Кампанія з вакцинації на Вінниччині відбувається згідно розробленого плану. Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я та реабілітації ОДА.
Заступник директора Вінницького обласного Центру громадського здоров’я Олег Лук’янович зазначає: «Ми бачимо, що в застосунку «Дія» в електронній черзі на вакцинацію зареєструвалося більше 300-тис. українців, тобто інтерес до вакцинації у наших громадян досить високий. Це також свідчить про те, що в Україні багато людей, які свідомо вірять в те, що іншої альтернативи побороти ковід, окрім щеплення, не існує. Дійсно, на даний момент в декількох країнах Європи призупинено, (наголошую – призупинено) процес вакцинації деякими видами вакцин, у зв’язку з тим, що міжнародні та національні організації охорони здоров’я розслідують випадки можливих ускладнень після щеплення проти Covid-19. На сьогоднішній день у нас немає достовірних даних про те, що вакцина викликає важкі ураження у вигляді тромбозів і що ті смерті, які зареєстровані, викликані саме вакцинацією. Після того, як буде проведене розслідування, ми зможемо рекомендувати подальшу вакцинацію, спираючись на протоколи досліджень міжнародних організацій».
Україна в даному питанні перебуває у виграшній позиції, тому що тут вакцинація розпочалася на 2,5 місяці пізніше тих країн, які були лідерами вакцинальної кампанії (США, Ізраїль, Великобританія).
«У нас є можливість скористатися напрацюваннями та науковими дослідженнями, отриманими в результаті проведення масової вакцинальної кампанії в інших країнах світу», - зазначає Олег Лук’янович. – Нині наші знання про Covid-19 змінюються, кожного дня ми отримуємо нові дані і коригуємо свою відповідь цій небезпечній хворобі. Навчання вакцинальних бригад та пунктів щеплення, організоване обласним департаментом охорони здоров`я та реабілітації спільно з Вінницьким обласним центром громадського здоров`я, регулярно відбуваються згідно затвердженого плану».
Якщо перший етап вакцинальної кампанії передбачав роботу саме мобільних бригад, то другий етап відбуватиметься більш масштабно, із залученням широких верств населення. І відповідно потужностей тільки мобільних бригад буде недостатньо.
З цією метою до роботи залучають і пункти щеплення, які зможуть щепити більшу кількість людей, і, таким чином, провести вакцинацію швидше. Але сьогодні швидкість вакцинації не є більш пріоритетною, ніж безпека, ефективність та якість.
«Фактор часу є дуже важливим, – наголосив Олег Лук’янович, – нам необхідно щепити проти Covid-19 якомога більшу кількість вінничан, але все має відбуватися якісно, безпечно та ефективно».
На фоні постійно зростаючої кількості нових випадків захворюваності на Вінниччині, ми маємо зрозуміти, що іншого вибору на сьогодні не існує: або ми зупинимо ковід, або ковід зупинить нас. Фахівці наголошують, що вакцинація - єдина альтернатива, але при цьому вона не відміняє дотримання звичайних протиепідемічних норм:
- залишайтеся вдома, якщо ви хворі,
- носіть маску в громадських місцях
- дотримуйтеся дистанції
- мийте руки та використовуйте санітайзери.