Нещодавно відбувся літературний вечір пам’яті юної поетеси, члена Національної спілки письменників України Олександри Бурбело. Захід проходив у Стрижавській школі І-ІІІ ст. На ньому були присутні вчителі та учні старших класів. Зустріч підготував дідусь дівчинки Володимир Бевз. Присутні змогли доторкнутись, почути та побачити, як і чим жила юна поетеса. Було представлено збірки, вірші, поезії, покладені композиторами на музику. Також на вечорі під звуки бандури та голос відомого нікопольського бандуриста Бориса Бабенка лунала пісня «Іван Сірко та Нікопольщина», музику до якої він написав.
Присутні змогли дізнатися про те, що Олександра була багаторазовим переможцем Всеукраїнських і Міжнародних літературних конкурсів, предметних олімпіад та конкурсів загальнодержавного рівня, в її портфоліо більше п’ятдесяти грамот, дипломів, подяк, сертифікатів. Дівчинка була не тільки талановитою, а ще й неймовірно працьовитою дитиною: незважаючи на свою хворобу, писала вірші, оповідання та казки, фотографувала, вишивала, збирала мінерали. Написала десять книг, п’ять з яких було надруковано вже посмертно, - «Первоцвіт», «Белые паруса», «Первоцвіт» (друге видання), «Зимова Україна», «Я лиш струна на арфі України», «Золота росинка», «Перемога під Синіми Водами», «Гармония», «Рідній Україні», «Свої пісні дарую всім на радість».
Її твори друкували в Україні, Росії, Білорусі та США. Безпрецедентним випадком стало прийняття п’ятнадцятирічної Олександри Бурбело до Національної спілки письменників України – на жаль, посмертно. Композитори Ігор Шуберт та Сергій Брайлян написали понад 30 пісень на слова поетеси. Продовжують друкувати, перевидавати книги юної подолянки. Уже після смерті Саші присвячували свої вірші Іван Драч, Михайло Стрельбицький, Тамара Артем’єва, Наталя Запорожець та інші.
Більшість робіт талановитої поетеси пронизані патріотизмом. Це - сімейна традиція. Після смерті доньки її батьки вирушили до зони АТО, де відстоювали незалежність нашої країни, воювали у легендарному батальйоні «Айдар», нині вони – волонтери.
Міністерство освіти і науки України Наказом № 804 від 07.06.2017 р. затвердило програму для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури для 5-9 класів, у якій передбачено вивчення творів юної поетеси. В списку додаткової літератури для читання 5 класу є книги Олександри Бурбело «Первоцвіт: казки, легенди, вірші, смішинки та загадки» і «Золота росинка: поезії, казки», а для 6 класу — «Я лиш струна на арфі України».
Із метою вшанування пам’яті талановитої юної письменниці виконком Вінницької міської ради надав дозвіл на встановлення на фасаді житлового будинку, де проживала Олександра, меморіальної дошки. Її розробив і виготовив відомий скульптор А.Бурдейний.
У культурно-мистецькому та просвітницькому центрі Вінницького національного технічного університету є пос-тійнодіюча пам’ятна експозиція.
Також встановлено меморіальну дошку в школі №26 міста Вінниця, де навчалася дівчинка, в селі Якушинці у 2017 році - меморіальну дошку на Будинку культури.
Із 2017 року започатковано літературну премію «Струна на арфі України» імені Олександри Бурбело. Переможці нагороджуються дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, медалями і грошовими преміями.
Твори цієї юної поетеси неможливо читати без хвилювання, настільки душевно, щиро, барвисто та патріотично передає вона свої почуття на аркуші паперу. Скільки душі та сердечності в тих роботах! Починаючи читати вірші – просто занурюєшся в ту атмосферу, яку створила автор.
При нагоді обов’язково познайомтеся хоч б з одним її твором і тоді обов’язково зрозумієте всю щирість та глибокоглядність тієї дівочої душі.
За матеріалами газети "Подільська зоря"