Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов разом з своїм Першим заступником Наталею Заболотною відвідали Чечельницьку громаду. Основною метою поїздки була доставка гуманітарного вантажу від обласного штабу ОВА.
«Ті потреби, які подала Чечельницька територіальна громада на онлайн платформу обласної військової адміністрації – усе сьогодні доставили. 1200 переміщених осіб на даний час офіційно зареєстровані в громаді. Здебільшого це переселенці з Харківської, Миколаївської, Київської областей – ті, хто тікав від війни у першу хвилю. Останні кілька днів до них додались 27 ВПО із Донецького регіону, які потребують ще більшої уваги, оскільки ситуація там дуже тяжка, люди приїхали практично без нічого»,- підкреслив Сергій Борзов.
Начальник ОВА відзначив, що громада з душею ставиться до людей, яких змогла прихистити: «Ми ж привезли продуктові набори і все необхідне, аби передати тим, хто найбільше цього потребує».
Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна додала, що робота з переселенцями, які втратили власні домівки, тікали від масованих обстрілів, має бути постійною і кропіткою: «Ці люди досі у стані стресу, їм потрібна психологічна допомога соціальних працівників, шкільних психологів. Людям психологічно важко скористатися безкоштовною допомогою, важко прийняти себе у якості «прохача», тож до них треба йти самим, треба пропонувати підтримку».
Сергій Борзов подякував жителям Чечельницької громади за високий рівень самоорганізації, зауваживши: «Хоча територіально громада віддалена від обласного центру на 180 км, але ми приємно вражені таким рівнем надання всебічної допомоги тим, хто вимушений покинути власні домівки через війну. Ми в ОВА постійно моніторимо потреби усіх громад і готові додатково відправляти вантажі, аби забезпечити повною мірою кожну громаду усім необхідним».
Чечельницький селищний голова Палісіка Світлана – одна із багатьох, на чиї плечі сьогодні лягла відповідальність за те, як громада забезпечує переселенців з районів активних військових дій. За її словами, віддалену громаду, яка знаходиться майже на кордоні з Одеською областю, не забувають в обласній військовій адміністрації. «Нам вдається чітко координувати наші дії під час воєнного стану, так що все сплановано,- каже Світлана Палісіка,- Усіх переселенців, а їх у нас більше 1200, ми забезпечили житлом і харчуванням. Сьогоднішня допомога від обласного гуманітарного штабу – як своєрідний подарунок до Великодня».
Переважна більшість тимчасово переселених людей розміщено в дитячому садочку, де організовано харчування, є де випрати речі тощо. Дехто винаймає більш комфортне житло, за власним бажанням і можливостями.
У Чечельницькій громаді переселенцям немає коли сумувати, часто вони самі ініціюють свою зайнятість: більшість ВПО залучені до волонтерської діяльності. До громади переїхали досить багато фахівців різних спеціальностей. Відтак, медики, евакуйовані з Харкова - гінеколог, офтальмолог, реабілітолог наразі працевлаштовані в міській лікарні, де надають безкоштовну допомогу як переселенцям, так і місцевому населенню.
Жителі Чечельницької громади щасливі з того, що можуть надати прихисток тим, хто дуже цього потребує, а переселенці вдячні за гостинність і можливість долучитись до спільної справи. Перемогу наближають разом!