаль, будівля майбутнього сучасного медичного центру досі незавершена.
Восени минулого року Голова ОДА оглядав будівництво разом із заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком та Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.
«Підрядники все обіцяють. Щоразу нова дата… Вчора я сам поїхав перевірити. Замість заявлених 170 працівників на об’єкті – лише 70. - зауважує Сергій Борзов.- Що маємо? Згідно вимог Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України, готовність об’єкту будівництва оцінюється за вибіркою підрядником коштів за виконані роботи. Станом на 8 лютого касові видатки - 60,6% до суми договору на будівництво.
На стадії виконання – 6 видів робіт. Зокрема, влаштування внутрішніх інженерних мереж опалення, водопостачання, каналізації, вентиляції і кондиціювання, лікувального газопостачання, слабкострумові та електротехнічні роботи в приміщеннях лікувально-діагностичного центру. Досі монтують двері… За окремими видами робіт відставання виконання складає від 12% (електромонтажні роботи) до 89% (технологічне телебачення та телемедицина). За відсутності устаткування і матеріалів затримується монтаж обладнання кисневої станції, електронної черги мережі інформаційного забезпечення, обладнання мережі ДВС».
До слова, у 2021 році за кошти Вінницької міської територіальної громади закуплено обладнання на 37,0 млн.грн., а за кошти Світового банку наразі проходять дві міжнародні закупівлі. Процес на стадії оцінки пропозиції учасників.
Попередні висновки від сьогоднішньої зустрічі Сергій Борзов сформулював так: «Перше: необхідно мобілізувати додаткові ресурси для подолання затримок у виконанні робіт. Слід організувати роботу в дві зміни.
Друге: треба забезпечити своєчасну, згідно графіку (!), поставку на будівельний майданчик матеріалів, конструкцій та обладнання. Зрозуміло, що без допомоги Світового банку область проблему не вирішить. Сьогодні разом із владою міста Вінниці, Міністерством охорони здоров’я продовжуємо вести переговори з підрядником… Непрості… аби мати змогу рятувати серця вінничан у новому кардіоцентрі».
В Україні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності населення. За цим показником ми залишаємось одним зі світових лідерів.
Тож задля спільної роботи на кінцевий результат, учасники зустрічі прямо з будівельного майданчика кардіоцентру провели оперативну нараду, до якої долучились в режимі онлайн фахівці Світового банку, зокрема, Олена Дорошенко – старший економіст у сфері охорони здоров’я Представництва Світового банку в Україні, Дмитро Донець – спеціаліст із закупівель Представництва Світового банку в Україні, Христина Пак – консультант Представництва Світового банку в Україні та інші.
Заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський, який залишився в цілому задоволений побаченим, підкреслив: «Ми будемо постійно працювати з обласною державною адміністрацією та міською радою. Також є зв’язок із компанією, яка проводить технічний нагляд. Зі мною приїхали радники Міністра, які є компетентними у будівельній галузі, тож ми спробуємо налагодити діалог. Очевидно, що важелі впливу є, а також деякі аспекти, у яких ми можемо піти назустріч генеральному підряднику. Один із найважливіших процесів на сьогодні – це закупівля медичного обладнання, оскільки є частина будівельних робіт, які не можуть бути завершені. Вони пов’язані зі встановленням важкого устаткування у відповідних приміщеннях».
Cтарший економіст у сфері охорони здоров’я Представництва Світового банку в Україні Олена Дорошенко, підбиваючи підсумки наради, акцентувала увагу на необхідності максимально пришвидшити терміни будівництва: «Лише за таких умов ми маємо шанс разом завершити цей об'єкт. Я розумію, наскільки значну увагу і великі зусилля ви докладаєте для реалізації цього проекту, але прошу максимально зосередитися на вчасному виконанні поставлених завдань»,- підсумувала координаторка проекту.